Závěr první půle rozhodl o porážce staršího dorostu

25.3. 2018

starší dorost

18. kolo divize dorostu

Arsenal Česká Lípa - FK Litvínov a.s. 5:2 (3:0)

Branky: ´71 Polívka, ´74 Dekař

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Dekař, Beran - Kopal, Stejskal, Karlík, Walter - Iliev, Kocúr

Střídali: Polívka, Hochel, Khaur, Vintr

       Do utkání jsme nastoupili hodně ospalým dojmem, byli jsme líní na krok, nechtělo se nám do soubojů a tím pádem jsme se vůbec nedostali do hry. V přípravě jsme si řekli, kde je síla domácích, kde je v tomto utkání síla naše....ale zkrátka bylo všechno naopak. Chtěli jsme hrát po stranách hřiště, ale 90% akcí jsme rozvíjeli nesmyslně středem hřiště, kde jsme naráželi na domácí důraz a na naší nemohoucnost. Naštěstí jsme do obrany stále pracovali poctivě a domácí si velkou šanci nevytvořili. Paradoxně jsme to byli my, kteří si vytvořili dvě gólovky, kdy po centrech ze strany jsme hrozili nebezpečnými hlavičkami, kterým chyběla pouze větší razance, aby jsme šli do vedení. Ale domácí v první půli byli jasně lepším mužstvem a pro nás byl jasný úkol do první půle neinkasovat, protože proti větru jsme se zkrátka nechytali. Zlomový a smolný moment přišel pro nás pár minut před koncem první půle, kdy vysoký padáček se snažil odhlavičkovat Kopal, ale spadl mu na ruku a rozhodčí pískal penaltu, kterou domácí s přehledem proměnili. Tento moment nás dostal do kolen, protože ač jsme nehráli dobře, tak jsme se stáli drželi v zápase. Za tři minuty jsme se nedokázali již ponikalikáté srovnat uprostřed zálohy a nechali lehce vyjed na střed hřiště domácí hřiště, který krásným centrem našel na dlouhé tyči domácího záložníka, který využil Kopalovo nedůsledného bránění a z jedničky uklidil míč do prázdné branky.  To nebylo vše, v poslední minutě Schubada šel ledabyle do centrovaného míče a doslova namazal domácím do brejku, který domácí útočník chladnokrevně umístil pod víko a pískal se konec půle.

        V poločasové přestávce jsme ani nemuseli zvyšovat hlas, všem bylo jasné, že je to průser.... že musíme všichni přidat a hlavně zvýšit důraz, a že v tomto nepřátelském prostředí nenecháme domácím body zadarmo. Bylo otázkou jestli toto mužstvo má charakter a dokáže hrábnout nebo jestli s ostudou budeme odjíždět domů.

        Do druhé půle nastoupilo úplně jiné mužstvo, plné odhodlání s cílem zlomit utkání. Na klukách bylo znát zdravé naštvání na sebe za první poločas, ale taky za unfair chování domácí střídačky. To je správně nabudilo, že se na hřišti vyždímali  a dokázali se dostat do zápasu. Potřebovali jsme dát rychlou korigující branku, ale tyčky Waltera a Karlíka nám daly naději, ale důležitý psychický moment nepřicházel. Domácí se spokojili pouze se zdržováním hry a poleháváním. Po jednom takovém skokanském představení, daroval rozhodčí standardku domácím z 30 metrů,  Jonáš si bohužel vybral slabou chvilku a střela nám zapadla k tyči a domácí vedli o 4 branky. Jsem rád, že to kluky nepoložilo a dál rubali a odměnou jim byla rychlá korigující branka po standardce ze strany, kdy se prosadil v malém vápně Polívka. Vrhli jsme všechny síly do útoku, protože jsme cítili, že na zvrat pořád máme. Dali jsme to na tři útočníky. Vzápětí poslal Schubada míč za obranu na Kopala, který se ocitl v malém vápně úplně sám, ale své tutovky se doslova lekl. Po té se nám podařila rychlá narážečka středem hřiště, kdy Khaur našel ve vápně Dekaře, který si poradil s domácím stoperem a s přehledem uklidil míč k tyči a bylo to 15 minut před koncem už jenom o dvě branky. Domácí zdržovali jak to šlo, ale my pořád dřeli a rychle jsme se dostali do parádní tutovky, kdy Polívky se řítil středem hřiště sám na branku, ale trefil pouze nohy vyběhnuvšího brankáře a to nás hodně mrzelo, protože po chvilce přišel opět centr do našeho vápna a Schubadovi chyběl důraz v souboji a nechal domácího hráče se kolem něho lehce obtočit a střelou na dlouhou tyč rozhodl. Konec utkání jsme dohráli na plno s cílem přidat ještě branky a toho si ceníme.

         Utkání jsme si prohráli v první půli za svůj přístup, špatné individuální výkony a svou lehkovážností v osobních soubojích. Tato prohra nám musí pomoci v tom, že když do toho nepůjdeme naplno a nevydáme ze sebe maximum, tak jako tým pak nemáme šanci. Vážím si výkonu ve druhé půli, že jsme dokázali zápas ne výsledkově, ale na hřišti otočit a doufám, že se od toho odpíchneme do dalších utkání.

« Zpět
dne: 25.03.2018

Pozvánky

Program utkání:


 

pátek 28.9. 2018 Lomská

10:15 FŠ U19 - Bohemians

12:30 FŠ U17 - Bohemians

sobota 29.9. 2018 Albrechtická

10:15 MFK Most - FŠ 2004

12:00 MFK Most - FŠ 2005

neděle 30.9. 2018 Lomská

10:00 FŠ 2006 - Meteor

10:00 FŠ 2007 - Meteor

 


 

Výsledky uplynulého víkendu:

 

FŠ U19  - Ervěnice 3:1

branky: Kocúr 2, Verner

FŠ U17  - Ervěnice 2:1

branky: Hajník, Ondo

FC Háje - FŠ 2004 2:0


FC Háje - FŠ 2005 3:5

branky: Tyutin 2, Vošáhlík, Kučerka, Johana

MFK Most - FŠ 2006 5:5

branky: Rendl 2,Sokol, Mašek, Šmejkal

MFK Most - FŠ 2007  9:1

branka: Zeithaml

 


 

Rozpis tréninků podzim 2018 Lomská

Mistrovská utkání podzim 2018

Satelity přípravky podzim 2018

Autobusy podzim 2018

Rozpis tréninků UMT a haly v zimě

Rozpis školních tréninků na SSZŠ 18/19

Termínová listina podzim 2018

Pravidla sezóna 2018/19

Výživa fotbalistů

Kompenzační cvičení a protahování fotbalistů

video    video2    video Pavel Nedvěd

Trendy ve výchově fotbalistů
 

 


 

 

Naši partneři

Město Litvínov Ústecký kraj ASAS s. r. o. EG Capital

Rychlý kontakt

Trenérské složení 2018/19

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově