2012

Hodnocení uplynulého roku musí být co se týče sportovní stránky velice pozitivní. Po možnosti získání ligových soutěží jsme řešili, zda tuto možnost využít. Proti mluvil fakt, že zařazení do těchto celorepublikových soutěží bylo bez finanční podpory, kterou dostávají členové středisek mládeže a také fakt nefunkčnosti kabin pro hostující týmy a rozhodčí v našem areálu První problém vyřešil pan Uhlíř, který navýšil svůj podíl finančního přispívání do klubu a vzal na sebe tuto částku, která opravdu nebyla malá. Jak víte naši mladší žáci ročníku 01,00, starší žáci ročníku 99,98 a dorostenci U19 po zařazení do těchto soutěží měřili síly s týmy po celé republice. Panu Uhlířovi za toto patří veliký dík.

Po zahájení rekonstrukce kabiny hostů společností SPORTAS jsme museli řešit další problém i ten se nám podařilo vyřešit díky pomoci všech ročníků napříč klubem. Tyto kategorie museli vždy před víkendem vyklízet kabiny tak, aby mohli zápasy na Lomské proběhnout také všem děkujeme za trpělivost. Dorostenci svá utkání hráli na Letním stadionu a často byly postaveni před skutečnost, že kabinu neměli a poločasové přestávky trávili na střídačce. Hoši velká poklona a díky

Další poděkování patří p. I. Mazárovi a Martínkovi, první pomohl se zapůjčením kabin a druhý s organizací všech dorosteneckých utkání jak v Lize tak i v krajském přeboru. Nechci také zapomenout na mužstva, která nastupují v krajských přeborech jejich příspěvek dobré reprezentace FŠ a FK Litvínov byl velice pozitivní. Rád bych také poděkoval všem spolupracujícím oddílům z okolí (Kopisty, Horní Jiřetín, Meziboří, Osek, Duchcov, Baník Souš, Lom) jejich nejtalentovanější děti byly zařazeny do našeho tréninkového procesu a formou střídavého startu mohli nastoupit i v našich kvalitních soutěžích. Pro nás je toto velký přínos. Naše děti jsou na tréninkových jednotkách pod větším tlakem a musí se více snažit, protože se hrají soutěže na více hřištích může být díky této pomoci rovnoměrně rozdělena zátěž a spolupracujícím klubům díky našemu systému profesionálních podmínek a kvalitní přípravy zdarma vyrůstají a zlepšují se nejtalentovanější hráči.

Musím také zmínit podporu města Litvínov, která je rok od roku pro naše děti menší. Při jednáních se zastupiteli se vedení klubu snaží, aby si všichni naši radní uvědomili, jaké mají naše děti podmínky. Pomoc města je důležitá a měla by být i samozřejmá. Všude slyšíme, že peníze nejsou a musíme šetřit. Myslím, že naše požadavky nejsou přehnané a peníze jdou vždy tím správným směrem a jsou využité jen ku prospěchu sportující mládeže. Částky, které město vynakládá na jiné aktivity a odvětví jsou v přepočtu na jednoho občana, který využívá určitou investici s porovnáním s tou naší směšné. Opravdu sportujících dětí je v našem areálu velký počet a já doufám, že si toto námi zvolení zastupitelé v roce 2013 uvědomí – děkujeme.

Za podporu, jenž trvá dva roky velice děkujeme Litvínovské uhelné společnosti Czech Coal a.s. jejichž sponzorské přispění jsme mohli využívat. Na závěr chci poděkovat všem spolupracujícím rodičům. Vaše pomoc při chodu FŠ a FK je rozhodující. Zapojení tatínků na tréninkových jednotkách je příkladné, zapojení rodičů ve funkcích vedoucích je super – děkujeme. Děkujeme také rodičům, kteří se snaží prospět i finančně, velice si tohoto vážíme. Také bych rád poděkoval a vyzdvihl činnost pana doktora Zdeňka Nováka nejen, že po každé službě tráví čas s našimi dětmi na hřišti, ale jeho pomoc při všech zápasech napříč kategoriemi a jeho ochota řešit zdravotní problémy našich svěřenců je příkladná. Práci manželského tandemu Personových bereme už jako samozřejmost, ale pro nás velice důležitou samozřejmost – děkujeme.

do Nového roku přejeme vše dobré, hodně potřebného zdraví a vánoční svátky prosím, ať jsou klidné. Važme si prosím toho co jsme společně za 12 let fungování FŠ dokázali a snažme se v příštím roce naší práci zhodnotit ještě více ku prospěchu našich dětí.

Děkuji Zdeněk Kotalík

branky: Kopřiva 2, Schubada 2, Holý

FŠ 2007 - Karlovy Vary 3:9

branky: Řepa 2, Rejfek