Starší dorost odváží zaslouženě všechny body z Mostu

20.10. 2018

MFK Most - FŠ Litvínov 1:2 (0:1)

Branky: ´20 Vintr, ´53 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Paunkovič, Vintr, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Jansa, Relich, Giuly, Michalko

Úvodní pětiminutovka patřila domácím, ale pak jsme se dostali na míč, dařila se nám kombinace a po celý první poločas jsme byli jasně lepší. Do vedení nás dostal Vintr, který využil krásné nabídky od Vernera, jež se z křídla prosadil přes dva hráče a našel naběhnuvšího Vintra, který elegantní střelou k tyči rozvlnil poprvé síť. Dál jsme pokračovali v aktivní hře a do konce poločasu jsme si vytvořili ještě 3 tutovky, které nám parádně zlikvidoval domácí brankář.

Ve druhé půli jsme si chtěli dát pozor na začátek, ale domácí neměli krom nakopávaných míčů co nabídnout, a tak jsme to byli my, kdo předvedl akci zápasu, jejímž vyvrcholením byl z voleje střílený centr Kopalem na zadní tyč, kde našel z hlouby pole v náběhu Paunkoviče, který volejem uklízel do prázdné branky.  Pak jsme předváděli koncetrovaný výkon ve středu hřiště, vyhrávali jeden souboj za druhým a šli si týmovým výkonem za vítězstvím. Bohužel jsme po dalším dlouhém nákopu udělali v obraně minelu a domácí naprosto zadarmo korigovali. Pak to domácí otevřeli a do konce zápasu jsme si vytvořili spousty gólovek, ale zbytečně jsme situace přehrávali  nechali domácí až do konce ve hře.  V tomto čase musím pochválit celé mužstvo za precizní obranu, která nedala mosteckým ani čuchnout  a vyráželi jsme ve velkém počtu do brejkových situací. Závěr jsme si v pohodě pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Jsem rád, že se nám podařilo navázat na povedené domácí utkání, kluci zápas super odjezdili a hlavně se prezentovali výborným fotbalem. Dneska nás jenom potrápila koncovka, ale díku tomu jsme museli předvést až do poslední minuty koncentrovaný výkon, což se nám vrátí do dalších zápasů.

dne: 21.10.2018