Starší dorost v prvním ligovém kole daroval body soupeři

11.8. 2019

1.kolo

FŠ Litvínov - FK Meteor Praha 2:3 (1:2)

Branky: ´27 Jansa, ´53 Vintr

Sestava: Jonáš - Hasso, Khaur, Radoš - Hamouz, Vintr, Jansa, Novák, Verner - Hrubý M., Giuly

Střídali: Hajník, Čepek, Charamza, Dargaj

Úvodní dvacetiminutovka patřila jednoznačně našemu mužstvu, nepustili jsme soupeře na naši polovinu a vytvořili jsme si několik brankových příležitostí. Bohužel jak už to bývá, branka padla na druhé straně.  Náš brankář zbytečně zahrál míč do autu, kdy následně hosté po vhazování se dostali k první střele, která skončila na našem břevně a z náslendé dorážky šli hosté do vedení. To nám vzalo vítr z plachet, ale po chvíli jsme opět přidali na intenzitě a šli za vyrovnáním, které nenechalo na sobě dlouho čekat, když jsme si vytvořili velký tlak a po rachlé kombinaci jsme nejdříve trefili tyč, ale z následné rychlé akce se nám podařilo otočit hru na samotného Jansu, který se pěknou střelou k tyči nemýlil. Dál jsme tlačili, vytvořili si dostatek standartek, které zaváněly brankou, ale vždycky nám chyběl kousíček, aby střela zapadla do branky. Když jsme šli v závěru poločasu za vedoucí brankou a domácí zamknuli na jejich polovině, tak přišla pro nás druhá pohroma. Po našem autu zcela osamocený Radoš ztratil míč na středu hřiště, jehož kiks se snažil nepochopitelně hasit brankář Jonáš výběhem na polovinu hřiště a hosté jednoduchou střelou z půlky do prázdné branky šli do vedení.

Do druhé půli povzbuzeni výborným výkonem z první půle jsme šli utkání otočit a hodit zbytěčné branky za hlavu. Hned jsme si vytvořili tlak a po dobře rozehraném rohu vyplul na malém vápně osamocený Vintr, pro kterého nebyl problém Jansův nadýchaný míč uklidit do branky. A šlo se za vítězstvím. Vzápětí Hamouz zazdil superšanci, kdy jsme na jeden dotek přehráli celou obranu. Ale  neuběhlo ani pět minut a náš brankář předvedl totožný zkrat jak při druhé brance a hosté opět stříleli branku z dálky do prázdné branky a to už bylo na naši psychiku moc a pořádně to s námi zamávalo. Několik minut nám trvalo, než jsme se znovu do soupeře zakousli, ale podařilo se nám vrátit opět do starých kolejí a kluci v závěrečné dvacetiminutovce nechali na hřišti vše. Dvě jasné penalty nám rozhodčí nepískl, když se Giuly prodral před hráče do vápna, ale s tím jsme už nějak počítali. V závěru to lítalo z leva zprava do vápna, ale už tam byla křeč.

Kluky musím pochválit za výkon, nasazení a odhodlání. Zklamal brankář a střídačka, která nedokázala hru oživit.

dne: 13.08.2019

sobota 24.8. 2019 Hrobčice