mistrovská utkání sezóna 2017/18

 

25.11. 2017

starší dorost

15. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FC Slovan Liberec 2:2 (2:2) 3:4 na PK

Branky: ´20 Polívka, ´21 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Iliev, Karlík, Walter - Polívka, Kocúr

Střídali: Zadina, Verner

          V posledním utkání podzimu jsme přivítali na domácí půdě nejsilnějšího možného soupeře. Tým Liberce svými výsledky i jménem budí respekt, ale my jsme chtěli potvrdit stoupající tendenci našich výkonů a toto utkání byl pro nás vrchol podzimní části. Chtěli jsme si to rozdat na férovku, nehrát žádného zaďoura a čekat, že to utkání nějak přežijeme. Celou sezónu se prezentujeme náročným stylem hry a jsme úspěšní, tudíž nebyl důvod cokoliv měnit a ze soupeře se pos...

         Vstup do utkání se nám povedl a začali jsme aktivně, ale pak nás zmrazil úvodní roh hostí, z kterého jsme strašně lacino inkasovali. Po brance hosté dominovali, my se snažili poctivě pracovat, ale po zisku míče jsme byli směrem dopředu nulový, protože útočníci pracovali na půl plynu. Dostali jsme se pod tlak, liberečtí rychle pracovali na míči a my byli všude o krok později. Vše se ale zlomilo, když se nechal zdravě naštvat na hrotu Polívku, který se začal rvát o každý míč a svým nasazením strhnul i Kocúra a najednou jsme se začali dostávat na koně.  Útočníci svou aktivitou strhli ostatní kluky k heroickému výkonu, začali jsme si věřit na míči a rázem jsme to byli my, kdo na hřišti kraloval. Odměnou nám byli dvě branky v rychlém sledu, kdy se nejprve trefil právě Polívka a hned po rozhrávce jsme dostali libercké pod obrovský tlak a resultovala z toho vedoucí branka, kdy vyraženou střelu ukklízel do branky Kocúr. Létali jsme po hřišti jak motorové myši, po zisku míče jsme se dostávali do rychlých protiútoků, kdy útočníci se dokázali prosazovat přes jinak výbornou libereckou obranu. Škoda, že nás z laufu dostal zbytečný námaz v obraně, po kterém hosté opět zadarmo skórovali. A tak se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.

        Do druhé půle jsme šli s tím, že zkrátka toto utkání chceme vyhrát a s remízou se nespokojíme. Proto jsme opět nastoupili velmi aktivně a liberecké naháněli už od jejich branky. S postupem času nám síly docházeli, liberečtí měli optickou převahu, ale naše návraty po ztrátě míče do obrany byly skvělé a až na jednu vyloženou šanci, kdy odražený míč se dostal náhodně přímo útočníkovi do běhu za naši obranu, ale Jonáš v naší brance nás super podržel, jsmehosty do ničeho nepustili. My jsme si vytvořili několik náznaků šancí, ale před vápnem se nám zase nechtělo střílet a hledali jsme ještě cestu do přehuštěného vápna. Pár minut před koncem jsme měli vítězství na kopačkách, když Hochel se ocitl po odraženém míči sám na malém vápně, ale své tutovice se zalekl.

        Podali jsme vynikající výkon, před klukama klobouk dolů a velký respekt před soupeřem, který ukázal svou sílu a charakter. Ukázali jsme i vnitřní sílu mužstva, kdy jsme se po mizerném začátku nesesypali a dokázali se dostat parádně do zápasu. Jako trenér jsem rád, že křivka našich výkonů každým zápasem roste, že jdeme dobrou cestou, možná můžeme litovat, že už je konec, ale zase s pokorou si uvědomujeme, že jaro bude hrozně těžké a kždé utkání opět bude bitva.

      Díky klukům za parádní podzim....ale teprve jsme v polovině!!!

17.11. 2017

starší dorost

14. kolo divize dorostu

Senco Louny - FK Litvínov a.s. 0:2 (0:1)

Branky: ´41 Zadina, ´85 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran, Kopal, Zadina, Karlík, Iliev, Walter, Kocúr

Střídali: Dekař, Hořejší, Hájek

      O sváteční den jsem zajížděli na horkou půdu do Loun, kde jsme se utkali s místními borci na malé umělce. 

        Chvíli nám trvalo než jsme si hřiště osahali, ale postupem času jsme se dostali do zápasu. Na malém hřišti souboj střídal souboj, ve kterých jsme dominovali a tím se dostávali do hry. V první půli jsme si vytvořili tři velké šance, z nichž jsme aspoň jednu dokázali Zadinou proměnit, který si nádherně pohrál s domácím obráncem.

        Ve druhé půli jsme dlouho nemohli přidat potvrzující branku, šancí jsme si vytvořili dostatek, ale až pět minut před koncem se odhodlal kapitán Paunkovič ke sprintu přes celé hřiště a svoji šanci s přehledem proměnil. 

        Opět jsme podali výborný kolektivní výkon, nepustili jsme domácí do jediné šance. Lounští hrozili pouze ze standardek, které s přehledem odvracela naše obrana v čele s bezchybným Jonášem.

11.11 2017

starší dorost

13.kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - SK Kladno 4:0 (1:0)

Branky: ´31 Stejskal, ´53 Kocúr, ´59 Kocúr, ´63 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel, Verner - Kopal, Karlík, Zadina, Stejskal, Walter - Kocúr

Střídali: Dekař, Hájek, Cafourek

         Na domácí půdě jsme přivítali kladenské fotbalisty, kteří mají v posledních utkáních formu, což dokázali i u nás. Patřila jim úvodní půlhodinka utkání, kdy nás jasně přehrávali v kombinaci a my jsme se po většinu času bránili a hrozili pouze z brejkových situací a ze standartek. Postupem času jsme se začali více osmělovat, začali jsme hlouběji napadat rozehrávku hostí a to nám začalo přinášet ovoce. Kladenští začali nakopávat dlouhé míče, které jsme sbírali a dostávali se do hry. Po půl hodině hry přišel totální zlom v utkání, kdy jsme se prosadili Stejskalem po rohovém kopu, jehož hlavička skončila v rohu branky. Ještě více jsme vystrčili růžky v napadání, sice nás to stálo hodně sil, ale účel svědčil prostředky. V závěru půle si hosté vytvořili tlak,který jsme přežili a do vyložené šance ho nepustili.

         Do druhé půle jsme nastoupili naprosto koncentrovaně s odhodláním nechat na hřišti vše a eliminovat snahu kladenských dostat se do zápasu. Odměnou nám byli rychlé tři branky, které utkání rozhodli a další šance jsme si vytvářeli jak na běžícím pásu. Hosté utkání nezabalili a dál se snažili o zkorigování výsledku, ale dneska jsme zkrátka pracovali po celé utkání na jedničku a soupeře do šance nepustili.

         Velmi cenné vítězství proti výbornému soupeři, podpořené skvělým týmovým výkonem.

 


 

4.11. 2017

Starší dorost

12. kolo divize dorostu

FF Roudnice – FK Litvínov a.s. 2:4 (0:4)

Branky: ´9 Kocúr, ´31 Kocúr, ´43 Kocúr, ´45 Kocúr

Sestava: Jonáš – Schubada, Hochel, Paunkovič – Karlík, Iliev, Stejskal, Zadina, Walter – Kocúr, Kopal

Střídali: Verner, Hájek

           V Roudnici nás v dalším utkání soutěže čekala místní fotbalová farma, která hraje svá utkání na krásném trávníku ve Vědomicích.

           Úvodní patnáctiminutovka patřila domácím, kteří nás přehrávali, ale byli jsme to my, kdo se dostal po rychlé akci ze strany do vedení, kdy na pěknou nahrávku za obranu si naběhl Kocúr a parádně trefil do domácí šibenice.  Pak už jsme přebrali otěže hry my, dobře jsme kombinovali a vytvářeli si brankové příležitosti. Ty jsme začali proměňovat až v poslední čtvrthodince, kdy to střelecky vzal na sebe agilní Kocúr, který dalšími třemi góly proměnil utkání ve vlastní show.

        Ve druhé půli jsme si vytvořili ještě více brankových situací, ale zbytečně jsme vyložené šance přehrávali a další branky nepřidali. V závěru jsme dvakrát inkasovali, kdy nám došly síly, čehož domácí využili a za to, že utkání nezabalili za rozhodnutého stavu, si to i zasloužili.

      Pochvala celému mančaftu především za poctivou práci dozadu, kdy zejména Kocúr, kromě branek, odvedl penzum práce pro mančaft a vybojoval spousty míčů. Směrem dopředu jsme předvedli několik pěkných akcí a zaslouženě zvítězili.


28.10. 2017

Starší dorost

11. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. – Junior Děčín

Branky: ´5 Karlík, ´48 Walter, ´70 Paunkovič, ´75 Karlík, ´77 Kocúr

Sestava – Jonáš – Verner, Hořejší, Paunkovič, Beran – Kopal, Karlík, Stejskal, Walter – Dekař, Schubada

Střídali: Kocúr, Iliev, Zadina

            V nepříznivých klimatických podmínkách jsme přivítali na umělé trávě soupeře z Děčína.  Rychle jsme se po pěkné kombinaci dostali do vedení, ale to nám ublížilo. Mysleli jsme si, že to půjde pak samo, chyběl nám pohyb, soubojů jsme se vůbec nezúčastňovali a děčínští nás celou první půli přehrávali.

          Do druhé půle už jsme nastoupili mnohem aktivněji, rychle zvýšili své vedení a už jsme utkání dominovali a vstřelili další branky a ještě spousty šancí zahodili. V naší brance nás několikrát podržel Jonáš, který svůj parádní výkon korunoval chyceným pokutovým kopem v závěrečných minutách.

 


 

23.10. 2017

starší dorost

10. kolo divize

FK Neratovice - FK Litvínov a.s. 2:2 (1:0) 4:3 na PK 

Branky: ´57 Dekař, ´73 Schubada

Sestava: Cafourek - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Iliev, Stejskal, Karlík, Walter - Polívka

Střídali: Dekař, Verner, Kocúr

       K dalšímu utkání jsme zajížděli na horkou půdu do Neratovic, týmu, který je na druhém místě tabulky. Hraje svá domácí utkání na velmi specifickém hřišti, na které jsme si v úvodu utkání zvykali. Dále jsme si museli zvyknout na tendenčním řízení utkání sudího, který si s námi po celé utkání hrál. 

        V první polovině úvodní půle jsme si museli zvykat a hlavně zkousávat nerovný metr sudího a skoro jsme se vůbec nedostali do hry, protože i vedení míče po cizím hřišti bylo proti pravidlům. Postupně jsme přestali reagovat na komické výroky sudího a začali se více koncentrovat na hru. Bohužel v momentě, kdy jsme se dostali do hry, tak domácí se dostali ke střele z dálky, kterou Cafourek vyrazil pouze před sebe a dobíhající hráč dostal domácí lacině do vedení. Pak už jsme přidali i směrem dopředu, ale slibnš rozvíjející akce končili většinou u Ilieva, kterému se vůbec nedařilo. Prim hrál v útoku opět Polívka, který dokázal domácí obraně zatápět, ale k vážnějšímu ohrožení branky se nedostal.

       Ale s dobrým pocitem, že jsme v zápase, šli jsme do kabin. Do druhé půle jsme poslali do hry Dekaře a hned to bylo znát. Od úvodních minut jsme utkání dominovali, hráli jsme vysoko a nenechali domácí tým dostat do hry. Rychle jsme se také dostali do šance, kdy Polívka poslal do běhu míč právě Dekařovi, který z 25 metrů vypálil neskutečnou pumelici, která orazítkovala domácí břevno. Tato akce nám dodala ještě více sebevědomí a dočkali jsme se vyrovnání, když si Walter pohrál na straně s bekem a našel na dlouhé tyči samotného Dekaře, který neměl problém uklidit míč do branky.  Dál jsme zůstali aktivní a po odvrácené standardce dostal míč za obranu Kopal, na kterého vyběhl domácí gólman, náš hráč si míč kolem něho píchnul a jel by sám na branku, ale domácí gólman ho sestřelil. Sudí udělil pooze žlutý kartonek a v kontextu průběhu utkání jsme se ani nedivili. V přesilovce jsme si vytvořili tlak, ale bez vyložené šance. Pak došlo k ošklivému zranění hráčů na obou stranách, když se střetli v hlavičkovém souboji a oba dva to odnesli několika stehy na hlavě. Oběma přejeme rychlý návrat na trávníky. Vlivem zranění Hochyho jsme museli přeskupit řady a Schubada se dostal na hrot. To se nám hned vyplatilo, protože hned po minutě právě Schubadu našel opět Walter, který znovu vykoupal domácího beka a Schuby uklízí míč do branky.  Byli jsme v laufu, utkání jsme měli pod kontrolou, domácí byli neškodní, ale vše zlomil neskutečný zářez našeho gólmana, který domácím z ničeho nic daroval branku. Zůstali jsme opařeni, protože to nešlo ani komentovat a bylo jen na nás jestli se z toho šoku vyhrabeme. Hned začal sudí opět přitápět pod kotel a vyloučil nám Polívku, který ač v držení míče a jasně faulován, dostává žlutou kartu za faul a za následný protesty hned červenou. Sudí vymýšlel pro domácí jednu standardku za druhou a když to domácím nešlo, tak vyloučil nám Kocúra, který po odpískání vystřelil na branku a šli jsme do 8. Kluci, ale už závěrečnou desetiminutovku i s dlouhým nastavením ustáli a aspoň vybojovali cennou remízu, i když po  průběhu utkání je to pro nás ztráta.                                                                                                                                      

14.10. 2017

starší dorost

9. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - SK Roudnice 3:2 (2:1)

Branky: ´21 Polívka, ´27 Polívka, ´72 Polívka

Sestava: Jonáš - Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran - Kopal, Zadina, Stejskal, Iliev, Walter - Polívka

Střídali: Verner, Karlík, Hájek

         Do utkání jsme nastoupili bohorově, absolutně bez nasazení, bez důrazu a hosté nás 20 minut jasně přehrávali. Pak Polívka konečně vyhrál souboj na polovině hřiště, míč jsme dostali do křídla a nahrávku na vrchol vápna uklidil Polívka nekompromisně do šibenice. Od této chvíle jsme utkání jasně dominovali, začali si vytvářet tlak, dařila se nám kombinace, ze které opět těžil Polívka, který si pohrál s 2 obránci a střelou k tyči nás poslal so dvoubrankového vedení. Záhy jsme si vytvořili další tři tutovky, které jsme už přehrávali a zbytečně zahodili, za což jsme byli potrestáni v závěru půle, kdy jsme v obraně zaváhali a nechali hosty lacině skórovat a tím je dostat zadarmo do zápasu.

        V poločasové přestávce jsme se soustředili na úvod druhé půle, do které jsme chtěli nastoupit mnohem aktivněji a tím eliminovat předpokládané úsilí hostí. Vlétli jsme do druhé části jako uragán a během úvodní pětiminutovky jssme si vytvořili drtivý tlak a hlavně 4 jasné brankové příležitosti, které jsme trestuhodně zahodili, když jednou roudnického brankáře zachránila tyč. Pak se zase hra vyrovnala, bojovalo se o střed hřiště, pomohlo nám střídání Karlíka, který do utkání vlétnul jako vichr a hned si vytvořil svou důsledností velikou brankovou příležitost. Pak jsme bohužel byli potrestáni za svou laxnost v koncovce, protože hosté po pokutovém kopu srovnali, když náš obránce odehrával centr, ale zároveň trefil smolně nohu hostujícího hráče, který ho předskočil. Hosté se dostali na koně, my jsme začali propadat ve středu hřiště, ale naše obrana pracovala před naším vápnem na výbornou. Po zisku míče jsme se snažili o rychlé kontry, na které čekal hráč utkání Polívka, který také jeden využil, když si pohrál s obráncem a chladnokrevně potřetí zavěsil. Pak už jsme se soustředili pouze na obranu a hosty do vyložené šance nepustili.

        Zajímavé utkání, kdy si obě mužstva střídali otěže zápasu, kdy byl nahoře jeden a záhy druhý. My jsme si vytvořili více a hlavně hodně brankových příležitostí, proto beru vítězství jako zasloužené.

 

7.10. 2017

starší dorost

8. kolo divize

FK Jablonec - FK Litvínov a.s. 2:0 (1:0)

Sestava: Cafourek - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Karlík, Iliev, Stejskal, Walter - Polívka

Střídali: Zadina, Hořejší, Kocúr

        Domácí vlétli do utkání jak uragán,hned v úvodním souboji neskutečně sestřelili Stejskala, který odehrál míč, ale bez povšimnutí sudího. My absolutně nestíhali a nevěděli jsme kde nám hlava stojí.  Jablonečtí byli výborní na míči, dařila se jim rychlá kombinace, výborně otáčeli hru a my jsme se jenom bránili. Především útočná hra v křídlech byla u domácích parádní, ale postupem času jsme náběhy a tandemy přečetli a dařilo se nám je důrazným přístupem eliminovat. Střed hřiště jsme měli dá se říci pod kontrolou, ale naším největším problémem bylo udržet míč na našich kopačkách po zisku míče. Chybělo nám sebevědomí, určitě i umění, a tak nás domácí jasně přehrávali.  Odměnou jim byla i branka, kterou jsme jim lacině nabídli, když náš stoper netrefil míč a domácí útočník jel sám na branku a s přehledem zavěsil. Po inkasované brance jsme si začali více dovolovat, dostali se do hry a když domácí přišli o vyloučeného hráče, tak jsme si začali i vytvářet šance, ale zbytečně jsme ve vápně domácích plašili a dvě velké příležitosti jsme zazdili zbytečnou nahrávkou.

        Do druhé půle jsme šli zkrátka s tím, že musíme začít hrát více na míči, vysunout presink, protože bojovnost zkrátka už ve starším dorostu pouze nestačí a musíme něco předvést dopředu. Bohužel někteří kluci mají  technické nedostatky a tím jsme v ofenzivě utlumeni. Tím přicházíme zbytečně už v zárodku akce o míč.

        Hned od úvodu druhé půle jsme na domácí vlétli, beci včas dostupovali a domácí lehce ztráceli míče. Karta se začala obracet, my jsme si více dovolovali a začali se rodit šance. Začali jsme si vytvářet standardní situace a hlavně ta Polívkova volala po vyrovnání. Pak na dlouhé tyči vyplaval po rohovém signálu Stejskal, ale jeho slabá střela z malého vápna sotva doletěla k brankář. Naše aktivita se stupňovala a dodalší vyložené šance se dostala uvnitř vápna Polívka, který při střele na branku v souboji spadnul a rozhodčí ho úplně nesmyslně vyloučil, za to, že simuloval na penaltu (přitom jsme se ničeho takového nedožadovali). Tím rozhodčí otupil náš tlak, domácí měli zase více prostoru a my čekali v obraně, až  se zase dostaneme do plných. V závěrečné dvacetiminutovce jsme vrhli všechny síly do útoku, vytvořili jsme si převahu, křídelním hráčům se otevírali prostory, ale do zakončení jsme se pořádně nedostali. Až přišla ´88 minuta a po našem centru ze strany, odvrátili domácí míč, my jsme ho hned vrátili do otevřené obrany, kam vlétnul z hloubky pole Kocúr, který se řítil sám na branku, ale jeho tutová šance byla zastavena pomezním sudím, který se musel hodně stydět, jelikož náš hráč měl před sebou celou obranu domácích. Hned na hřišti vzpláli emoce, sudí nám vyloučil další hráče a bylo po zápase. Kocúr ještě po pár vteřinách hlavičkoval sám na malém vápně, ale jeho slabá hlavička nám  branku nepřinesla. Pak jsme frustrovaní nechali domácí vstřelit lacině branku a rozhodčí raději utkání ukončil, protože by to nedopadlo dobře.

        Pochvala domácímu týmu za první poločas, lepší mančaft jsme zatím nepotkali. Poděkování klukům, že se dokázali ve druhé půli zvednout. Ztráta kreditu vůči jabloneckým, oni ví...

fotogalerie z utkání

30.9. 2017

starší dorost

7. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FK Litoměřicko 4:0 (2:0)

Branky: ´14 Karlík,´33 Iliev, ´60 Iliev, ´74 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Verner, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Stejskal, Iliev, Karlík, Walter - Dekař

Střídali: Zadina, Schubada, Hořejší

        Před utkáním jsme si museli vyříkat pár věcí, které od začátku sezóny leží na našem týmu, protože bylo cítit, že netáhneme za jeden provaz a jsme rád, že slova padla na úrodnou půdu. Od první minuty jsme šli jako celek za jasným cílem, všichni pracovali na 100%  nahoru i dolů a odměnou nám bylo vítězství po kolektivním výkonu, kdy bylo cítít, že mužstvo má svůj řád a charakter. Dobře jsme dostupovali, uprostřed zálohy sbírali míče a dokázali se dostávat do zakončení. Křídla nám konečně pracovala oběma směry a právě Kopal, připravil první gól hned v úvodu pro Karlíka, když se dokázal prosadit v křídle 1 na 1 a nahrávkou do vápna našel zmiňovaného Karlíka, který s klidem uklidil míč do branky. Pak se probojoval do úniku Dekař, ale brankář ho v samostatném úniku vychytal. Když se po půlhodině hosté začali dostávat do utkání, tak je zmrazil Iliev individuální akcí, když si poradil před vápnem s dvěma bránícími hráči a střelou na první tyč nás poslal do dvoubrankového vedení.

           Ve druhé půli jsme si pohlídali začátek a dál měli utkání pod kontrolou a když agilní Iliev přidal třetí branku, tak hosté už byli odevzdaní a my hráli uvolněně, plni sil a vytvářeli sijendu šanci za druhou. Účet utkání uzavřel Paunkovič, který se dokázal prosadit krásnou střelou pod víko ze své parkety.

            Kluky musím pochválit, že si má slova vzali za své a do poslední minuty jezdili po zadku i za rozhodnutého stavu a každý svým dílem (včetně střídajících hráčů a Josefa) přispěl k vítězství.

 

23.9. 2017

Starší dorost

6. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. – FC Mělník 2:2 (2:2) na pen. 4:5

Branka: ´1 vlastní, ´35 Schubada

Sestava: Cafourek – Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran – Kopal, Iliev, Stejskal, Zadina, Walter - Dekař

Střídali:  Karlík (Zadina), Polívka (Stejskal), Verner (Kopal)

         Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned po dvaceti vteřinách jsme se dostali k střílenému centru ze strany, který si v malém vápně srazil hostující bek do branky a šli jsme rychle do vedení. Dál jsme byli aktivní, plný chuti a za pár minut si řítil z poloviny hřiště sám na branku Dekař, ale jasnou šanci zazdil střelou do gólmana.  Za chvíli se opět dostal do jasné šance ze strany Kopal, ale v zakončení napodobil našeho útočníka. Po patnácti minutách hry, kdy jsme jasně dominovali se začali hosté dostávat více do hry a především z pravé strany hrozili. My jsme začali propadat uprostřed hřiště a když se nechal hloupě vyloučit Stejskal, tak jsme hosty poslali na koně a ti nás zatlačili. Dostali se do herní pohody, Zadina s Ilievem uprostřed zálohy se hlídali navzájem  a nedokázali vybojovat míč a my v obraně na poslední chvíli hasili průnikové přihrávky do otevřené obrany. Velké problémy nám dělal hostující útočník, který si s naší obranou dělal co chtěl a my mu dávali zbytečně velký prostor. Když se nám vrátil vyloučený hráč do hry, tak jsme podlehli dojmu, že to opět půjde a rychle lacině inkasovali. Pořád jsme měli problémy s prací ofenzivních středních záložníků, kteří pořád prohrávali souboje a nedokázali dostat do hry odražené druhé míče. Na koně nás mohly dostat standardky, ale chyběla nám dneska kvalita. Co nešlo Ilievovi, napravil Schubada, který výstavní šibenicí, po trestném kopu, nás poslal opět do vedení. Pak jsme si opět vytvořili sérii rohů a standardek a mírný tlak, ale jejich exekuce byla dneska tristní. V závěru půle pak předvedli hosté parádní akci po pravé straně na jeden dotyk a nadýchaný oblouček na dlouhé tyči uklízel hostující záložník hlavou do prázdné branky, kdy se na jeho bránění vykašlal Kopal.

         Se smíšenými pocity jsme šli tudíž do kabin, protože v úvodu utkání mohlo být hotovo, ale svým neumem v zakončení jsme dostali hosty do hry, kteří nás v postupem času začali přehrávat a byli lepší.

         Do druhé půle jsme přeskupili řady, zesílili jsme útok. Bohužel se nedokázal probudit Zadina, který formu a odhodlání nechal na pátečním tréninku a nedostal se vůbec do zápasu. Druhá půle byla nahoru dolů. Obě mužstva šla za vítězstvím, ale vyložená šance ve druhé půli už k vidění nebyla. My jsme se dostali do několika slibných situací, především ze stran, ale opět nám chyběla na hřišti osobnost, která by to v klíčových momentech jako v Ústí vzala na sebe a pokusila se rozhodnout. Alibisticky jsme se kolem vápna zbavili míče na hůře postavené spoluhráče a naše výhoda tím byl otupena. Nakonec je remíza po průběhu utkání spravedlivá, musíme uznat sílu  a kvalitu soupeře, ale nás bude hlodat promrhaný začátek utkání.

16.9. 2017

starší dorost

5. kolo divize dorostu

FK Ústí nad Labem - FK Litvínov a.s. - 1:2 (1:1)

Branky: ´45 Iliev, ´67 Walter

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Zadina, Stejskal, Iliev, Walter - Cafourek

Střídali: ´68 Verner (Kopal), ´78 Hájek (Cafourek)

        V dalším kole jsme zajížděli na ústeckou umělku, na které nám to nikdy nesedělo. Když nám během týden odpadával jeden hráč za druhým, tak naše předzápasové vyhlídky nevypadaly dobře. Někteří kluci nastoupili se sebezapřením a když nám ještě těsně před utkáním odpadl Karlík, tak šel na hrot brankář Cafourek, který odpracoval na hřišti penzum práce.

        Úvod utkání patřil domácím, my jsme si v úvodu hledali místo na hřišti a snažili se přečíst hru domácích. Ačkoliv jsme nechtěli napadat, tak po pár miutách jsme zjistili, že bez toho to nepůjde a začali hrát více nahoře. Domácí museli začít nakopávatdlouhé míče pod tlakem, které jsme museli vzadu odsoubojovat. Bohužel jsme dostali minelou domácí rychle na koně, když Hochel dával malou domů, ale domácí hráč jeho slabou nahrávku uklidil do prázdné branky a domácí šli lacině do vedení. Pak přišla pasáž, kdy jsme dobře vypresovali domácí, ale vždy nám po zisku míče chybělo zakončení. Domácí hrozili pouze z rohových kopů, které jsme dobře bránili. V poslední patnáctiminutovce jsme začali mít navrch, dařila se nám mezihra a postandardce jsme se  i radovali, když Cafourek dorážel střelu Ilieva, ale postraní vykouzlil ofsajd. Záhy opět Cafourek dorážel, ale o kousek z bezprostřední blízkosti přestřelil. Pak se nechal vyloučit Zadina za vzájemnou potyčku na deset minut a na hřišti bylo více místa. Rázem jsme měli navrch v křídelních prostorech, ale dobré centry ze stran jsme nedokázali využít. Těsně před koncem poločasu, nám postraní (domácí hráč) nechtěl v pustit po odpykání trestu Zadinu na hřiště, ale karma ho potrestala, protože chvíli před poločasem právě na hřiště vpuštěný Zadina projel středem domácí obrany a vykoledoval si poutový kop, který Iliev s přehledem proměnil a šlo se do šaten.

           Do druhé půle jsme šli s tím, že tu chceme vyhrát, protože domácí si šanci pořádnou nevytvořili. Druhý poločas se konečně povedl Walterovi směrem dopředu, který si dělal s domácí obranou co chtěl a zaslouženě po pěkné individuální akci, také utkání rozhodl, když bombou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci. Obrana nám pracovala opět na výbornou a jedinou šanci domácích po rohovém kopu zneškodnil Jonáš. Posledních patnáct minut jsme dohrávali o desíti, jelikož Zadinu dostal druhou, ale kluci se vyždímali, pochvalu dostanou náhradníci, kteří odpracovali svůj part výborně a pomohli k vítězství. 

          Pochvalu si zaslouží i hlavní sudí (asistenti domácí tlačili jak to šlo, protože borec hraje za tým, který soudcuje...paráda), který pískal rovinu, na což nejsou evidentně domácí zvyklý a tuto skutečnost nelibě nesl hlavně domácí trenér, který utkání vůbec neunesl a častoval naše hráče urážkama. Pokoru to chce ty blbe jeden.

 

9.9. 2017

starší dorost

4. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - MFK Most 1:3 (0:1)

Branka: ´72 Walter

Sestava: Cafourek - Schubada, Hochel, Polívka - Kopal, Zadina, Karlík, Stejskal, Beran - Dekař, Walter

Střídali: ´57 Iliev (Karlík), ´66 Kocúr (Beran), ´84 Verner (Schubada)

       Na domácí půdě jsme v pozdním odpoledni přivítali na svém hřišti sousedy z Mostu. Těsně před utkáním jsme řešili kvůli zdravotním problémům 2 změny v sestavě a nevěděli jsme jak se to projeví na naší hře. 

       Do utkání jsme nastoupili velmi aktivně, vysokým presinkem jsme hosty zatlačili a v úvodní pětiminutovce jsme se dostali na koně a do pohody. Ale rázem jsme proháli první souboj na půlce a zbyytečně jsme hasili situaci rohovým kopem. Naše klasika...opět jsme nebyli důrazní na dlouhé tyči, kde hostující hráč v poklidu hlavičkoval nazpět před naši branku, kde nám utekli hráči z první tyče a hostující hráč pohodlně skóroval do odryté branky. V ten moment, jakobychom přestali věřit v sebe sama, jsme odevzdali mosteckým úplně zadarmo. Nedokázali jsme se porvat o odražené míče, nechtělo se nám obsolvovat souboje a hlavně jsme byli líný na krok a čekali co soupeř  námi udělá. Proto až do konce půle mostečtí jasně dominovali a my se pouze bránili a čekali na vlastní smrt. V závěru první půle jsme byli ještě vyloučeni, tak jsme dohrávali první půlky pod velkou dekou.

       V poločasové přestávce byla v kabině bouřka a byli jsme zvědavý jestli mužstvo má charakter a dokáže se správně nas...

       Najednou na hřišti bylo úplně jiné mužstvo, karty se naprosto obrátili a my, ačkoliv oslabeni, jsme najednou měli navrch, vyhrávali a dohrávali souboje a mostečtí nestíhali. Byl na hřišti tým, který táhne za jeden provaz a dokáže jeden za druhého hrábnout. Rázem jsme si začali věřit na míči a dokázali se prokombinovat celým hřištěm a jenom kvůli tomu, že jsme měli psychicky rázem navrch. Asi klíčový moment utkání přišel v ´61 minutě, kdy nám hostující obrana nabídla zadarmo míč na penaltu...před Zadinou prázdná branka, ale ten svou šanci ještě přehrál a místo střely chtěl vykoupat gólmana, ale bohužel to ..... zkazil.Tato šance nám pomohla v tom, že jsme si ještě více věřili, stáhli obranu na tři beky a poslali do hry další útočné hráče.  Za pět minut nám z hranice vápna vymetl šibenici hostující útočník a nevypadalo to s námi dobře. Bylo dobré, že jsme nesložili zbraně a dál se rvali a odměnou náb byl rychlá korigující branka Waltera, kdy mu černou práci odvedl ve vápně Kocúr. Svůj tlak jsme ještě zvýšili, začali si vytvářet standardní situace a zejména série tří rohů volala po brance...ale v této chvíli zachraňoval mostecké rozhodčí.  V závěru utkání po dalším rohu nám utekl do otevřené obrany hostující útočník a střelou k tyči rozhodl o vítězství mosteckých.

        Za první ochrápanou půli se musíme stydět, ve druhé půli už to byl parádní výkon, podložený týmovým duchem a maximálním nasazením.

2.9. 2017

starší dorost

3. kolo divize dorostu

FK Baník Sokolov - FK Litvínov a.s. 0:2 (0:1)

Branky: ´10 Karlík, ´69 Stejskal

Sestava: Cafourek - Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran - Kopal, Stejskal, Iliev, Karlík, Walter - Dekař

Střídali: Zadina, Verner, Hájek

        Starší dorostenci odehráli  utkání na umělé trávě v Sokolově a po poctivém a pracovitém výkonu si odvezli všechny tři body.

        Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si během úvodní dvacetiminutovky 4 tutové šance, když nejdříve hned v úvodu vysunul Dekař do šance Kopala, který svou jasnou šanci zazdil, záhy pak Dekař opět udržel na středu míč a našel z hlouby pole naběhnuvšího Karlíka, který už proměnil. Pak jsme ještě zazdili dvě supertutovky z bezprostřední blízkosti. Domácí tým se snažil dobývat náš kompaktní blok, ale jedinou šanci si vytvořil po rohovém kopu, kdy koníčkem hlavičkoval domácí hráč nad naši branku. V závěru půle hasil rychlý protiútok Hochel a byl vyloučen na deset minut a domácí nás přišpendlili k našemu vápnu, ale šanci si pořádnou nevytvořili.

         Ve druhé půli oboum soupeřům docházely síly a tempo hry upadalo. Domácí měli více v držení míč, ale v obraně jsme pracovali parádně. Rozhodující moment přišel dvacet minut před koncem, kdy si Iliev poradil se dvěma hráči ve vápně a nahrávkou pod sebe našel na penaltě Stejskala, který míč uklidil do sítě a pojistil naše vedení. Pak už jsme si vedení hlídali, domácí nás v poslední pětiminutovce zatlačili a vytvořili si tlak v našem vápně, z čehož resultovala jejich největší šance utkání, kdy trefili břevno.

         Utkání nás stálo hodně sil, na umělé trávě taky hodně bolelo, ale kluci to odmakali a zaslouženě vyhráli.

fotogalerie z utkání

 

26.8. 2017

starší dorost

2. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FC Arsenal Česká Lípa 2:0 (1:0)

Branky: ´39 Walter, ´60 Stejskal

Sestava - Jonáš - Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran - Kopal, Karlík, Iliev, Stejskal, Walter - Dekař

Střídali: ´67 Knobloch (Walter), ´ 76 Verner (Kopal), ´84 Hájek (Dekař)

         V nevlídném propršeném počasí, jsme přivítali na domácí půdě českolipský Arsenal.  Do utkání jsme měli dobrý vstup a zatlačili hosty před jejich vápno, ale první šanci jsme zazdili. Postupem času přebírali otěže utkání hosté, kteří až do konce půle měli jasně navrch a přehrávali nás.  Zatlačili nás na naši polovinu hřiště a my pouze bránili. Naštěstí jsme soupeře nepustili do vyložené šance, ale obraz hry byl jasně v režii hostí. My jsme se do hry dostávali pouze ze stran, kde Kopal s Walterem si vytvářeli dobré příležitosti k průnikům do vápna, ale stále jim chybí drive z minulé sezóny. Tato dvojice nám ale pár minut před koncem první půle přinesla první úspěch...když se Kopal proháčkoval na křídle a nadýchaným centrem našel na dlouhé tyči Waltera, který nás křižnou hlavičkou dostal do vedení.

        S pocitem, že jsme horším mužstvem, jsme v poločasové přestávce přistupovali s pokorou k výsledku a věděli jsme, že pokud chceme uspět, tak musíme přidat v důrazu a nasazení.

       Opět se nám povedl nástup a po rohovém kopu se předvedl hostující brankář, který míč směřující do prázdné branky vyrazil a z následného protiútoku do otevřené obrany, jsme málem inkasovali, dyž jsme vykopávali míč z brankové čáry. Vzápětí jsme vypresovali hostující rozehrávku a Walter střílel přes vyběhnuvšího brankáře z třiceti metrů do prázdné branky, ale míč se na poslední chvíli stočil centimetry vedle. Ale druhá půle z naší strany už byla lepší a zaslouženě jsme přidali druhou branku, kdy Iliev se dokázal prosadit na křídle, našel na malém vápně zády ke hře Dekaře, který zachoval přehled a klid, když posunul pouze míč do běhu Stejskalovi, který míč donesl do branky. Pak už jsme hru kontrolovali, vytvořili si ještě dvě velké šance, ale výborný hostující brankář nás vychytal. Hosté už měli jenom jednu šanci, kdy po dlouhém míči propadl Schubada a hostující hráč se z křídla řítil sám na Jonáše, který parádním zákrokem nás podržel.

        Respekt před soupeřem, který podal opravdu velmi dobrý výkon, my jsme byli lepší v nasazení a organizaci hry. Směrem dozadu jsme podali velmi dobrý kolektivní a obětavý výkon, ale směrem dopředu musíme přidat a více se nutit i v defenzvní sestavě do mezihry. Líbí se mi, že kluci berou výsledek s pokorou a uznali výkon soupeře.

 

19.8. 2017

starší dorost

1. kolo divize dorostu

FC Chomutov - FK Litvínov a.s.  1:1 (1:0) 4:3 PK

Branka: ´52 Dekař

Sestava: Cafourek - Verner, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Polívka, Stejskal, Walter - Dekař, Schubada

Střídali: ´30 Karlík (Verner), ´50 Iliev ( Schubada), ´67 Knobloch (Kopal)

          V prvním poločase byla hra vyrovnaná, my jsme si připravili hned v úvodu dvě velké šance, ale do vedení se dostali domácí, kdy po odraženém míči přehodil domácí hráč našeho brankáře z dvaceti metrů. Pak už jsme měli herní převahu, vytvořili si i brankové příležitosti, ale když se neujala ani Polívkova trefa do břevna, šli jsme do kabin s jednogólovým mankem.

        S vědomím, že máme navrch jsme nastoupili do druhé půle a chomutovské přitlačili před jejich branku. Rychle se nám podařilo Dekařem srovnat, když chytře na první tyč rozehrál standardku Iliev. Hrála se jasná partie na jednu branku, vytvářeli jsme si brankové příležitosti, ale i ty nejvyloženější jsme zazdili a bod je pro nás z tohoto zápasu zklamáním.

Naši partneři

Město Litvínov G7, a.s. SYNER s.r.o. Energo Electric, s.r.o. Ústecký kraj European facebook Fortuna TO DÁME

Rychlý kontakt

Trenérské složení 2017/18

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově