Vítězné loučení staršího dorostu s podzimní částí

17.11. 2018

Arsenal Česká Lípa - FŠ Litvínov 2:3 (1:2)

Branky: ´6 Verner, ´33 Dekař, ´63 Paunkovič

Sestava: Grund - Schubada, Dekař, Hrubý M., Beran - Vintr, Paunkovič, Khaur, Jansa, Verner - Hajník

Střídali: Hasso, Giuly, Skurský, Jonáš, Relich

Fotogalerie z utkání

V posledním podzimním utkání jsme se prezentovali dobrou kombinační hrou s poctivým návratem do obrany po ztrátě míče. Po celé utkání jsme měli hru pod kontrolou a zaslouženě si odvážíme všechny body.

V prvním poločase jsme se dostali rychle do vedení, kdy nejdříve Jansu v samostatném nájezdu vychytal domácí brankář, ale vzápětí si na vápně hezky v přehuštěném prostoru narazil Verner a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Domácí  hrající v hlubokém bloku čekali na naše průnikové příhrávky, po jejichž zachycení se snažili o rychlé kontry. Takhle jsme si jednou naběhli a byli za to potrestáni do otevřené obrany. Pak už jsme sebevědomě kombinovali a dokázali rychlými narážečkami překonávat obraný val, čímž jsme si vytvářeli brankové příležitosti. Několikrát jsme z hranice vápna ostřelovali domácího brankáře, ale ten svůj tým držel a když jsme ho překonali, tak míč skončil na břevně. Do vedení nás poslal až Dekař, který s přehledem vykoupal brankáře do prázdné branky. Pak jsme si ještě vytvořil několik šancí, ale uklidňující branka do pauzy nepřišla.

Druhý poločas domácí přidali přeci jenom v nasazení a začalo se bojovat. Začalo přibývat  kontroverzních rozhodnutí sudích a rázem bylo o zápletku postaráno. Standartky proti nám byly jak na běžícím páse, ale dařilo se nám je uskákat. Rozhodujícím momentem utkání byl presink Hajníka na domácího brakáře, který mu namazal a Hajník předložil tutovici Paunkovičovi před prázdnou branku, který třetí brankou atmosféru na hřišti uklidnil. Do konce zápasu už jsme hru kontrolovali, šanci dostali mladí kluci a utkání se dohrávalo. Na konci utkání využili ještě domácí vlažnost naší obrany a korigovali, ale v závěru už jsme je na svou polovinu hřiště ani nepustili.

Zasloužené vítězství, radost z předvedené hry, dokázali jsme přenést lehkost v kombinaci z tréninku do utkání, což je pozitivum a závazek do jarní části sezóny. Klukům za podzimní část patří velká pochvala a budeme se snažit naši hru stále posouvat.

dne: 18.11.2018

Halové turnaje Koldům: