mistrovská utkání sezóna 2016/17

 

11.6. 2017

Starší žáci 2003

32. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. FC Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)

Branka: ´ 5 Linda D.

Sestava: Kotyza – Dargaj, Linda F., Bělina, Žolcer - Michna, Kohler, Chládek,  Charamza - Skurský, Linda D.

Střídal: Trpka, Nechuta, Tomčík, Polák, Pastýřík

       V posledním utkání dlouhé sezóny jsme přivítali na své půdě Vyšehrad. Soupeře, se kterým jsme třikrát prohráli a nevstřelili mu ani jednu branku. To jsme chtěli změnit a se sezónou se loučit vítězně.

       V úvodu jsme sice hned zaspali a hosté se dostali do šance. Pak jsme přidali, začali získávat převahu uprostřed hřiště a odměnou nám byla krásná trefa pod víko od Davida Lindy. Dále jsme pracovali na výbornou a šance následovaly, ale jejich řešení je stále pro nás problémem a nedokážeme si vytvořit uklidňující náskok. Hosté se postupem času dostávali do hry, opět dobře kombinovali, ale naši kluci pracovali na plné obrátky a po poločase zaslouženě vedli.

      Ve druhé půli nám síly rychle docházely, ale stále jsme se dostávali do brejkových situací. Bohužel to stále neumíme dotáhnout do cíle a i když tam máme podporu z druhé vlny, tak si zkrátka nahrávkou nevyhovíme.  Proto do konce utkání to byl boj o každý metr hřiště, hosté si vytvořili tutovku z hranice penalty, kterou střelou nahoru zazdili. Pak už jsme si utkání pohlídali, pražáci buleli o sto šest, ale my jsme se vyždímali na maximum a utkání dovedli do vítězného konce.

3.6. 2017

Starší žáci 2003

31. kolo ligy žáků

FC Karlovy Vary – FK Litvínov a.s. 1:1 (2:4 PK)

Branka: ´ 20 Pastýřík

Sestava: Trpka – Michna, Linda F., Pastýřík, Žolcer - Tomčík, Kohler, Chládek,  Nechuta, - Polák, Linda D.

Střídal: Charamza

           Na poslední výjezd sezóny jsme zajížděli do Karlových Varů. Hrálo se na velmi špatném hřiště, ale chtěli jsme navázat na dobrý výkon z minulého utkání a nevracet se s prázdnou.

            Opět se nám povedl úvod utkání, na domácí jsme vlétli a nenechali je v klidu na míči. Díky dobrému pohybu a skvělému dostupování uprostřed hřiště, jsme se dostávali do přečíslení, ale na těchto situacích před vápnem, musíme ještě zapracovat, protože jsme je neřešili dobře. Útočníci pracovali na výbornou, ale oba kraje, neměli vůli a morál, podpořit naši útočnou snahu. Domácí hrozili pouze z levého křídla, kde sázeli na urostlého a rychlostně výborně vybaveného útočníka, kterého se nám, ale dařilo zdvojovat a nepustit ho do vyloženější šance. Nám se konečně dařilo i v kombinaci, když zejména oba krajní beci, podporovali naši útočnou snahu a dobře se nabízeli středním záložníkům, kteří oba na hřišti udělali spousty černé práce a vybojovali hodně těžkých soubojů. Odměnou za naší aktivitu a herní projev, nám byla vedoucí branka, když se po standardce prosadil na malém vápně Pastýřík a chladnokrevně zakončil v polovině první půle a poslal nás do zaslouženého vedení. I nadále jsme poctivě pracovali a vytvořili si i šance, ale pojišťující branku jsme nepřidali.

            Ve druhé půli nám začali docházet rychle síly, proto jsme se zatáhli a vyráželi k rychlým kontrům. Domácí měli územní převahu a začali se dostávat i do šancí, ale dvakrát při nás stálo štěstí. My jsme se ve druhé půli dostali ke třem samostatným nájezdům, ale skvělý domácí brankář nás vychytal. A když se v závěru nechytla ani Chládkova parádní střela k tyči, kterou brankář opět parádně zneškodnil, tak jsme se dostali do nervózní závěru, ve kterém jsme v poslední minutě utkání inkasovali velmi lacinou branku. Aspoň, že jsme v následném rozstřelu urvali druhý bod.

 

27.5. 2017

starší žáci 2003

30. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - SK Benešov 0:1 (0:0)

Sestava: Trpka - Dargaj, Charamza, Linda F., Tomčík - Michna, Kohler, Chládek, Nechuta - Polák, Linda D.

Střídali: Bělina, Pastýřík

Ve 30. kole  jsme přivítali na domácím hřišti mančaft, kterému jsme měli co vracet. Po dobrém jarním rozjezdu a sérii výher, jsme přišli v konfrontaci s tímto soupeřem o 4 hráče a od té doby se nám to sesypalo jak domeček z karet.

Do utkání jsme nastoupili správně nažhaveni a v prvních dvaceti minutách jsme hru naprosto opanovali. David Linda se dostal do dvou vyložených tutovek, ale ani jeden samostatný nájezd nedokázal proměnit. Když se neujala ani dělovka Dargaje, která minula o centimetry hostující šibenici, tak naše sebevědomí dostávalo zabrat. Ale dařilo se nám důrazem získávat střed hřiště, kluci bojovali jako lvi, ale síly postupem času docházely a hosté nás začali kombinací přehrávat. Díky pracovitosti a obětavosti jsme hosty do vyloženější šance nepustili.

Do druhé půle jsme proházeli několik postů a pokusili se za každou cenu urvat vítězství. Ovšem po deseti minutách druhé půle jsme lacině inkasovali, když hostující hráč dokázal proměnit centr náhodným padáčkem, který zapadl pod břevno naší branky. Pak se hosté více zatáhli a my se pustili do dobývání branky a benešovští čekali na brejky. Dvacet minut před koncem, po jedné brejkové situaci, jsme faulovali ve vápně a hosté kopali pokutový kop, který Trpka zneškodnil. Tento moment nám dodal energii a šťávu a nakopnul nás k absolutnímu úsilí nechat na hřišti všechno. Posledních patnáct minut jsme hráli na jednu branku a hosté jenom odkopávali, ale až na Kohlerovo břevno jsme se k ničemu vážnějšímu nedostali.

Klukům chci poděkovat za parádní nasezení a odhodlání, jakým se prezentovali v utkání.


 

21.5. 2017

Starší žáci 2003

29. kolo ligy žáků

FC Písek – FK Litvínov a.s. 2:1 (0:0)

Branka: ´ 49 Linda D.

Sestava: Trpka – Dargaj, Linda F., Kohler, Žolcer, Tomčík, Vácha, Charamza, Chládek, Linda D., Nechuta, Pastýřík

V utkání dvou rozdílných poločasů  odjíždíme z Písku s prázdnou. Za první půli jsme si body nezasloužili, domácí nás přehrávali především uprostřed hřiště a naše obrana byla pod tlakem. Neměli jsme vůli porvat se o druhé míče, z kterých domácí vyjížděli a dokázali ohrožovat naši branku. Zahodili  dvě vyložené tutovky a my jsme mohli být rádi za bezbrankovou poločasovou remízu.

Do druhé půle se nám vstup povedl o poznání lépe a vytvořili jsme si i jasnou gólovku, ale pohořeli jsme na domácím gólmanovi. Hned z proti útoku nám projel po křídle přes tři hráče agilní hráč domácích, který dokázal ze strany prostřelit našeho brankáře. To nás nahlodalo a přidali jsme ještě více v nasazení a rázem jsme domácí tým zatlačili a odměnou nám byla vyrovnávající branka Lindy, který se prosadil po pěkné křídelní akci uvnitř vápna. Pak už se hrálo nahoru dolů a bylo to kdo z koho. Pak byla trma vrma v našem pokutovém území a rozhodčí pískal proti nám pokutový kop, který domácí hráč s přehledem proměnil. Zbývalo patnáct minut do konce utkání a vrhli jsme všechny síly do útoku. Hráli jsme na tři útočníky a vytvořili si několik dobrých příležitostí, ale dneska jsme si nezasloužili.

13.5. 2017

starší žáci 2003

29. kolo ligy žáků

Petřín Plzeň – FK Litvínov a.s. 4:0 (2:0)

Sestava: Trpka, Kotyza, Dargaj, Kohler, Linda F., Žolcer, Tomčík, Charamza, Chládek, Vácha, Linda D., Kraft, Pastýřík, Nechuta, Polák

Starší žáci odehráli nejhorší utkání sezóny. Podali velmi špatný výkon, domácí tým nás jednoznačně ve všech směrech přehrál a zaslouženě přesvědčivě zvítězil.

4.5. 2017

starší žáci 2003

27. kolo ligy žáků

FC Slavoj Vyšehrad - FK Litvínov a.s. 3:0 (2:0)

Sestava: Trpka - Dargaj, Pastýřík, Linda F., Michna - Polák, Chládek, Kohler, Tomčík - Charamza, Linda D.

Střídali: Vácha, Muller, Žolcer, Kraft, Kotyza, Kolodziej, Nechuta

        Ve čtvrteční předehrávce jsme zajížděli na Vyšehrad, kde jsme chtěli protrhnout střeleckou impotenci proti tomuto soupeři. V minulém utkání s tímto soupeřem jsme dominovali, a tak jsme si jeli pro vítězství. Bohužel jsme v prvním poločase podali slabý výkon, domácí nás jasně přehrávali, kombinací nás rozebírali a my byli všude o krok pozdě. Domácí šli v poločase do zaslouženého dvoubrankového vedení.

      O poločas jsme provedli hned tři změny, ale hlavně jsme museli probrt celý tým, aby se vrátil ke hře, která ho zdobila v minulých utkáních a potřebovali jsme začít bojovat. Do druhé půle jsme vlétli a rázem to byl úplně jiný tým, zatlačili jsme domácí na jeho polovinu hřiště, začali jsme si vytvářet brankové příležitosti, ale ani ty největší v podobě tří samostatných nájezdů jsme neproměnili a tak ani ve třetím utkání jsme nedokázali tomuto soupeři vstřelit branku. V závěru jsme ještě do otevřené obrany dostali třetí branku.

      Utkání jsme si prohráli v prvním půli, kdy nám chyběla pracovitost a náročnost, ale jsem rád, že jsme si dojem z utkání vylepšili ve druhém poločase, i když jsme totálně selhali v koncovce.

30.4. 2017

starší žáci 2003

26. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - FC Karlovy Vary 2:0 (2:0)

Branky: ´6 Linda, ´32 Linda

Sestava: Trpka - Dargaj, Pastýřík, Linda F., Michna - Polák, Kohler, Chládek, Tomčík - Žolcer, Linda D.

Střídali: Charamza, Kolodziej

       Po minulém zápase jsme přišli o 4 hráče a tak jsme museli pořádně promíchat sestavu. Kluci podali velmi bojovný a takticky disciplinovaný výkon, podpořený skvělým Trpkou v brance. Hosté byli lepší na míči a dobře kombinovali, ale my jsme konečně přidali v důrazu a hned to bylo znát.

 

23.4. 2017

starší žáci 2003

25.kolo ligy žáků

SK Benešov - FK Litvínov a.s. 4:2 (2:0)

branky: ´38 Skurský, ´60 Skurský

sestava: Trpka - Dargaj, Kohler, Bělina, Žolcer - Michna, Charamza, Chládek, Vagaši - Polák, Skurský

střídali: Linda D., Tomčík, Nechuta, Pastýřík, Linda F., Kotyza

       V dalším kole jsme zajížděli na horkou půdu do Benešova, kde jsme chtěli navázat na vítěznou sérii. Úvod do zápasu se nám nad míru povedl a hned v první minutě se řítil sám na branku Charamza, ale svou tutovku zazdil střelou do gólmana. Pak jsme dál výborně pracovali uprostřed hřiště, kraje včas dostupovali a svou aktivní hrou jsme domácí zatlačili ke svému vápnu. Dostali jsme se k několika centrům ze strany, ale ty nenašly adresáty. Pak se domácí dlouhým odkopem dostali poprvé na naši polovinu, ale při jasném míči zazmatkoval brankář s obráncem, kteří nabídli svou minelou, domácím lacinou branku do prázdné branky. Tento moment nás trošku zbrzdil, ale vlivem výborného nástupu jsme šli dále pracovat a opět domácí zatlačili. Klíčový moment, ale přišel o pár minut později, kdy domácí se dostali ke střele ze střední vzdálenosti...náš brankář si šel pro snadný míč, který vyrazil a přes něho přepadl domácí hráč....a apaticky vystupující sudí pískal nesmyslný pokutový kop, který následně domácí proměnili. To s námi zamávalo, protože domácí se dostali z ničeho do dvoubrankového vedení a my, kteří jsme v úvodu utkání nechali spousty sil, tak jsme přestávali věřit, že jdeme správnou cestou. Do konce půle už to bylo takové nemastné neslané a na obou stranách menší šance.

           Do druhé půle jsme šli s tím, že hodíme výsledek z první půle za hlavu a s vědomím, že na domácí máme, se půjdeme rvát o kontaktní gól. Ten přišel hned po přestávce, kdy se dostal po rychlé akci k míči Skurský a se štěstím prostřelil domácího brankáře. Hru jsme zjednodušili, protože domácí nás také rychle dostupovali a nebyl prostor ke kombinaci. Dostali jsme se k někkolika situacím dva na dva, ale tam nám chyběl potřebný klid a umění nebo jsme situace moc přehrávali. Postupem času vzplálaly na hřišti emoce... protože sudí pouze čuměl a na obě strany dělal, že nevidí unfair zákroky. Hrálo se nahoru dolů a čekalo se jestli vyrovnáme nebo domácí dají rozhodující branku. Nakonec deset minut před koncem domácí po pěkné akci dali třetí branku, ale nám se rychle opět podařilo korigovat, když se parádně uvolnil na vápně Tomčík a vybídl ke skórování Skurského, který se opět nemýlil.  Vrhli jsme všechny síly do útoku, a rvali se o každý míč a odměnou nám měla být vyrovnávající branka, kterou měl na noze agilně hrající Tomčík, ale svoji šanci prováhal. V závěru pak rozhodli domácí o konečném výsledku po rohovém kopu, když jsme zaváhali na dlouhé tyči.

        Utkání se nám celkově povedlo a hodnotím ho pozitivně, rvali jsme se do poslední minuty o výsledek a nechali na hřšti všechno. Negativem utkání je apatický výkon rozhodčího, který byl na utkání pouze z povinnosti a absolutně bez zájmu utkání řídil. Po hrubým faulu zezadu to odnesl zlomeninou kotníku Míra Vagaši, kterému přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na fotbalové trávníky.

 

15.4. 2017

starší žáci 2003

24. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - FC Písek 4:3 (4:0)

Branky: ´10 Polák, ´21 Charamza, ´23 Skurský, ´25 Skurský

Sestava: Kotyza - Dargaj, Kohler, Bělina, Žolcer - Michna, Chládek, Charamza, Tomčík - Polák, Skurský

Střídali: Trpka, Vácha, Kolodziej, Rjaska, Pastýřík

          Nastoupili jsme opět aktivně a hostům jsme dělali svým pohybem velké problémy. Včas jsme dostupovali a tím získávali lacině míče uprostřed hřiště. Pak už nebylo těžké dostat míče do náběhu za obranu. Po jednom takovém se dostal do křídelního prostoru Skurský a centrem na první tyči našel Poláka, který uklidil míč do šibenice a šli jsme rychle do vedení. Hosté dobře kombinovali, ale v momentě kdy jsme získali míč, tak nedokázali reagovat na naše náběhy a celkem snadno jsme nastříleli hostům další tři branky, když se dvakrát trefil Skurský a jednou Charamza. Protože jsme viděli, že hosté hrají dobře a svoji kůži nedají zadarmo, tak po každé naší brance jsme hráče nabádali, aby byli stále pracovití a obezřetní. Ale po čtvrté brance, už ta mladá hlavička u kluků vypnula a přemýšleli o tom, jak si dát branku a týmový výkon šel stranou. Samořejmě se nám to vymstilo a hosté první korigující brankou se dostali na koně a do poločasu přidali ještě dvě.  A my mohli být rádi za poločasovou pauzu, protože jsme nezvládali najednou zase přepnout a byli všude pozdě.

        V poločasové pauze jsme se soustředili pouze na mentální stránku a snažili se kluky připravit na tvrdý boj o každý metr hřiště, s tím, že pokud budou chtít uspět, budou se muset vydat na 150% a utkání bude hodně bolet.

       Druhý poločas už byla bitva jak má být, souboj střídal souboj a oba týmy se naprosto vyždímali. Hosté si vytvořili jednu vyloženou šanci, ve které nás podržel Trpka, a tak jsme vybojovali cenné vítěství. Vítězství si vážíme, protože po průběhu utkání bylo pro nás těžké se vrátit zpět a museli jsme nechat na hřišti všechno a nespadlo nám samo do klína.

8.4. 2017

starší žáci 2003

23. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - Petřín Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: ´65 Skurský

Sestava: Trpka - Dargaj, Kohler, Bělina, Žolcer - Polák, Charamza, Chládek, Michna - Skurský, Vagaši

Střídali: Tomčík, Pastýřík, Nechuta

       Již potřetí jsme se utkali s plzeňským soupeřem a do třetice padl poze jeden gól, což je v této věkové kategorii myslím rarita.

        Parádně se nám povedl vstup do utkání a po dvacet minut jsme nepustili, náročným stylem hry, soupeře na naši polovinu. Výborným presinkem jsme si vytvořili někkolik brankových příležitostí, ale na lepší řešení nám pořád nefunguje zápasová hlava. Vzhledem k tomu, že se začalo rychle oteplovat a umělka se ohřívat, tak nám docházeli rychle síly. Přestali jsme urostřed zálohy včas dostupovat a tím dostávali soupeře o hry, který nás v závěru první půle zatlačil, ale bez brankové příležitosti.

        Do druhé půle jsme s tím, že se budeme muset kousnout a nechat na hřišti vše, pokud chceme pomýšlet na vítězství, a že to bude hodně bolet. Kluci ukázali charakter a byli lepším týmem a svúj výkon korunovali v závěru utkání individuální akcí Skurského, který z hranice vápna uklidil míč do branky a mohli jsme se radovat.

        V těžkém utkání, proti silnému soupeři, jsme ukázali charakter a naše síla byla v kolektivním výkonu, kdy jsme věděli, že nemůžeme udělat chybu a utkání odjezdit plně koncentrováni od první do poslední minuty.

       

2.4. 2017

starší žáci 2003

22. kolo ligy žáků

FC MAS Táborsko - FK Litvínov a.s. - 2:6 (0:2)

Branky: ´3 Charamza, ´17 Michna, ´39 Skurský, ´40 Linda D., ´41 Skurský, ´44 Vagaši

Sestava: Trpka - Dargaj, Kohler, Bělina, Žolcer - Polák, Chládek, Charamza, Michna - Skurský, Linda D.

Střídali: Kotyza, Nechuta, Vagaši, Tomčík, Pastýřík, Linda F.

          Starší žáci zajížděli k dlouhému a únavnému tripu do Sezimova Ústí, kde se utkali na rozpálené umělé trávě s týmem Táborska. Chtěli jsme konečně protrhnout střelecké trápení a hlavně zvítězit.

          Od první minuty jsme na domácí vlétli a rvali se o každý míč. Odměnou nám byla rychlá branka Charamzy, který z dalekonosného přímého kopu, uklidil míč pod břevno a šli jsme do uklidňujícího vedení. Díky dobré práci uprostřed hřiště jsme se dostávali k rychlým akcím z křídelních prostorů, ale ve vápně jsme se nedokáli zklidnit a řešili situace zbrkle. Druhou trefu vstřelil kapitán Michna, který parádně zavíral při centru ze stranu dlouhou tyč a uklízel míč do prázdné branky. Vzápětí jsme se dostali do saostatného úniku, ale Skurský si vylámal zuby na domácím brankáři. Po pár minutách už Charamza v úniku brankáře překonal, ale jeho pokus skončil na břevně. Další břevno jsme nastřelili záhy po rohovém kopu, a tak jsme šli do kabin pouze s dvoubrankovým vedením.

          Do druhé půle jsme šli s tím, že na soupeře vlítneme a pokusíme se rozhodnout, což se nám nadmíru povedlo, protože během pěti minut jsme domácím nastříleli po totožných akcích z křídla 4 branky a bylo hotovo. Pak jsme prostřídali a pokračovali v aktivní hře, ale jasné šance z malého vápna jsme zahazovali, či opět dvakrát trefili břevno. V závěru utkání jsme bohužel dvakrát zbytečně inkasovali, ale za vítězství jsme rádi. Pochvala i domácímu týmu, který ač dole v tabulce, nehraje špatný fotbal, ale my jsme byli dneska ve všem rychlejší a živější.

 

 

26.3. 2017

starší žáci 2003

21. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - FC Karrlovy Vary 0:3 (0:2)

Sestava: Trpka - Dargaj, Pastýřík, Linda F., Žolcer - Michna - Bělina, Kohler, Chládek, Vagaši - Polák

Střídali: Charamza, Skurský, Linda D., Tomčík

       V předposledním kole základní části jsme přivítali na své umělce Karlovy Vary. Tým, který jsme v podzimní části dokázali na jeho půdě porazit, nám porážku vrátil a budeme se muset zase vrátit na zem a začít tvrdě pracovat. Hosté vyhráli naprosto zaslouženě, protože více chtěli. My jsme si naprosto zkazili reputaci z minulých povedených utkání. Prohrávali jsme souboje, nebyli hladový v útočné fázi. Hořeli jsme ve středu obrany a ani do kombinace jsme se nedostali. Když jsme míč získali, tak jsme záhy o něj lacině přišli. Dneska to nebyl vůbec týmový výkon, i když někteří kluci podali kvalitní individuální výkon, ale to na úspěch nestačí. Nebudeme se vymlouvat, že jsme v utkání pošetřili tahouny mužstva, protože ve druhém poločase, kdy nastoupili, tak nikam náš herní projev neposunuli. V tomto věku je taková facka vždycky dobrá, protože si uvědomíme, že nikdy nic nelze podcenit a musíme dál na sobě pracovat a chtít se zlepšovat.

22.3. 2017

starší žáci 2003

19. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - FC Slavoj Vyšehrad  0:1 (0:1)

Sestava: Trpka - Dargaj, Bělina, Kohler, Žolcer - Michna, Charamza, Kotalík, Polák - Skurský, Linda D.

Střídání: ´36 Kotyza (Trpka), ´39 Kroupa (Kotalík), ´42 Vagaši (Polák)

         Ve středeční dohrávce jsme za umělého osvětlení přivítali pražský tým z Vyšehradu. V prvním utkání jsme po dobrém výkonu padli, a tak jsme měli soupeři co vracet. Do utkání jsme šli s tím, že když zopakujeme nedělní výkon, tak se nemáme čeho bát. Od pvní minuty jsme se do soupeře zakousli a opět se prezentovali náročným stylem hry. Hosté, narozdíl od svých starších kolegů, se ale prezentovali pěkným kombinačním fotbalem a dokázali se dostávat i z krkolomných situací fotbalově. My jsme museli rychle a včas dostupovat, jinak nás dokázali hosté rychle vykombinovat. Postupem času jsme začali hosty jasně přehrávat a vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, ale ta finální fáze nás stále sráží. Kluci lítali po hřišti jak motorové myši a po ztrátě se dokázali rychle vracet a rychle míče získávali zpět. Bohužel když jsme neproměnili pátou vyloženou šanci, tak přišel v závěru poločasu neskutečný námaz našeho obránce a zadarmo se dostali hosté do vedení.

         Do druhé půle jsme šli s tím, že víme, že jsme jasně lepším týmem, ale musíme se zklidnit v útočném vápně. Hosté se soustředili pouze na obranu a vyráželi k rychlým protiútokům a na nás bylo, aby jsme se dokázali přes pevnou obranu prosadit. Hned  v úvodu půle se nám bohužel zranil David Kotalík, který odehrál výborné utkání a přejeme mu brzký návrat na trávník. Museli jsme udělat korektury v sestavě, ale už to nebylo ono. Sice jsme tlačili, vykoledovali jsme si i penaltu, kterou nepochopitelně postraní sudí odvolal, ale už to bylo takové křečovité. V posledních deseti minutách jsme vrhli všechny síly do útoku, jráli na dva beky, kluci předvedli obrovsý tlak, vyhrávali jsme spousty osobních soubojů, ale vždycky v poslední chvíli jsme nedokázali míč dostat od finální fáze, a tak jsme opět po parádním výknu odešli s hlavami dolů.

       Kluky musím moc pochválit, protože se na hřišti naprosto vyždímali a nechali tam všechno. Musíme zapracovat na předfinální fázi a dokázat se před vápnem sklidnit. Dnes jsme si opět nezasloužili ani náhodou prohrát.

19.3. 2017

starší žáci 2003

20. kolo ligy žáků

FC Tempo Praha - FK Litvínov a.s. 0:0 (3:2 na PK)

Sestava: Trpka - Dargaj, Bělina, Kohler, Žolcer - Polák, Charamza, Chládek, Michna - Skurský, Linda D.

Střídali: Kotalík D., Kotalík J., Krippner M., Krippner Š., Pastýřík, Linda F., Kotyza

        Kluci podali v Praze výborný a pracovitý výkon, ale k třešničce na dortu nám chyběl vstřelený gól. Prezentovali jsme se náročným stylem hry, který stál kluky spousty sil, ale všichni ukázali charakter a na hřišti se vyždímali.  Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, ale vždycky nám chyběl potřebný krůček nebo nerozvážností jsme šance zahazovali. Když už jsme branku vstřelili, tak sudí vykouzlil ofsajd, takže nám nebylo přáno, ale kluci především v druhém poločase byli lepším týmem a zvítězit si zasloužili.

 

26.11. 2016

starší žáci 2003

18.kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - FC Písek 2:0 ( 0:0)

Branky: ´52 Polák, ´66 Charamza

Sestava: Trpka - Michna, Kohler, Bělina, Žolcer - Dargaj, Charamza, Kroupa, Vagaši - Skurský, Linda D.

Střídali: Tomčík, Nechuta, Pastýřík, Linda F., Chládek, Polák

V posledním kole dlouhé podzimní sezóny jsme přivítali na své půdě FC Písek. V posledních utkáních už jsme toho měli plné zuby, ale chtěli jsme zabojovat a na závěr podzimu se o vítězství poprat.

V úvodu první půle nás hosté přehrávali, dostávali se do kombinace a my měli opět problém udržet míč na svých kopačkách. Postupem času se hra vyrovnávala a ke konci už jsme měli navrch. Byl to ale především boj o střed hřiště a čekalo se pouze na chyby v obraně. Ty jsme několikrát provedli uprostřed obrany my a hosté se dostávali k ohrožení naší branky, ale bez trestu pro nás.

Ve druhé půli jsme udělali několik změn a začali více tlačit a odměnou nám byla úvodní branka utkání. David Linda si poradil se třemi hráči a ve skluzu dostal míč za obranu do sóla pro Poláka, který ustál kosu zezadu a dokázal prostřelit hostujícího brankáře. Dále jsme měli více ze hry a poctivě už bránili, ale bohužel se našlo okénko v naší obraně a hosté se dostali do brankové příležitosti, kterou výborně ustál Trpka a svým vyběhnutím znemožnil zakončit hostujícímu útočníkovi, který ale v následném souboji upadl a byla pískána velmi sporná penalta. Trpka ji zaslouženě vytlačil očima mimo tyče a to hosty poslalo do kolen. V závěru utkání se ještě trefil nádherně pod víko Charamza, který střelou přes zeď z dvaceti metrů nedal brankáři šanci a mohli jsme zase jednou konečně slavit.

 

20.11. 2016

staší žáci 2003

17. kolo ligy žáků

Baník Sokolov - FK Litvínov a.s. - 8:1 (3:0)

Branka: ´61 Linda D.

Sestava: Trpka - MIchna, Linda F., Skurský, Žolcer - Dargaj, Charamza, Kohler, Kroupa, Vagaši - Linda D.

Střídali: Kolodziej, Nechuta, Tomčík, Polák, Pastýřík, Chládek

       V Sokolově jsme podali hodně žalostný až trapný výkon. Všude jsme byli pozdě, nedokázali po zisku míče udržet ho na svých kopačkách a přetížená obrana postupem času odcházela. Domácí nás jasně přejeli jak v rychlosti, tak kreativitě a bohužel hlavně v osobních soubojích, což byla naše dominanta v minulých utkáních. V plné kráse je na nás vidět, jak nám došlo a nemáme z čeho brát. Protože v létě jsme toho moc nenatrénovali a za svými soupeři momentálně zaostáváme o velký parník. Slíbili jsme si, že přes zimu uděláme pro svůj růst maximum, ať to není ostuda i na jaře. Zaleží jak k tomu kdo přistoupí a jestli i rodiče budou na stejné vlně, ať nemusíme každý týden řešit, že ten a ten nemůže, protože to a to.

 

 

12.11. 2016

starší žáci 2003

16. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - Benešov 0:7 (0:3)

Sestava: Trpka - Michna, Kohler, Žolcer, Tomčík - Nechuta, Charamza, Skurský, Vagaši - Polák, Linda D.

Střídali: Linda F., Kotyza, Dargaj, Chládek, Bělina

        V dalším utkání ligy žáků jsme přivítali na své půdě Benešov.  Na soupeře jsme si věřili, protože v úvodních kolech jsme odehráli dobré utkání na jeho půdě, ale bohužel jsme opět vyhořeli.  Pravděpodobně náročný program se podepisuje na našich hráčích, protože už mi u kluků chybí taková ta šťáva, kdy jsme se těšili na utkání a do každého utkání nastupovali správně nažhaveni. V týdnu, v tréninkovém procesu lítáme po hřišti jak motorové myši, akce na jeden dotyk, 1 na 1 hýříme sebevědomím a přijde utkání a nenahrajeme si na dva metry, natož, abychom obešli protihráče. 

         Utkání jsme prohráli především uprostřed hřiště, kde jsme nedokázali přetlačit hostující celek, který se jednodušše po zisku míče dostával dlouhými míči za naši obranu a z protiútoků pohodlně skóroval. V obraně nám to v poslední dobou vůbec nefunguje, chybí nám osobnost, která by si zjednala respekt a pár vyhranými souboji ukázala soupeři, že to mít zadarmo nebudou.

 

 

6.11. 2016

starší žáci 2003

15. kolo ligy žáků

FK Ústí nad Labem - FK Litvínov 7:1 (2:0)

Branka: ´42 Linda

Sestava: Trpka - Michna, Bělina, Kohler, Žolcer - Nechuta, Charamza, Skurský, Tomčík - Linda D., Vagaši

Střídali: Kolodziej, Polák, Linda F., Chládek, Kotyza

       Vstup do utkání měli tentokrát lepší domácí, vyhrávali osobní souboje, my díky tomu propadali v obraně a nechali soupeře se dostávat z křídelních prostorů za naši obranu. Proto jsme museli rychle přeskupit řady , aby jsme se taky dostali do hry. V momentě, kdy jsme začali vyhrávat střed hřiště, tak to hned šlo, ale jakmile jenom jeden hráč třeba šel do souboje na půl plynu, hned byl problém. V první půli se v tomto utkání lámal chleba, kdy si utkání pohlídali rozhodčí, kteří až arogantně a posměvačně tlačili domácí a nás nepustili do utkání. Doma je zkrátka doma, ale ústečtí to se svojí kvalitou tak okatě nepotřebují a degradují dojem z utkání. Ale v Ústí je to klasika průřezem všemi kategoriemi.

    Ve druhé půli jsme se dostali rychle do hry korigující brankou, ale po následné minele našeho kapitána, jsme už utkání v hlavách zabalili. Po prostřídání už ústečtí jasně dominovali a přehráli nás. Zaslouženě přidali další branky a my máme zase týden na to, aby jsme se z tohoto utkání poučili a hned v dalším utkání dojem napravili.

 

29.10. 2016

starší žáci 2003

14. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - SK Kladno 0:0 - 4:5 na PK

Sestava: Trpka - Michna, Bělina, Skurský, Žolcer - Dargaj, Charamza, Kroupa, Tomčík - Linda D., Polák

Stídání - ´37 Kohler (Polák), ´40 Vagaši (Tomčík)

        V dalším kole žákovské ligy jsme přivítali na své půdě, zatím suveréní tým soutěže, Kladno. Po minulém nepovedeném utkání jsme měli co napravovat a pečlivě jsme se celý týden na soupeře chystali, protože to pro nás byla výzva poměřit se s nejlepším týmem.  Už první utkání proti tomuto soupeři se nám velmi povedlo, ale po minelách našeho brankáře v závěru utkání domácí otočili z 0:2 na 3:2, takže jsme do utkání nešli s rozklepanýma nohama.

       Úvod se nám opět povedl, ale postupem času začal přebírat iniciativu soupeř a herně nás přehrával. My ale poctivě pracovali, neotvírali jsme okénka a srdnatě se rvali o každý metr na hřišti. Dařilo se nám opět uprostřed hřiště, kde jsme hosty přehrávali, ale po zisku míče nám chyběla větší aktivita směrem dopředu. Hosté měli po celé utkání územní převahu, ale prakticky se nedostali do vyložené šance a všechny pokusy z dálky se stoickým klidem sbíral jistý Trpka. V závěru utkání jsme přeci jenom měli více sil a rvali se o vítěznou branku, ale všechny slibně rozvinuté akce dokázala kladenská obrana včas zastavit.

      Tak si obě mužstva rozdělila po jednom bodu zaslouženě, my za bojovnost a nasazení a hosté za herní vyspělost. O bonusovém bodu rozhodovaly pokutové kopy ve kterých byli štastnější hosté, když jsme v poslední sérii nastřelili tyč. Smutnou kaňkou je zranění našeho tahouna Kroupy, který se právě při zahrávání pokutového kopu nepřjemně zranil a musel být odvezen do nemocnice. Celý tým mu přejeme brzké uzdravení a brzký návrat na trávník, ať může zase rozdávat radost.

 

 

22.10. 2016

starší žáci 2003

13. kolo liga žáků

FK Litvínov a.s. - FC MAS Táborsko 4:4 (2:3) - (3:4 na PK)

Branky: ´7 Kroupa, ´29 Tomčík,´43 Linda D., ´59 Kroupa

Sestava: Kotyza - Michna, Bělina, Skurský, Žolcer - Dargaj, Kroupa, Charamza, Tomčík - Linda D., Vagaši

Střídali: ´40 Kohler (Dargaj),  ´53 Polák (Tomčík)

        První poločas jsme prospali, všude jsme byli pozdě, měli jsme daleko k míči, prohrávali souboje uprostřed hřiště, kde nám chyběl důraz a v obraně jsme na rychlém terénu dělali jednu minelu za druhou. I když jsme šli po hezké akci do vedení, tak hosté využili volného prostoru ke kombinaci a tím nás přehrávali. Nechali jsme si rychle vstřelit tři laciné branky a bylo jen na nás, jestli se z tvrdého KO dokážeme sebrat. Přece jenom jsme v závěrečné desetiminutovce přidali a dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale další vyložené šance jsme řešili až moc sobecky nebo to zkrátka neumíme.

        Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme hodit svoje ego stranou a začneme se rvát o každý míč na hřišti. Celký mač odehrát ve středu hřiště Charamza, který svým výkonem nastartoval celý tým k obratu a rval se jak o život. Utkání se nám podařilo otočit, byli jsme jasně lepším týmem, ale potřebná pojistka nám chyběla, i když šance na to byly. Bohužel jsme v nastaveném čase druhé půle inkasovali vyrovnávající branku po obrovské minele našeho brankáře.

       Líbilo se mi nasazení ve druhém poločase, ale byli jsme potrestáni za bídnou první půli, kde jsme si uvědomili, že bez pracovitosti, v každém momentě utkání, nemáme šanci se s nikým rovnat. Je to pro nás poučující do dalších zápasů a hned o víkendu máme možnost vše napravit proti lídru soutěže a napravit si reputaci.

 

15.10. 2016

starší žáci 2003

12. kolo ligy žáků

1. FC Karlovy Vary - FK Litvínov a.s. 0:2 (0:0)

Branky: ´59 Linda, ´70 Kroupa

Sestava: Trpka - Michna, Bělina, Skurský, Žolcer - Dargaj, Kroupa, Charamza, Tomčík - Polák, Linda D.

Střídali: ´36 Nechuta (Tomčík), ´36 Kohler (Polák),´50 Linda F. (Dargaj), ´65 Pastýřík (Michna), ´65 Kotyza ( Trpka)

     V bojovném utkání byli lepší domácí v kombinaci, ale my jsme měli větší sílu a vůli po vítězství. Poctivě jsme odpracovali utkání, na hřišti jsme nechali všechno a odměnou nám je sladké vítězství.

8.10. 2016

starší žáci 2003

11. kolo ligy žáků

FK Litvínov a.s. - FC Tempo Praha 2:1 (2:1)

Branky: ´3 Kroupa, ´30 Linda David

Sestava: Trpka - Michna, Bělina, Skurský, Žolcer - Dargaj, Charamza, Kroupa, Tomčík - Polák, Linda D.

Střídali: Nechuta, Kohler, Linda F., Pastýřík, Kotyza, Chládek

       V dalším kole ligy žáků jsme přivítali na svém hřišti pražské Tempo. Kvůli vydatnému dešti v posledních dnech jsme museli utkání odehrát na umělé trávě, čímž jsme nahráli hostům, ale nechtěli jsme dát svou kůži lacino.

        Do utkání jsme vstoupili natěšeni a nabuzeni. První minunty opět patřily nám a vytvořili jsme si tlak, z kterého rychle resultoval rohový kop. Nebáli jsme se zahrát hned signál, který nám náramně vyšel, když Linda poslal do vápna parádní střílený centr, který zužitkoval z deseti metrů hlavičkující Kroupa přímo pod víko. Branka nás ještě více nastartovala a za pár minut se protáhnul po lajně skvělý Linda a naservíroval na malé vápno tutovku Polákovi, který svou superšanci uvnitř malého vápna zazdil. Dál jsme poctivě pracovali, hostující rozehrávku eliminovali včasným dostupováním a nepoštěli hosty k ohrožení naši branky. Postupem času naše aktivita polevovala a začali se  hosté dostávat více na naši polovinu, ale míče za obranu s přehledem sbírat. Ve středu zálohy nám začali docházet síly a po útočné akci jsme měli problém s návratem pod míč...na což si musíme dávat pozor a v tréninku se na to zaměřit, protože pak nám vznikají velké díry. V závěru první půle jsme se dočkali druhé branky, když po rychlé kombinaci středem hřiště vyplul do úniku Linda, který si svou šanci parádně vyčekal a neukvapil se a střelou na zadní tyč nás poslal do dvoubrnakového vedení. Bohužel jsme dvoubranové vedení nedokázali do konce půle udržet...protože jsme opět ve středu zálohy nepracovali naplno a hosté mohli v poslední vteřině korigovat výsledek úplně zadarmo, když jsme ve středu obrany si dávali přednost.

        Ve druhé půli s vědomím ubývajících sil, jsme se trochu zatáhli a chtěli jsme vyrážet  k rychlým protiútokům. Hosté se dostali více do kombinace, ale kluci poctivě pracovali a i když utkání bylo plné emocí, tak se hrálo na obě strany korektně, k čemuž pomohl i rozhodčí, který hru na obě strany pouštěl a utkání mělo spád. V největší šanci druhé půle se objevil Dargaj, který mohl rozhodnout z malého vápna, ale jeho slabá střela hostující hráz neprostřelila.  Závěr utkání už jsme parádně odpracovali  a náznaky šancí opět bravurně včasným vyběhnutím sbíral skvělý trpka v brance.

      Opět jsme se přesvědčili, jak každý bod v lize bolí a musíme dál na sobě pracovat, aby další přibývaly.

 

1.10. 2016

starší žáci 2003

10. kolo liga žáků

Slavoj Vyšehrad - FK Litvínov a.s. 2:0 (0:0)

Sestava: Trpka - Michna, Bělina, Skurský, Žolcer - Nechuta, Charamza, Kroupa, Tomčík - Vagaši, Linda D.

Střídali: Dargaj, Kohler, Linda F., Kotyza

      Starší žáci pokračovali v náročném programu a cestovali k dalšímu ligovému utkání do Prahy, kde jim v cestě stál Slavoj Vyšehrad. Během týdne jsme nastupovali už  do třetího utkání a vzhledem k náročnému cestování jsme se obávali únavy, ale jsem rád, že to na našich hráčích nebylo poznat.

      Měli jsme výborný nástup do utkání, kdy hned v úvodní minutě se řítil Kroupa sám na branku, ale ve vyložené šanci minul. Po pár minutách se skvěle u lajny proháčkoval David Linda a ačkoliv mohl pohodlně zakončovat, tak ještě vybídl ke skórování lépe postaveného v malém vápně Vagašiho, který ze tří metrů nastřelil břevno prázdné branky. Když záhy Tomčík nedokázal prostřelit z jasné šance brakáře a následného rohu jsme nedotlačili míč na brankové čáře do brány.....tak jsme začínali myslet na to, že by nás to mohlo mrzet. Domácí se postupem času dostávali do kombinace, ale naše mužstvo nadále výborně pracovalo v čele s brankářem, který si s přehledem poradil se střelami z dálky. Poločas skončil bez branek, ale nás museli mrzet tutovky.

      Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme nadále vydržet v nastaveném trendu a ždímat co to dá. Některým hráčům, ale brzy docházeli síly a domácí nás začali více přehrávat, ale nadále se hrálo především uprostřed hřiště, kdy se střídala obě mužstva v planých náznacích šancí. Bohužel utkání rozhodla branka z jasného ofsajdu, ale za svůj výkon se nemusíme stydět a klukům díky za předvedeno hru.

 

28.9. 2016

starší žáci 2003

9.kolo

SK Petřín Plzeň - FK Litvínov a.s. 1:0 (0:0)

Sestava: Trpka - Žolcer, Bělina, Skurský, Tomčík - Michna, Kroupa, Charamza, Chládek - Linda D., Vagaši

Střídali: ´36 Nechuta (Chládek), ´50 Linda F. (Tomčík), ´52 Kohler (Michna), ´60 Pastýřík (Vagaši)

      Na odvetu do Plzně jsme zajížděli ve sváteční den. Utkání se nám opět nepovedlo, působili jsme unaveným dojmem, bez šťávy. Na velkém hřišti  obě mužstva pouze bojovala o zisk území. Hrálo se prakticky bez brankových příležitostí na obou stranách. Když se hra  otevřela, tak ani jedno mužstvo nemělo sílu dokončit rozvinutou akci a všechny náznaky končili prakticky před vápny. O výsledku utkání rozhodla sporná penalta v poslední minutě utkání, kdy rozhodčí necitlivě posoudil naši ruku ve vápně, když náš hráč si pro odkopu nastřelil vlastní paži.

 

25.9. 2016

starší žáci 2003

8.kolo

FK Litvínov a.s.  - Petřín Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: ´51 Linda D.

Sestava: Trpka - Chládek, Skurský, Bělina, Tomčík . Dargaj, Charamza, Kroupa, Vagaši - Polák, LInda D.

Střídali: ´40 Nechuta (Polák)   

      V dalším ligovém utkání jsme přivítali na svém hřišti celek z Plzně, který se prezentoval kombinační hrou, kdy nás první poločas přehrával, ale bez finální fáze. My jsme v první půli nepředvedli dobrý výkon, bylo tam z naší strany spousty nepřesností, špatně jsme se na hřišti posouvali a nedokázali eliminovat včas akce hostí. V první půli jsm si vytvořili tři gólové šance, ale jenom z jedné jsme dokázali ohrozit branku plzeňských, když Polák trefil břevno.      

      Do druhé půle jsme museli hru změnit, jinak by jsme neměli šanci. Povedl se nám nástup do druhé půle, kdy jsme hosty zatlačili na jeho polovinu a do konce zápasu jsme už byli lepším týmem. Vítězný gól jsme vstřelili z penalty, kdy David Linda s přehledem zavěsil. Hosté hrozili pouze ze standartek, s kterými si s přehledem poradil Trpka.      

      Ve středu nás čeká odveta v Plzni a je jasné, že budeme muset předvést daleko lepší výkon, aby jsme se mohli radovat.

 

 

18.9. 2016

starší žáci 2003

7. kolo liga žáků

FK Motorlet Praha - FK Litvínov a.s. 7:0 (3:0)

Sestava: Kotyza - Michna, Skurský, Bělina, Žolcer - Vagaši, Dargaj, Chládek, Tomčík - Polák, Linda D.

Střídali: ´36 Nechuta ( Polák), ´40 Linda F. (Tomčík), ´45 Kohler ( Chládek)

        K dalšímu ligovému utkání jsme zajížděli do Radotína, kde jsme se na umělé trávě utkali s Motorletem Praha. Se soupeřem jsme se už jednou letos utkali, kde jsme Motorlet přejeli jednoznačně 3:0 a bylo nám jasné, že  v odvetě nám nedají nic zadarmo. Už při zápase starších bylo vidět, že domácí na malé umělce hrát umí, což předvedli v plné parádě proti nám. Od začátku utkání domácí na nás vlétli, byli důraznější a jasně lepší ve všech směrech.  Báli jsme se v soubojích, na hřišti se nenašel nikdo, kdo by se dokázal obětovat v souboji, a protože jsme do nich chodili jen na půl, tak jsme dostali ještě nakopáno. My se nedokázali vůbec dostat do hry, neměli čas si zpracovat míč a až na záverečné minuty jsme si nedokázali uvědomit, jak je na umělce fotbal specifický, rychlejší a náročnější.  5 branek jsme dostali ze standardních situací, kde jenom koukáme a fandíme soupeři, aby nám dotlačil míč do branky. Pro naše kluky opět zkušennost a soupeři musíme pogratulovat a dál na sobě pracovat. My si musíme uvědomit, že fotbal není jenom o krásné nahrávce a střele. Čím budou kluci starší, tím více se musíme připravit na fyzické souboje a kdo v sobě nenajde tu odvahu, začít se rvát o každý míč na hřišti, tak v budoucnu nebude mít šanci.

       

 

11.9. 2016

starší žáci 2003

liga žáků 6. kolo

FC Písek - FK Litvínov a.s. 2:3 (0:2)

Branky: ´7 Kroupa, ´10 Linda D.,´63 Linda D.

Sestava: Kotyza - Michna, Skurský, Bělina, Žolcer - Chládek, Kroupa, Charamza, Nechuta - Linda D., Vagaši

Střídali: ´36 Dargaj (Chládek), ´36 Tomčík (Nechuta), ´40 Linda F. ( Vagaši), ´45 Langmann (Žolcer), ´60 Pastýřík (Tomčík)

       V rychlém sledu čekalo starší žáky další mistrovské utkání. Tentokrát jsme brzy ráno odjížděli do daleké, ale malebné švejkovské Putimi, kde jsme se utkali s FC Písek. Před utkáním jsme šli po úmorné cestě načerpat síly do krásné vesničky, kde jsme potkali i samotného velkého Josefa Švejka.

      V pravé poledne jsme nastupovali do utkání a tradičně se nám povedl začátek, kdy jsme si vytvořili 4 tutové šance, ale jenom dvě proměnili po trefách Kroupy a Davida Lindy. Postupem času začali přebírat iniciativu domácí, kteří nás jasně přehrávali v kombinaci, ale my dobře pracovali na své polovině a dostávali se po zisku míče za obranu domácích. V obrovském horku nám rychle docházeli síly a začali jsme se zapomínat při návratech a tím si domácí začali vytvářet brankové příležitosti, ale ve vyložených šancích nedokázali trefit branku, a tak do kabin jsme šli s dvoubrankovým vedením.

    Na našich hráčích bylo vidět, že toho mají plné zuby, ale důležitý byl morál, že chtějí na hřišti nechat všechno. Do druhé půli jsme opět nastoupili aktivně, ale neproměnili jsme opět velké šance, a tak bylo stále o co hrát  a my museli být pořád naprosto koncentrovaní. Důležitou třetí branku přidal po pěkné akci David Linda a mělo být hotovo. Ale v posledních deseti minutách, jsme úplně odpadli, hlava nám přestala fungovat a domácím jsme nestíhali. Ti nás jasně přehrávali a posledních minutách hry, utkání dvěmi brankami zdramatizovali. Závěr jsme už přežili a tak jsme mohli z náročného výjezdu odjíždět bodově spokojeni.

     

 

 

7. 9. 2016

starší žáci 2003

liga žáků 5. kolo

FK Litvínov a.s. - FK Motorlet Praha 3:0 (1:0)

Sestava: Kotyza - Michna, Skurský, Bělina, Žolcer - Dargaj, Kroupa, Charamza, Čermák - Linda D., Vagaši

Střídali: Nechuta,Tomčík, Linda F., Langmann,Chládek, SKokan, Pastýřík

        Náročným programem pokračovala ligová soutěž starších žáků, kteří ve středu přivítali na své půdě pražský Motorlet. Předzápasové prognózy byly jasné ve prospěch hostů, kteří zatím bez ztráty bodu a bez inkasované branky, proplouvali jasně soutěží. Za to my na vítězství marně čekali. Poslední zápasy a hlavně stoupající výkonost nám dávala před utkáním mírné naděje.

      Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a navázat tak na druhý poločas se Sokolovem. Opět jsme začali velmi náročným způsobem hry, čímž jsme soupeře zaskočili a prakticky eliminovali jejich styl hry. Ačkoliv soupeř byl technicky i fotbalově lepším týmem, tak my svoji nevyzrálost nahradili pracovitostí a odhodláním vyhrávat osobní souboje a tím jsme byli v utkání jasně lepší. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, ale ještě nám chybí potřebný klid v zakončení, který časem taky přijde a přestaneme situace řešit zbrkle. Soupeře jsme po celé utkání nepustili do vyložené šance, při standardkách jsme konečně šli důrazně do míče a měli vůli ho odvrátit a všechny tyto atributy nám přinesly  naše první ligové vítězství, které jsme si určitě zasloužili. 

        Teď si musíme uvědomit, že je to jen malý střípek z velké mozaiky a musíme dál na sobě v tréninku pracovat a s pokorou nastupovali do dalších utkání. Protože toto vítězství nás stálo ohromnou porci sil a to si musíme uvědomit, že bez maximálního nasazení ta odměna zkrátka nebude.

31.8. 2016

starší žáci 2003

liga

SK Kladno - FK Litvínov a.s. 3:2 (1:2)

Branky: ´12 Kroupa, ´15 Linda D.

Sestava: Kotyza - Michna, Skurský, Bělina, Žolcer - Dargaj, Čermák, Kroupa, Linda D., - Charmaza, Polák

Střídali: ´40 Vagaši (Michna), ´48 Tomčík ( Polák), ´50 Chládek (Žolcer)

          K dalšímu utkání ligové soutěže jsme zajížděli na horkou půdu do Kladna, kde jsme chtěli konečně urvat první ligové body. Před utkáním jsme šli načerpat síly a koncentrovat se na utkání do krásného sportovní areálu Sletiště, kde kladenská veřejnost se může věnovat všem sportům, na které můžeme jenom pomyslet a jenom jim závidět.

       Do samotného utkání jsme chtěli vstoupit opět hodně aktivně, ale bohužel jsme měli před soupeřem velký respekt a ten nás v úvodu zatlačil před naši branku. Prohrávali jsme jeden souboj za druhým uprostřed hřiště, dávali jsme si přednost a se štěstím jsme přežili úvodní tři tutovky domácích. Pak jsme přidali v soubojích a najendou se karta začala obracet. Začali jsme dobře a včas dostupovat a najendou domácí neměli čas na jejich kombinaci a my získávali míče a vyráželi do rychlých kontrů. Nejdřve se přes tři hráče parádně po lajně prosadil David Linda, který naservíroval před branku Kroupovi a ten nás dostal do vedení. To nám vlilo sebedůvěru na naše kopačky a hned po chvíli dostal kolmici mezi obránce opět Linda a své sólo s přehledem proměnil. Neuběhlo ani pět minut a přišel asi zlomový moment utkání, kdy jsme opět skvěle vypresovali domácí rozehrávku a v rohu hřiště se prosadil přes dva obránce Charamza, který naservíroval na pěťák Lindovi, který osamocený zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale bohužel nastřelil pouze brankáře. Za pár minut se potvrdila stará pravda a po odvráceném rohu, jsme nezůstali ve svých pozicích a při opakovaném centru na zadní tyč, domácí korigovali, čímž jsme je dostali zbytečně do hry. Do konce půle už jsme to ubojovali, ale domácí nás zatlačili a bylo jenom na nás jak se s tím ve druhém půli popasujeme.

          Začátek druhé půle ukázal, že to bude boj o každý metr hřiště. Domácí nás přehrávali v kombinaci, my jsme koncentrovaně pracovali na své půli a do žádné příležitosti je nepouštěli. S postupem času nám v horkém počasí docházeli síly a potřebovali jsme pomoc náhradníků, ale bohužel se opět ukázala naše slabina, že střídající hráči momentálně na to nemají a vůbec nám nepomohli. V polovině druhé půle zčistajasna dalekonosný padáček překvapil našeho brankáře, který stál na půli cesty do branky a lacině domácí vyrovnali. To kladenské ještě více nastartovalo a my začali propadávat uprostřed hřiště. Jak nám docházeli síly, tak jsme byli pozdě v prostorech a dostupovali hráče pozdě a ti kombinací nás přehrávali. Deset minut před koncem kopali domácí trestný kop z 25 metrů, který se domácímu hráči nepovedl a lehká střela letěla našemu brankáři do náručí, která mu nepochopitelně vypadla adomácí hráč v klidu uklidil míč do branky a kladeňáci šli do vedení. Pak jsme vsadili vše na jednu kartu, dostali jsme se do tlaku, měli jsme několik standartek, ale aspoň bod jsme nevyválčili.

         Klukům díky za předvedený výkon, nechali na hřišti všechno a věřím, že takovýto zápas nás opět nakopne a v tréninku ještě více přidáme. Ti co se neodtali na hřiště nebo hráli málo, si musí uvědomit, že nic není zadarmo a nestačí na tréninky pouze docházet, ale rvát o to, abych se na to hřiště dostal

 

 

27.8. 2016

starší žáci 2003

liga žáků

SK Benešov - FK Litvínov a.s. 4:1 (1:1)

Branka: ´15 Polák

Sestava: Kotyza - Žolcer, Skurský, Bělina, Čermák - Dargaj, Kroupa, Charamza, Linda D., - Vagaši, Polák

Střídali: ´32 MIchna (Vagaši), ´40 Chládek (Žolcer), ´44 Tomčík (Dargaj),´44 Langmann (Linda D.), ´50 LInda F. ( Bělina), ´55 Pastyřík (Čermák), ´55 LIška (Kotyza).

       Na první venkovní utkání jsme zajížděli do dalekého Benešova. Zápasovou přípravu jsme po náročné cestě zahájili procházkou lesem na Konopiště, kde jsme se snažili načerpat síly a příjemném prostředí se koncentrovat na utkání, které, ač v pozdním čase, se hrálo v úmorném vedru.

        Do utkání jsme opět vstoupili velmi aktivně a vytvořili si územní převahu. Výborně nám pracoval střed zálohy, který po zisku míče dostával útočníky gólových šancí. A tak jsme měli do 15 minuty utkání 4 samostatné nájezdy, ale pouze Polák, ho krásným lobem dokázal proměnit a dostal nás do zaslouženého vedení. Vzápětí se řítil sám na branku Dargaj, ale výborného brankáře domácích neprostřelil. Když po dalším lobu přes brankáře letěl míč  do prázdné branky, tak už jsme se radovali, ale brankář míč ještě dostihl a řekněme na brankové čáře míč vyškrábl a zachránil domácí svatyni od druhé branky.  Pak se řítil sám na branku agilní Charamza, ale byl zatažen za dres a kopali jsme pouze trestný kop. Pět minut před poločasem domácí po vyrovnali a s tímto výsledkem se šlo do kabin.

        Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a hned v první minutě se dostal do šance Michna, který bohužel z 8 metrů přestřelil, ač neatakován domácí branku. Pak jsme se ještě dostali po rohovém kopu do vyložené šance, ale chyběl nám důraz v malém vápně, protožemíč poskakoval a nikdo od nás neměl vůli míčnapálit do branky, když jsme si dávali přednost. Za to jsme byli vzápětí potrestáni, protože jsme před vápnem prohráli souboj o míč a domácí útočník lehkou střelou na zadní tyč překonal našeho brankáře. Po pár minutách jsme po našem autovém vhazování hloupě ztratili míč uprostřed hřiště a domácí využili dálnici do naší branky a radovali se potřetí. Hřebíček do naší rakve přišel z penalty, kdy jsme 15  minut před koncem hloupě faulovali v rohu vápna.

        Ve vyrovnaném utkání jsme byli potrestáni za žalostnou produktivitu, protože šancí jsme si vytvořili určitě více než domácí. Sbíráme zkušennosti a věřím, že se karta brzy začne otáčet. Musíme zapracovat na vůli, protože občas nám tam chybí snaha porvat se a vybojovat míč a tento aspekt asi rozhodl a vítězi utkání. Zlepšujeme se už v organizaci hry, musíme se přestat stydět hrát do kombinace, větší chuť to vzít na sebe a žádat si míče. Zklamáním jsou střídající hráči, kteří musí přidat hodně v tréninku, aby dokázali naši hru oživit a pomoc.

 

20.8. 2016

starší žáci 2003

liga starších žáků

FK Litvínov a.s. - FK Ústí nad Labem 2:4 (1:4)

Branky: ´6 Polák,  ´51 Polák

sestava: Kotyza - Michna, Krippner Šimon, Krippner Matouš, Charamza - Vagaši, Kroupa, Skurský, Tomčík - Linda, Polák

střídání: ´33 Dargaj - Tomčík, ´36 Kotalík Jakub - Kroupa, ´36 Kotlaík David - Vagaši, ´36 Běhounek - Michna, ´50 Vácha - Šimon Krippner, ´50 Chládek - Linda, ´60 Langmann - Matouš Krippner

        V prvním ligovém utkání jsme přivítali na domácí půdě Ústí nad Labem. Plni očekávání jsme se těšili na první ligový duel a pořádné zápasy, které nás budou posouvat v našem rozvoji. Proti fotbalově vyspělému soupeři jsme podali takový klasický nováčkovský výkon, kdy jsme na soupeře vlétli a úvod utkání patřil nám. Včas jsme dostupovali a byli rychle ve správných prostorech a tím jsme si vytvořili územní převahu, z které resultoval rychlý úvodní gól, kdy Polák s přehledem překonal hostujícího brankáře.  Náš nadšený výkon vydržel do 15. minuty, kdy naši hráči začali být zahlceni a přestávali plnit taktické pokyny. Tím se dostávali hosté snadno do rozehrávky a začali nás kombinací přehrávat, protože jsme najendou měli všude k soupeři daleko a nestíhali vyplňovat prostory. Hosté nás do konce půle jasně přejeli a my jak nejsme na toto tempo hry zvyklí, tak jsme nestíhali a dostali do konce poločasu velmi laciné branky.

       Do druhé půle jsme provedli několik změn na místech, kde nás nejvíce tlačila bota a řekli si, že druhý poločas jdeme za každou cenu vyhrát. I když opět hosté byli jasně lepší a vytvořili si spousty gólovek, tak se štěstím jsme ve druhé půli neinkasovali a jednu krásnou trefu Polákem zužitkovali. Ve druhé půli už nám ale obrana začala pracovat lépe, ale tahounům začali rychle docházet baterky.

      Věřím, že pomalými krůčky se budeme zápas od zápasu zlepšovat a dostaneme do sebe herní návyky. První vlaštovkou v dnešní zápase byla bojovnost a když k ní začneme přidávat i kousek té fotbalovosti, tak se časem můžeme vyrovnávat k těm lepším týmům. Každý hráč si zhodnotí svůj výkon a zkusí si ho znovu promítnout, co se povedlo, na co navázat nebo na co jsem zapoměl (SS a postavení)... a musí to být pro Vás odrazový můstek do dalšího utkání.

 

 

 

Naši partneři

Město Litvínov Ústecký kraj ASAS s. r. o. EG Capital SČVK

Rychlý kontakt

 

Zlatý certifikát FAČR

 

Trenérské složení 2018/19

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově