Utkání rozdílných poločasů rozhodla naše nedisciplinovanost

13.4. 2019

FŠ Litvínov - Slovan Liberec 0:2 (0:1)

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý M., Beran - Jansa, Vintr, Paunkovič, Giuly, Verner - Kocúr

Střídali: Hajník, Hrubý J., Hasso, Khaur

V dalším utkání jsme přivítali na své půdě lídra soutěže z Liberce. Konečně jsme se dostali na přírodní trávník, a tak jsme se na utkání těšili.

Bohužel jsme do utkání vstoupili velmi vlažně, bez nasazení a vůbec jsme nebyli připraveni v hlavách na utkání.  Liberečtí nás jasně v první půli přehráli a jenom díky výborné obraně, jsme soupeře nepustili do vyložených šancí. Dopředu jsme byli totálně marný, útočníka jsme na hřišti marně hledali. Liberečtí měli spoustu času na rozehrávku a kombinaci a prakticky bez ataku jsme je nechali hrát si s náma jako kočka s myší. Ještě jednou chci vyzdvihnout výkon obrany v první půli, která nás až na jedno zaváhání držela v utkání...protože směrem dopředu jsme byli fakt trapný.

Do druhé půle jsme totálně překopali rozestavení, řekli si jak se dostat do zápasu a najednou na hřišti bylo úplně jiné mužstvo. Hned v prvních minutách jsme si vytvořili dvě velké šance, bohužel zůstaly nevyužité, ale z psychického hlediska nás dostali do zápasu. Začalo se nám dařit na míči....důrazem a nasazením v soubojích jsme najednou ovládli střed hřiště... a hned byla radost se na kluky dívat. Náš úvodní tlak na chvíli otupil samolibý unfair zákrok Kocúra, po kterém naše mužstvo oslabil a korunoval tak svůj ostudný výkon. Rychle jsme se z tohoto úderu oklepali a dál i v deseti byli jasně lepším týmem. Kluci ve druhé půli podali doslova heroický výkon, lítali po hřišti nahoru dolů, přehrávali liberecké rychlou kombinací, obránci i ve třech rozjížděli jeden útok za druhým. Druhý gól jsme dostali až ke konci, kdy jsme už hru totálně otevřeli a nechali liberecké na dlouhé tyči osamocené skórovat.

Byla radost sledovat kluky jakým způsobem se dokázali dostat do utkání, jak se vypořádali se čtyřicetiminutovým oslabením a jaký fotbal dokázali předvádět až do posledních minut. Ve druhé půli jsem byl hrdý na své mužstvo a věřím, že v plném počtu by jsme utkání otočili.

dne: 14.04.2019