Senzační vítězství staršího dorostu v Liberci

10.3. 2018

starší dorost

16. kolo divize dorostu

FC Slovan Liberec - FK Litvínov a.s. 3:4 (1:2) na PK

Branky: ´28 Stejskal, ´42 Paunkovič,´58 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Dekař, Beran - Kopal, Stejskal, Karlík, Verner - Polívka, Kocúr

Střídali: Walter, Khaur, Vintr

       K prvnímu jarnímu zápasu jsme zajížděli na půdu lídra soutěže do Liberce. Po nepříliš povedené zimní přípravě, která byla narušená dlouhou chřipkovou epidemií a do toho dvoje jarní prázdniny, jsme jeli na utkání s obavami, protože jsme toho moc přes zimu nenatrénovali a nenahráli a šli jsme na jasného favorita tzv. z voleje. Ale zároveň jsme nechtěli hrát žádného zaďoura a čekat jestli přežijeme. Na podzim se nám utkání povedlo a z toho jsme vycházeli a na liberecké si věřili.

       Utkání začalo v obrovském tempu, souboj střídal souboj, nebyl čas ani prostor na individuální dovednosti. Oba týmy vysoko presovali a jezdilo se pořád ve sprintu nahoru dolů. Šance dlouho nepřicházeli až jsme hloupě před vlastním vápnem ztratili míč a domácí vytáhlý útočník uklidil míč nenápadnou střelou na první tyč. Tato branka nás nahlodala, protože jsme působili dobrým dojmem na hřišti a přidali jsme v nasazení. Odměnou nám byl zisk středu pole, kde jsme odváděli penzum práce a z toho pramenila územní převaha. Vyrovnání přišlo záhy, když Polívka rozehrál rychle na krátko rohový kop na Schubadu, který našel ve vápně Stejskala, který střelou k tyči překvapil domácí obranu, která se nestačila zorganizovat.  Chvíli na to se řítil sám na branku Kocúr, ale jeho střelu zneškodnil domácí brankář. Pak přišla další velká naše šance, kdy ve vápně byl po dobrém presinku faulován Kocůr, ale rozhodčí to vytáhl na hranici vápna a Schubada ze své parkety zklamal. Nakonec jsme se dočkali chvíli před koncem poločasu, kdy se dostal k odraženému míči před vápnem Paunkovič, který nejdříve naznačením vyřadil dva hráče ze hry a pak si míč posunul na střed a bombou prostřelil brankáře a šli jsme do zaslouženého poločasového vedení.

         V kabině bylo vidět, že nás utkání stojí hodně sil, byli jsme pokopaní, ale odhodláni se rvát až do konce o vítězství. Taktiku jsme neměnili, chtěli jsme hrát pořád hodně vysoko a aktivně, zkrátka nepustit liberecké do hry. Stále jsme výborně pracovali ve středu hřiště a tím nepustili domácí do šance. Naopak jsme to byli my, kdo opět skóroval, když se prosadil neúnavný Kocúr, který dostal pod tlak domácího brankáře, jenž chyboval a střelou do prázdné branky nás uklidnil. Domácí už hodně znervózněli, vsadili všechno na jednu kartu, rozhodčí tlačil jak to šlo a nám síly rychle docházeli. Klíčovým momentem bylo stažení naprosto vyčerpaného Karlíka ze tředu zálohy, který odvedl penzum práce a nepovedlo se nám ho nahradit. Od sedmedesáté minuty nám viditelně docházeli síly, ale s přehledem jsme před vápnem odvraceli domácí útoky a nemuseli jsme řešit vážnější problém. Stále jsme se snažili o kombinační přechod po zisku míče a to byl asi kámen úrazu, protože jsme v 75. minutě zratili na lajně jasný míč, domácí hráč ho rovnou odcentroval a domácí lacině korigovali a samozřejmě nastartovali své motory. Pak jsme se dostali pod obrovský tlak, nohy už nám vůbec nešly a domácí pět minut před koncem vyrovnali po dalším centru. Konec utkání už jsme si pohlídali, následné pokutové kopy bravurně všechny s přehledem proměnili, ale na konci je stále pachuť ztraceného utkání.

      Klukům patří díky za heroický výkon a skvělý úspěch. A hlavně se máme do dalších utkání z čeho odrazit a musíme to hned potvrdit v dalším utkání na domácí půdě.

 

« Zpět
dne: 11.03.2018

Pozvánky

Program utkání:


 

pátek 28.9. 2018 Lomská

10:15 FŠ U19 - Bohemians

12:30 FŠ U17 - Bohemians

sobota 29.9. 2018 Albrechtická

10:15 MFK Most - FŠ 2004

12:00 MFK Most - FŠ 2005

neděle 30.9. 2018 Lomská

10:00 FŠ 2006 - Meteor

10:00 FŠ 2007 - Meteor

 


 

Výsledky uplynulého víkendu:

 

FŠ U19  - Ervěnice 3:1

branky: Kocúr 2, Verner

FŠ U17  - Ervěnice 2:1

branky: Hajník, Ondo

FC Háje - FŠ 2004 2:0


FC Háje - FŠ 2005 3:5

branky: Tyutin 2, Vošáhlík, Kučerka, Johana

MFK Most - FŠ 2006 5:5

branky: Rendl 2,Sokol, Mašek, Šmejkal

MFK Most - FŠ 2007  9:1

branka: Zeithaml

 


 

Rozpis tréninků podzim 2018 Lomská

Mistrovská utkání podzim 2018

Satelity přípravky podzim 2018

Autobusy podzim 2018

Rozpis tréninků UMT a haly v zimě

Rozpis školních tréninků na SSZŠ 18/19

Termínová listina podzim 2018

Pravidla sezóna 2018/19

Výživa fotbalistů

Kompenzační cvičení a protahování fotbalistů

video    video2    video Pavel Nedvěd

Trendy ve výchově fotbalistů
 

 


 

 

Naši partneři

Město Litvínov Ústecký kraj ASAS s. r. o. EG Capital

Rychlý kontakt

Trenérské složení 2018/19

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově