mistrovská utkání sezóna 2017/18

 

26.10. 2017

Starší žáci 2003

11. kolo divize

Viktorka Žižkov – FK Litvínov a.s. 6:4 (4:2)

Branky: ´2 Skurský, ´5 Dargaj, ´51 Charamza,´68 Chládek

Sestava: Trpka – Dargaj, Kohler, Giuly, Žolcer – Skurský, Charamza, Chládek, Ondo – Polák, Vagaši

Střídali: Bělina, Nechuta, Michna, Kotyza

         K poslednímu utkání sezóny jsme zajížděli do Prahy, kde jsme se utkali s favoritem soutěže Viktorkou Žižkov.  Podali jsme velmi dobrý výkon, asi nejlepší v sezóně. Na domácí tým jsme vlétli a velkým nasazením jsme ho jasně přehrávali. Dostali jsme se rychle dvakrát do vedení, ale po celé utkání nás sráželi lacině inkasované branky, když jsme si dokonce vsítili tři vlastence v první půli.

       Určitě jsme si nezasloužili v tomto utkání prohrát a jsem rád, že jsme se na konci sezóny prezentovali parádním a hlavně hodnotným výkonem, od kterého se na jaře můžeme odrazit.


 

22.10. 2017

starší žáci 2003

10. kolo divize žáků

FK Litvínov a.s. - Karlovy Vary 0:2 (0:2)

Sestava: Trpka - Dargaj, Kohler, Giuly, Michna - Žolcer, Charamza, Chládek, Ondo - Polák, Skurský

Střídali: Bělina, Vagaši

          V posledním domácím utkání podzimu jsme přivítali na své půdě tradičního rivala z Karlových Varů. Chtěli jsme prodloužit vítěznou šňůru, ale dnes jsme na soupeře neměli. Absolutně jsme nezachytili začátek utkání, dlouho jsme se nedokázali srovnat s jednoduchou hrou hostí, kteří těžili nejvíce z práce brankáře, který zásoboval útočníky jedním míčem za druhým a my se nedokázali v obraně srovnat, aby jsme na takovou hru zareagovali. Úvod nám vzal vítr z našich plachet a po celé utkání jsme působili zakřiknutým dojmem. Klukům nelze upřít snaha, ale v soubojích jsme se fyzicky vyspělejšího soupeře báli, z toho pramenila ustrašenost našich hráčů na míči, tahouni dneska neměli svůj den a tím pádem sebevědomí ostatních hráčů úměrně tím padá dolů. Brankové příležitosti jsme si vytvořili, ale právě v nich se ukázalo naše psychické rozpoložení.

       Soupeři musíme pogratulovat a připravit se na poslední utkání podzimu.

        

15.10. 2017

starší žáci 2003

9.kolo divize žáků

FK Varnsdorf - FK Litvínov a.s. 1:7 (0:3)

Branky: ´13 Charamza, ´15 Skurský, ´28 Nechuta,´36 Dargaj, ´50 Charamza, ´62 Ondo, ´66 Dargaj

Sestava: Trpka - Dargaj, Kohler, Giuly, Michna - Nechuta, Charamza, Chládek, Ondo - Skurský, Polák

Střídali: Kotyza, Tomčík, Žolcer, Bělina

         K dalšímu utkání jsme zajížděli na půdu Varnsdorfu, který měl v posledních utkáních výbornou formu, a i když i nám se v poslední době daří, tak jsme jeli na utkání s pokorou. Dlouhou cestu na utkání jsme si zpříjemnili bojovou hrou, kdy kluci hledali na louce korálky a některým to opravdu dalo zabrat, že vysílením si ustlali před utkáním v kabině. 

         Do utkání jsme už nastoupili plni sil a odhodlání. Od první minuty jsme ukázali domácím, že nedáme svou kůži zadarmo. Vysokým presinkem a tlakem na míč, jsme absolutně eliminovali rozehru domácích už v zárodku a ihned po zisku míče jsme šli v rychlosti do přečíslení. Dařili se nám akce z křídelních prostorů, útočníci si dobře nacházeli prostory ve vápně a tím se nám dařilo vstřelit několik pěkných branek. 

        Po celé utkání jsme pracovali na plné obrátky jako dopředu, tak i zpátky a po kolektivním výkonu jsme zaslouženě vysoko vyhráli. Vrátila se nám tvrdá práce z tréninku a domácí tým jsme ve všech aspektech hry jasně přehráli.

 

8.10. 2017

starší žáci 2003

8. kolo divize žáků

FK Litvínov a.s. - SK Střešovice 3:1 (1:0)

Branky: ´22 Giuly, ´44 Vagaši, ´53 Charamza

Sestava: Trpka - Dargaj, Kohler, Giuly, Michna - Žolcer, Charamza, Chládek, Ondo - Vagaši, Skurský

Střídali: Polák, Tomčík, Kotyza, Linda, Nechuta, Bělina

      Do utkání jsme šli s jasným cílem za každou cenu vyhrát a hned od první minuty jsme své cíle naplňovali. Kluci odvedli velký kus práce, směrem dozadu hráli na jedničku a dopředu hýřili aktivitou a vytvořili si dostatek brankových příležitosti. Bohužel nám chybí v útoku ten správný killer, který to umí vzít na sebe, ale dnešním týmovým výkonem jsme tam ty góly domlátili a zaslouženě vyhráli.

1.10. 2017

starší žáci 2003

7. kolo divize žáků

FK Litoměřicko - FK Litvínov a.s. 0:4 (0:3)

Branky: ´5 Guily, ´13 Žolcer, ´35 Chládek, ´58 Tomčík

Sestava: Trpka - Polák, Kohler, Charamza, Michna - Ondo, Giuly, Chládek, Žolcer - Vagaši, Skurský

Střídali: Tomčík, Nechuta, Kotyza, Dargaj

        Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou, domácí si nevytvořili jedinou šanci. Směrem dopředu nám chybí sebevědomí, situace uvnitř vápna řešíme zbrkle a spousty vyložených šancí tímto promrháme. Kluky musím pochválit, že utkání poctivě odpracovali, ale ta koncovka.

24.9.  2017

Starší žáci 2003

6. kolo divize žáků

FC Háje - FK Litvínov a.s.  3:2 (1:1)

Branky:  ´2 Charamza,  ´52 Vagaši

Sestava: Kotyza – Linda, Kohler, Bělina, Michna – Vagaši, Giuly, Chládek, Ondo – Charamza, Skurský

          Nažhaveni urvat první vítězství v sezóně jsme se pustili do pražského soupeře s vervou a bez respektu. Z úvodního tlaku jsme se dostali do vedení, když Charamza vyslal z třiceti metrů neskutečnou ránu přímo pod víko. To nás správně nastartovalo a hned za pár minut Skurský výborně vypresoval domácího brankáře, ale metr od brankové čáry nedokázal v sedě skórovat. Pak ještě přišla velké naše příležitost, kdy na brankové čáře jsme po rohovém kopu sledovali skákající míč a nikdo se nenašel, kdo by ho dorval do branky. Pak se začali do hry dostávat už domácí, kteří nám dělali problémy z pravé strany, kdy se dostávali lehce za naši obranu, která hasila vždy na poslední chvíli, ale nakonec po centru z této strany vyrovnali. A stanovili tak poločasový účet.

         Do druhé půle jsme opět nastoupili velmi aktivně a po hřišti létali, dařilo se nám jeden na jednoho, Skurský s Vagašim dokázali ustát těžké situace zády ke hře a domácí obranu parádně přehrávali. V této části utkání jsme měli jasně navrch, ve středu zálohy se nám začalo dařit na míči a když Charamza na levém beku vymazal domácí největší zbraň, tak jsme cítili, že den D je tady. Odměnou za naší aktivitu nám byla vedoucí branka, kdy se Vagaši opět prosadil přes domácího stopera a levačkou na dlouhou tyč nás poslal do vedení. Dál jsme hýřili aktivitou, Skurský z pravé strany servíroval míče do vápna, kde si na ně třikrát vyčíhal Michna, který během minut se dostal třikrát do zakončení. Útlum a asi rozhodující okamžik přišel po zbytečném faulu Giulyho na polovině hřiště, kdy jsme se dostali do oslabení a domácí nás začali tlačit.  Opět jsme ale byli aktivní v napadání, oslabení přežili, ale stálo nás to hodně sil. Studená sprcha pro nás přišla 8 minut do konce, kdy se před vápnem nedomluvili střední záložníci, čehož využil domácí hráč a z otočky trefil k tyči a bylo vyrovnáno. Cítili jsme, že je pro nás bod málo, tak jsme vrhli všechny síly do útoku, přeskupili řady a v předposlední minutě jsme měli výhru na noze, kdy agilní Skurský našel ve vápně Kohlera, který těžký volej z pěti metrů poslal nad branku. Z protiútoku pro nás přišla pohroma, kdy domácí se dostali k odraženému míči a pokusili se o dalekonosnou střelu, proti které vybíhal náš obránce a na hranici vápna ho míč trefil do ruky, kterou měl u těle a rozhodčí prasácky nás poslal do kopru. Po rozehrání jsme ještě dokázali dostat do velké šance Charamzou, které v rozhodující okamžik bohužel přeskočil nohu.

        Dneska jsme trenéři byli hrdí na svůj tým….kluci odehráli hodně těžký, ale skvělý zápas… ale ……..

 

17.9. 2017

starší žáci 2003

5. kolo divize žáků

FK Litvínov a.s. - SK Roudnice 2:4 (0:2)

Branky: ´42 Ondo, ´58 Guily

Sestava: Trpka - Michna, Kohler, Linda, Tomčík - Dargaj, Guily, Chládek, Ondo - SKurský, Vagaši

Střídali: Polák, Charamza, Bělina

       Do utkání jsme vstoupili nezvykle zakřiknutě, nedokázali jsme se rychle zorientovat na hřišti a především nám v úvodních minutách hry hořel Tomčík na levé straně obrany, který byl úplně  mimo. Rychle jsme museli přeskupit řady, protože nás hosté jasně ve všech směrech přehrávali a neměli jsme protizbraň. V obraně nás držel výborně hrající Kohler, který zachytával hostující útoky a leštil chyby zmateného Lindy, který nevědělkterá bije. Když jsme se začali dostávat do hry, tak bohužel právě Linda, nahrával malou domů, která neměla sílu a nabídl zadarmo jít hostům do vedení. To nás zase poslalo dolů a za pár minut lehkou střelu z dálky Trpka nepochopitelně vyrazil před sebe a dorážející hosté pohodlně skórovali a dostali se do dvoubrankového vedení. V tuto chvíli jsme byli na ručník, bez sebevědomí, bez energie a bez jakékoliv protihry. Postupně jsme začali ovládat střed hřiště a dostávat se do hry, ale řešení situací uvnitř vápna bylo tristní. V letargii jsme dohrávali poločas a byli jsme rádi pouze za dvě branky v naší brance.

        Do druhé půle nastoupilo úplně jiné mužstvo, plné odhodlání, které na hosty vlétlo a s přibývajícím časem mělo tolik sebevědomí, že šlo za výhrou. Rychle jsme se dostali do utkání korigující brankou, kdy se trefil Ondo a my začali po hřišti létat. Vytvořili jsme si velký tlak, vyhrávali jeden souboj za druhým a vše bylo na dobré cestě. Asi klíčový moment utkání přišel v 50. minutě, kdy jsme se dostali do velké šance po rohovém kopu, kdy skákal míč na brankové čáře, ale bohužel Linda, ukázal svou hodnou povahu a nedokázal míč dotlačit do branky. Po následném odkopu hostí se dostal míč k našemu brankáři Trpkovi, který nepochopitelně počkal na hostujícího hráče, který ho obral o míč a zadarmo skóroval da prázdné branky. To nám zase vzalo vítr z plachet, ale kluci ukázali charakter a opět přišpendlili hosty k jejich brance a po rohovém kopu jsme opět korigovali skóre, když nám vyšel signál na první tyči a Ondo si pohrál na lajně s obráncem a nadýchaným obloučkem našel ve vápně Guilyho, který akrobaticky trefil hlavou šibenici.  Vrhli jsme všechny síly do útoku, rvali se o každý míč a přicházely další standardky a vyrovnání bylo na vlásku. Bohužel 4 minuty před koncem předvedl náš brankář totožnou minelu a z toho šoku se už nešlo dostat.

       Klukům patří pochvala, za to jak se dokázali zvednout a dostat se druhou půli do zápasu, klukům kterým to nešlo to opět otevřelo oči, ale my musíme jako mančaft jim pomoci a táhnout za jeden provaz, s tím, že nám to příště vrátí. Ale ještě jsem nezažil, aby jsme v jednom utkání darovali tolik branek soupeři. Je to jenom o koncentrovanosti, zodpovědnosti a morálních vlastnostech a uvědomit si, že je to týmová hra.

9.9. 2017

starší žáci 2003

4.kolo divize starších žáků

FK Neratovice - FK Litvínov a.s. 0:0 (3:1 na pk)

Sestava: Kotyza - Dargaj, Bělina, Kohler, Linda - Michna, Giuly, Chládek, Žolcer - Charamza, Skurský

Střídali: Vagaši, Ondo

        K dalšímu utkání soutěže jsme zajížděli k soupeři do Neratovic.  Cíl byl jasný - konečně zvítězit a urvat všechny body. 

       Měli jsme výborný vstup do utkání, na domácí jsme vlétli a v utkání jsme měli jasně navrch. Hned v úvodní minutě Skurský se dostal sám před prázdnou branku, ale nedokázal z deseti metů skórovat. Záhy Žolcer nahrál opět Skurskému do malého vápna, ale ten opět svou šanci zazdil střelou do břevna, ale tolik důležitá uklidňující branka nepřicházela. Byli jsme dále aktivní, ovládli střed hřiště, ale předemvším Žolcerovy nabídky před branku zůstali bez využití. Do dvacáté minuty byl obraz hry stejný, pak byl vyloučen Giuly a domácí nás zatlačili a do konce půle jsme se do tempa už nedostali.

       Do druhé půle jsme měli opět famózní nástup a rychle jsme si vytvořili supertutovici, kdy jsme se dostali k centru pod sebe, kde nabíhal z druhé vlny Giuly, ale svou střelu poslal dvacet metrů nad branku. Ve druhém poločase už jme hráli na jednu branku a domácí svírali v kleštích před svým vápnem, ale náznaky šancí jsme nedokázali řešit uvolněně a v pohodě. S přibývajícím časem už se naše dobývání domácího obraného valu změnilo v křeč, které vyvrcholilo v závěru Vagašiho šancí, který místo střely ze 6 metrů do domácí branky, se  ještě pustil na malém vápně do kličky a svou šanci prováhal. V poslední minutě utkání si vytvořili domácí svoji jedinou šanci nebo střelu na branku, kdy domácí hráč střílel nebo centroval na zadní tyč a Kotyza konečky prstů nás zachránil od blamáže, kterou se nakonec stejně staly pokutové kopy, když jsme hned tři ze čtyř neproměnili.

       Odehráli jsme jako mančaft dobré utkání, vytvořili si dostatek brankových přílležitostí, ale pořád hledáme osobnost, která by to uměla vzít na sebe a utkání rozhodnout. Chybí nám větší tlak do branky a chuť se porvat o odražené míče v pokutovém území a to zkrátka v takovém utkání rozhoduje.

 

3.9. 2017

starší žáci 2003

3. kolo divize žáků

FK Litvínov a.s. - FK Ústí nad Labem 1:4 (1:3)

Branka: ´6 Vagaši

Sestava: Trpka - Polák, Giuly, Charamza, Žolcer - Michna, Kohler, Chládek, Ondo - Vagaši, Skurský

Střídali: Dargaj, Linda, Nechuta, Tomčík

         Na domácím trávníku jsme přivítali těžkého soupeře z Ústí. Chtěli jsme odčinit debakl z minulého utkání a prezentovat se hlavně odhodlanějším a pracovitějším výkonem podpořený herní nadstavbou.

         Vstup do utkání se nám povedl nadmíru a v úvodní dvacetiminutovce jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Vyhrávali jsme osobní souboje, ovládli střed hřiště a hlavně se nám dařilo i na míči a dobře kombinovali až do finální fáze. Prim v utkání hrál opět Ondo, který si s hostující obranou po celé utkání dělal co chtěl a právě on se dokázal prosadit v úvodu přes tři hráče a naservíroval tutovku Vagašimu, který se nemýlil a šli jsme rychle do vedení. Dál jsme pracovali na plné obrátky, dařilo se nám zastavovat míče za naši obranu a dostávali se do hry. Rychle jsme si vytovřili další vyložnou šanci, ale chyběla síla v zakončení, ale asi klíčový moment utkání přišel po patnácti minutách, kdy opět Ondo se parádně uvolnil na lajně přes tři hráče hostí a naservíroval opět tutovku do malého vápna Vagašimu, který stál metr od brankové čáry, ale míč se mu zamotal pod nohy a my mohli litovat promarněné superšance. Hosté se pak postupně dostávali více do hry a dělali nám problémy zejména na stranách hřiště, kde naši krajní obránci přestávali stíhat a kde hosté rozhodli o osudu utkání. Do konce první půle jsme inkasovali dvě branky z křídelních prostorů a pak v posledních vteřinách první půle jsme inkasovali z pokutového kopu, který nám asi zlomil vaz.

         Ve druhé půli už jsme neměli tolik síly směrem dopředu, ale pracovitým výkonem jsme byli pořád v utkání, až do předposlední minuty, kdy předvedl minelu výborně chytající Trpka a hosté potvrdili své vítězství.

        Kluci se nemají za co stydět a tímo výkonem se snad nakopneme k bodovým zápasům už konečně.

26.8. 2017

starší žáci 2003

2. kolo divize žáků

Baník Sokolov - FK Litvínov a.s. 7:1 (6:1)

Branka: ´2 Vagaši

Sestava: Kotyza - Dargaj, Kohler, Linda, Žolcer - Michna, Charamza, Skurský, Ondo - Polák, Vagaši

Střídali: Trpka, Nechuta, Tomčík

       V utkání jsme se sice dostali rychle do vedení, ale pak domácí po celé utkání dokazovali, že jsou někde jinde a na svého soupeře jsme neměli. V osobních soubojích jsme propadávali a nestíhali a zaslouženě jsme odjeli s debaklem.

20.8. 2017

starší žáci 2003

1. kolo divize starších žáků

FK Litvínov a.s. - FC Chomutov 2:3 (1:1)

Branky: ´10 Charamza, ´56 Charamza

Sestava: Trpka - Dargaj, Linda, Bělina, Michna - Ondo, Kohler, Giuly, Žolcer - Charamza, Skurský

Střídali: Vagaši, Chládek, Polák, Tomčík

         V první půli se hrálo v obrovském tempu, souboj střídal souboj, nebyl čas ani prostor na kombinaci. Dařilo se nám výborným nasazením získávat rychle míče, z čehož pramenily naše brankové příležitosti. První jsme ještě trestuhodně zahodili, ale když vybojoval míč Skurský, tak přihrál rychle na Onda a ten se dokázal prosadit  ve vápně hostí a předložil tutovku na malé vápno Charamzovi, který nás poslal do vedení. Dál se stále bojovalo o každý míč a po zisku oba týmy zkoušely vysunout za obranu své útočníky. Hosté dokázali srovnat po autovém v hazování, kdy se lehce otočil kolem našeho stopera chomutovský útočník a pohodlně a snadno skóroval. Takže za nerozhodného stavu se šlo do kabin.

        Úvod druhé půle se nám povedl parádně, hrálo se prakticky kolem hostujícího vápna. Vytořili jsme si několik příležitostí, jak po centrech, tak středem hřiště. Zlomový okamžik utkání přišel v polovině druhé půle, kdy jsme se dokázali prokombinovat až do malého vápna, kde se dostal do tisíciprocentní šance Charamza, ale svoji střelu poslal pět metrů nad branku. Z následného výkopu jsme propadli v obraně a hostující protiútok na poslední chvíli hasil ve vápně penaltovým zákrokem Trpka. Hosté šli do vedení a naše sebevědomí bylo nahlodáno, protože jsme prakticky pustili hosty poprvé na naši polovinu a hned jsme inkasovali. Museli jsme opět přidat a začít se rvát o každý centimetr hřiště a odměnou nám bylo rychlé vyrovnání, když střídající Chládek vysunul do sóla Charamzu, který se nemýlil. Opět bylo srovnáno a my cítili, že remíza je dneska málo a chtěli jsme za každou cenu urvat vítězství. Dál jsme se tlačili vysoko, ale bohužel jsme po dlouhém nákopu do lajny propadli v obraně, kdy nám střídající hráči hodně zaváhali a hosté pěkně proěnili centr na dlouhou tyč, kde se nám zase na obranu vykašlal obránce. v posledních minutách jsme si vytvořili tlak a po zásluze přišla taky poslední šance, když Polák krásným centrem našel ve vápně Skurského, který se ocitl úplně sám před gólmanem, ale jeho ukvapená střela z 8 metrů skončila v bazéně.

        Jako tým jsme v utkání rozhodně nezklamali, ale selhání jednotlivců nás sráželo dneska do kolen. Respekt před soupeřem, který odehrál také výborný a korektní zápas.

Naši partneři

Město Litvínov G7, a.s. SYNER s.r.o. Energo Electric, s.r.o. Ústecký kraj European facebook Fortuna TO DÁME

Rychlý kontakt

Trenérské složení 2017/18

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově