mistrovská utkání sezóna 2017/18

 

16.6. 2018

starší dorost

30. kolo divize

FK Litvínov a.s. - FK Louny 3:0 (2:0)

Branky: Polívka, Stejskal, Hrubý J.

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Walter - Kopal, Iliev, Stejskal, Karlík, Beran - Polívka, Kocúr

Střídali: Verner, Khaur, Hrubý M., Hrubý J.

         Poslední utkání sezóny jsme chtěli za každou cenu vyhrát a poctivě jsme se na zápas připravili, což neplatí o soupeři, a tak zápas byl o ničem a nikoho nebavil. Pojali jsme ho aspoň jako rozlučku s kluky ročníku 1999, kteří po celé působení v našem klubu odvedli pro nás spousty práce a patří jim velké díky. Přejeme jim hodně úspěchů v další kariéře, v osobním životě a doufám, že naše přátelství bude poračovat.

         Hodnotit sezónu musíme pozitivně, kluci vytvořili výbornou partu jak v kabině, tak na hřišti. v úvodu sezóny jsme nastupovali k utkáním se zbytečným respektem a postupně jsme se začali osmělovat, až ke konci podzimu jsme jasně dominovali. Na podzimní část jsme navázali i na jaře, ale postupem  času nám docházela šťáva, na úzký kádr se nabalovala zranění a křivka výkonů šla s koncem sezóny hodně dolů, ale je to logické a pro nás ponaučení, že na 12 hráčů zkrátka sezónu  nejde zvládnout.

         Klukům chci poděkovat, byla radost a zábava s nimi pracovat, podařilo se nám zapracovat mladé kluky do základní sestavy a těím se na další spolupráci. Největší poděkování si zaslouží náš vedoucí Radek, který během sezóny se postupně zapracovával, pro kluky odvedl penzum neviditelné práce a moji přípravu na každý zápas markantně ulehčil. Radost s ním spolupracovat. Radku díky moc!!!

9.6. 2018

starší dorost

29. kolo divize

SK Kladno - FK Litvínov a.s. 2:1 (1:1)

Branka: ´12 Polívka

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Walter, Khaur - Kopal, Karlík, Stejskal, Paunkovič, Beran - Polívka

Střídali: Iliev, Kocúr, Relich

        Poslední výjezd sezóny jsme absolvovali do Kladna, kde jsme se na hlavním stadionu utkali s domácími dorostenci. 

        Utkání se hrálo ve velkém horku a dusnu, tempo hry nebylo ani tréninkové. Domácí hráli zataženi v bloku a my jsme měli opticky navrch, ale ke kludnější akci jsme se nedostalli. Až z první rychlejší kombinace středem hřiště, kdy Paunkovič rychle otočil hru na Kopala, který centrem z první našel ve vápně Polívku, který jednodušše skóroval. Obraz hry byl nadále totožný, s tím, že nám začali obránci chybovat při rozehrávce a nesmyslnými nahrávkami na střed hřiště, dostávali domácí do hry, kteří hrozili z rychlých protiútoků, ale jejich centry jsme bez problémů odvraceli. Z naší strany jediným momentem, který stál za pozornost, bylo sólo Waltera, který projel celé hřiště až do malého vápna a po jeho střele zvonila tyč domácí branky. Domácí vyrovnali z první střely na branku, když z dvaceti metrů proměnili trestný kop.

            Ve druhé půli jsme měli opět lepší vstup a vytvořili si tlak, ale klíčový moment přišel po našem hloupém vyloučení. Domácí nás zatlačili, začali si vytvářet brankové příležitosti, když nám doslova hořeli krajní beci. My po zisku míče, místo abychom ho podrželi a hru uklidnili, tak jsme ho hloupě ztráceli a dozadu už se nám vůbec nechtělo. Sice jsme oslabení přežili, ale domácí se dostali na koně a my vařili. V závěru se dočkali domácí zasloužené branky, kdy nám při standardce vyhořel mladý bek a lacině jsme inkasovali.

           Domácí vyhráli zaslouženě, my už toho máme plné zuby a vyhlížíme konec sezóny. Zkusíme zmobilizovat síly a v posledním utkání sezóny uděláme vše pro to, aby jsme se s úspěšnou sezónou loučili vítězně.

 

  

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.6. 2018

starší dorost

28. kolo divize

FK Litvínov a.s. - VOŠ Roudnice 2:3 (1:1)

Branky: ´20 Kopal, ´60 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Paunkovič, Khaur - Kopal, Karlík, Stejskal, Beran - Hrubý J., Polívka

Střídali: Kocúr, Walter, Vintr

       V utkání jsme chtěli odčinit nepovedený výkon z Děčína a prezentovat se aktivní náročnou hrou. 

        Hned od začátku jsme získali střed hřiště a především z pravé strany jsme podnikali jeden útok za druhým. Na hrotu se výborně pracoval Polívka, z jehož nasazení těžil Honza Hrubý, který svou dravostí a rychlostí dělal hostující obraně velké problémy. Po krásném vysunutí se také brzo řítil sám na brankáře, dovolil si kličku, gólman mu skokem pod nohy neumožnil skórovat do prázdné branky, ale jak už jsme si zvykli, tak sudího píšťalka zůstala nepochopitelně němá. Během první půle přišli další sporné zákroky na naše hráče ve vápně, ale sudí měl utkání pod kontrolou. Naštěstí se Kopal po několikáté prosadil z pravé strany a pěknou střelou na zdní tyč nás poslal do vedení. utkání jsme měli jasně pod kontrolou a dominovali, soupeře jsme nepustili na svou polovinu hřiště. Dařilo se nám v kombinaci, za svým očekáváním nám zůstala sice levá strana, která byla stydlivá. Šance přicházeli a čekali jsme na uklidňující druhou branku, která bohužel zůstala na čekané. Před koncem poločasu se hosté snad poprvé přiblížili našemu vápnu a byl z toho přímý kop z 25 metrů. Střelu náš brankář neudržel a zadarmo nabídl skórování hostům, kteří lacině vyrovnali a my nechápali.

          Těžké strávit v kabině takový výsledek, po takovém průběhu hry, ale sebevědomě jsme se šli porvat o vítězství.

           Ve druhé půli jsme navázali na povedený výkon a opět si vytvořili převahu, kterou jsme korunovali vedoucí brankou, když Kocúr využil zaváhání obrany a snadnou střelou do prázdné branky nás dostal lacině do vedení. Ale co následovalo po brance, násš brankář se zbláznil, běžel slavit na polovinu soupeře a hosté jeho zkratu využili a z rozehrávky mu to napálili do prázdné branky a my byli zralý na Chocholouška a nevěřícně koukali do nebe. Času bylo dost, ale s vědomím, jak jsme se na každou branku nadřeli a jak jsme o vedení přišli, nám hlava nebrala. Konečně se do hry dostala i levá strana a opět jsme rozjížděli útočnou snahu, ale síly rychle docházely. Bylo dobré, že jsme se všichni zapojovali do útočné snahy, ale okénka se nám vzadu začala otevírat, protože na návrat už moc nezbývalo. Ale dařilo se nám otevírat prostory na křídlech a tím hosty přečíslovat. Bohužel nám Stejskal jednou takovou nahrávkou namazal a hosté šli poprvé do otevřené obrany a světe div se...centr po zemi ze strany, který letěl deset metrů vedle branky, náš brankář vyrazil před sebe a dobýhající hostující hráč, potřetí skóroval. 

          Totální frustrace, ale kluci vědomi si své převahy utkání nezabalili, ale už to bylo křečovité. Kluci podali velmi dobrý výkon, ale výsledek nás hodně bolí. Náš brankář si po nepovedeném utkání v Děčíně, který jsme neřešili, neuvědomil, že je pod tím taky podepsaný, ale občas se to nepovede. Ale jindy jak ho chválím, tak ho pokárám, za svůj přístup k utkání. Pozitivum na tom je, že takovou facku dostal  a snad z té hrušky sleze a začně ze na sobě makat.

26.5. 2018

starší dorost

27. kolo divize dorostu

Junior Děčín - FK Litvínov a.s. 3:2 (2:1)

Branky: ´31 Paunkovič, ´86 Dekař

Sestavy: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hasso - Kopal, Karlík, Stejskal, Dekař, Verner - Polívka, Kocúr

Střídali: Khaur, Hrubý 

        V úvodu utkání jsme měli problém srovnat se v obraně, čehož domácí využili a rychle se dostali do vedení. Tím se nastartovali a v úvodí půlhodince byli jasně lepším týmem. My jsme se absolutně neměli čím dostat do zápasu, nadšeně bojující domácí, vyhrávali jeden souboj za druhým a opanovali střed hřiště, kde jsme byli k smíchu. Z obrany jsme nedokázali dostat jednoduchou nahrávku na spoluhráče a ztráta střídala ztrátu. Útočníci se sice dostali do šancí, ale prali se sami se sebou. Po další ztrátě na středu hřiště si vychutnal domácí útočník krásným lobem našeho brankáře a byli jsme na ručník. Po půlhodince se na náš zmar nedokázal dívat kapitán Paunkovič a sólem přes celé hřiště si vykoledoval pokutý kop, který s přehledem proměnil a tím zlomil utkání. Přidali jsme v nasazení, získali územní převahu, ale ve vápně nám chyběla oběť v souboji od útočníků, kterým se tam vůbec nechtělo.

            Ve druhé půli jsme přeskupili řady a pomohlo především vysunutí Paunkoviče do středu zálohy, který naší ofenzivě kraloval a táhnul mužstvo. Hned v první minutě, také trefil tyč a z následného rohu Hasso nedokázal z metru trefit prázdnou branku, ale tyto momenty nám vlily víru urvat utkání na naši stranu a druhou půli jsme hráli na jednu branku. Domácí hrozili pouze dlouhými míči, s kterými měla naše obrana v čele s Jonášem v brance, po celé utkání problémy. Po jednom takovém nákopu předvedli ve vápně Dekař se Stejskalem minelu a domácí zadarmo přidali třetí branku. Nesložili jsme zbraně a dál jsme dobývali domácí obraný val, ale to co předvedl rozhodčí v posledních dvaceti minutách byla komedie. Dokázali jsme sice snížit, ale utkání jsme dohrávali v sedmi lidech, v těch jsme i v poslední minutě vyrovnali, ale postraní vykouzlil po našem autovém vhazování ofsajd, a tak úkolem bylo utkání vůbec dohrát, protože emoce na hřišti vzplály hodně vysokým plamenem.

        I tak jsme si za výkon z první půle body nezasloužili a domácí právem berou vítězství. Musím vyzdvihnout výkon Paunkoviče, který dokázal zápas herně překlopit. Ostatní si musí uvědomit, že bez nasazení na nikoho nemají.

 

19.5. 2018

starší dorost

26. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FK Neratovice-Býškovice 4:2 (1:2)

Branky: ´28 Kocúr, ´48 Dekař, ´51 Paunkovič, ´57 Schubada

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Paunkovič, Verner - Kopal, Iliev, Karlík, Stejskal - Polívka,Kocůr

Střídali: J. Hrubý, Khaur, Hasso, M. Hrubý

         V úvodu utkání bojovali oba týmy především s terénem, protože na tom našem betonu se zkrátka fotbal hrát nedá a míč se chová jako hopsakoule. My jsme naši hru rychle zjednodušili a dostávali míče na útočníky, kteří se srdnatě rvali na hrotu a dostávali hostujcí obranu pod tlak. Z chyb soupeře pramenily první naše šance, ale brankáře jsme neprostřelili nebo nás třikrát sporně zastavil v samostatném nájezdu praporek sudího. Hosté zahrozili po rohovém kopu, který na dvakrát bravurně zneškodnil Jonáš. Záhy jsme se dostali do vedení, kdy oba naši útočníci šli natěšeně do presinku a hned byli za to odměněni, když Kocúr využil chybu obrany a pohotově obstřelil brankáře. Bohužel naše vedení nevydrželo dlouho, když po sporném verdiktu se dostali hosté k přímému kopu z hranice vápna a hostujcí kanonýr nám vymetl parádně šibenici. Pak přišla další rána, kdy z jasného ofsajdu jsme inkasovali podruhé a pomatený postraní sudi se do situace zamotal. Do kabin jsme šli správně nasr... a výroky sudích nás zdravě nahecovali do druhé půle.

         Ihned jsme na hosty ve druhé půli vlétli a hned v úvodních vteřinách si vypracovali jasnou gólovku, kterou skvěle na dvakrát zneškodnil hostující brankář. Z následného rohu, který zahrál parádně Iliev, jsme vyrovnali, když se pohotově trefil Dekař. Tato branka nám vliva ještě více energii do našeho snažení a přišla záhy rychlá akce z pravé strany, přišel centr do vápna, který odvrátil hostující bek rukou a kopali jsme desítku, kterou kapitán Paunkovič s přehledem uklidil do vinglu. Po rozehrávce jsme zapomněli na zadní vrátka, přišla nahrávka středme hřiště na nabíhajícího útočníka, který se řítil sám na Jonáše, který ho parádně vychytal a následnou dorážku do prázdné branky fantastickým skokem zneškodnil  ...rozhodující moment utkání. Protože za pár minut jsme se dostali k centru z levé strany a odražený míč na vrcholu vápna uklidil do branky Schubada a pojistil naše vedení. S přibývajícím časem nám začali na tvrdém povrchu docházet síly, zatáhli jsme se a hráli na brejky, kterých jsme si vytvořili dostatek, ale uklidňující pátou branku jsme z vyložených tutovek nepřidali. I tak jsme si utkání v závěru už pohlídali a zaslouženě zvítězili.

13.5. 2018

starší dorost

25. kolo divize staršího dorostu

SK Roudnice nad Labem - FK Litvínov a.s. 0:2 (0:2)

Branky: ´30 Kocúr, ´32 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Beran - Kopal, Iliev, Stejskal, Karlík, Verner - Kocúr, Polívka

Střídali: Dekař, Giuly, Sanny

       K dalšímu utkání jsme zajížděli na horkou půdu do Roudnice, kde se moc nevyhrává. Vědomi si podzimního utkání, kdy roudničtí sice u nás prohráli, ale byli lepším mužstvem, jsme šli do utkání s respektem a pokorou. 

        V první půli jsme byli lepším mužstvem, v úvodní části kraloval Polívka, který se dokázal prosazovat přes domácí obránce, ale jeho projektily končily nad brankou domácích. Pak zahrozili domácí, kdy namazal Jonáš a zachránila nás branková konstrukce. Poté jsme e dočkali konečně do vedení, kdy Polívka vybojoval míč pro Kocúra, který využil zaváhání domácího brankáře. Vzápětí prolétl s míčem Karlík středem hřiště a posunul na nabíhajícího Polívku, který opět krásně servíroval do vápna Kocúrovi, který neomylně skóroval k tyči. Silnou pětiminutovku mohl zakončit Kocúr, který se řítil sám na brankáře, ale hattricku se nedočkal. Pak jsme chtěli profesorsky dohrát poločas...ale ležérními chybami jsme málem nechali domácí dostat se do zápasu.

        Druhý poločas jsme začali jak jsme ho končili, ztráty na středu hřiště se kumulovaly a domácí přebírali iniciativu, ale bez brankové příležitosti.  Pak jsme opět přidali, vytvořili si tlak a domácí nás během krátké doby třikrát hrubě faulovali a odnes to Polívka, který musel se zraněnním ze hřiště.  Postupem času v třicetistupňovém horku zápas ztrácel tempo, ubývaly síly a soustředili jsme se na udržení výsledku. Utkání příliš fotbalové krásy nepobralo a pozitivem byly výkony mladých kluků, kteří dostali šanci a vedli se nadmíru dobře.

 

 

5.5. 2018

starší dorost

24.kolo

FK Litvínov a.s. - FK Jablonec 3:0 (1:0)

Branky: ´9 Iliev, ´61 Iliev, ´88 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Beran - Kopal, Iliev, Stejskal, Karlík, Verner - Kocúr, Polívka

Střídal: Khaur

        Na utkání jsme se moc těšili, protože jsme měli hostům za jejich zářez co vracet. V týdnu bylo vidět správné odhodlání a nažhavení, které vrcholilo úvodním hvizdem.

        Na hosty jsme vlétli, vysokým presinkem jsme je nenechali hrát a vytvořili jsme si tlak. Po zisku míče se nám dařila skvěle kombinace na malém prostoru, věřili jsme si jeden na jednoho a byla radost sledovat kluky jak po hřišti jezdí a rozdávají fotbalovou radost. Vrcholem naší pohody byla fotbalová pohádka Ilieva, který na vápně vymíchal dva obránce a střelou na první tyč nás poslal brzy do vedení. To nám přidalo ještě více sebevědomí a především na pravé straně jsme hosty doslova koupali. Do velké šance se dostal Polívka, který si parádně odstavil beka a řítil se sám na branku, ale bohužel si vylámal na hostujícím brankáři zuby. Po chvilce se proháčkoval do vápna Kocůr a šel ze strany sám na branku, ale bohužel přehlédl dobře postaveného Karlíka na malém vápně a svoji tutovici zazdil. Uprostřed hřiště jsme jasně dominovali, kluci vyhrávali jedne souboj za druhým, Stejskal to odnesl třemi stehy pod okem, ale rval se jako lev a utkání statečně dohrál. Kluci odehráli skvělý poločas, škoda, že jsme nepřidali více branek. Stálo nás to spousty sil a bylo otázkou kolik vydržíme.

          Do druhé půle jsme chtěli vstoupit znovu aktivně, ale po příchodu z kabin nám evidentně ztuhly nohy a dostali jsme se v úvodní čtvrthodince pod obrovský tlak, kdy lítal jeden centr do vápna za druhým a naše obrana absolutně nestíhala. První velkou šanci jsme přežili po standarce, kde jsme nedokázali odskočit do malého vápna a hostující hráč netrefil dobrý míč. Pak po odvráceném centru se jeden z hostí opřel do míče a parádním volejem orazítkoval břevno a když z dorážky trefili hosté jenom tyč, tak už jsme věřili, že to dneska dokážeme. Právě po této šanci, jsme se dostali do rychlého protiútoku, kdy po přetaženém centru Kopal vracel parádně míč před branku a Iliev nás poslal do dvoubrankového vedení a hlvně jsme vzali hostům vítr z plachet. Pak už jsme si výsledek hlídali, jablonečtí měli  územní převahu, ale naše obrana už je do ničeho nepustila a my šli pracovitým a obětavým výkonem za vítězství, které korunoval Kocúr, kterého poslal do sóla pěkně Kopal a mohli jsme slavit.

        


28.4. 2018

starší dorost

23. kolo divize dorostu

FK Litoměřicko - FK Litvínov a.s. 0:5 (0:2)

Branky: ´12 Beran, ´38 Polívka, ´50 Iliev, ´52 Polívka, ´60 Polívka

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Dekař, Verner - Kopal, Iliev, Stejskal, Karlík, Beran - Polívka

Střídali: Hochel, Kocúr, Khaur, Hasso, Hrubý Jan

         S vědomím, že domácí jsou silní na své půdě, jsme s pokorou nastupovali do utkání. Po celý průběh jsme měli utkání pod kontrolou a otázkou bylo jenom to, jestli se střelecky chytneme a vytvořené šance proměníme.

 

21.4. 2018

starší dorost

22. kolo divize

FC Mělník - FK Litvínov a.s. 2:1 (2:0)

Branka: ´57 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel, Verner - Kopal, Stejskal, Karlík, Beran - Iliev, Dekař

Střídali: Polívka, Kocúr

         Jako přes kopírák jsme odehráli venkovní utkání, kdy jsme zopakovali výkon z Č. Lípy. První poločas jsme hráli bez chuti, bez soubojů, byli jsme líný na krok a nadšeně bojující domácí, kteří se po celé utání prezentovali totálním antifotbalem na nás stačili. Sudí jim kouzlili jednu standardku za druhou a my se nedostali vůbec do zápasu. Útočníci na naší stranš neexistovali, ztráceli spousty míčů a  když dostali míč do rychlostního souboje, tak jediný nevyhráli.  Uprostřed zálohy to byl totální propadák a tak se hosté zaslouženě dostali po rohovém kopu do vedení, když Verner prohrál souboj na první tyči a mělničtí šli lacině do vedení. Pak jsme přeci jenom zabrali a vytvořili si tlak, ale naprosto nám chyběla aktivita středních obránců, křídelním hráčům chyběla odvaha jít jeden na jednoho do vápna a tak náš tlak byl pouze platonický.  Kupodivu jsme mohli srovnat, když si naběhl Kopal za obranu a běžel sám na brankáře, ale tyto situace zkrátka řešit neumí a napálil míč jak hluchej do vrat do gólmana. Trapnost našeho výkonu v první půli vyvrcholila v nastaveném čase, kdy domácí házeli aut, míč nám propadl do vápna, kde na třikrát nechala naše obrana zakončovat domácího hráče, který dopravil míč šourákem do branky za našeho přihlížení.

        Do druhé půle jsme zamíchali se sestavou a najednou na hřišti bylo jiné mužstvo, které se rvalo o každý míč, rychle jsme Kocúrem korigovali a do konce zápasu se hrálo na jednu branku. Šancí opět bylo dostatek na otočení zápasu, krásný gól nám nebyl uznán, ale do konce utkání jsme byli jasně lepším týmem. Zkrátka jsme si za první půli více nezasloužili, a tak to musíme brát a na nic se vymlouvat.

14.4. 2018

starší dorost

21.kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FK Ústí nad Labem 2:3 (1:2)

Branky: ´19 Dekař, ´47 Kopal

Sestava: Jonáš - Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran - Kopal, Iliev, Karlík, Walter - Dekař, Kocúr

Střídali: Polívka, Stejskal

       Sebevědomě natěšeni jsme nastupovali k domácímu utkání a v hlavě jsme měli jenom vítězství.

       Od úvodu jsme se do ústeckých zakousli, jedna povedená akce střídala další, ale potřebný úvodní gól nepřcházel. Dařilo se nám rychle a parádně otáčet hru, ale v křídelních prostorech nám chyběla větší odvaha dostat se až do vápna a někdy zbytečně jsme ty míče centrovali na slepo. Až do doby kdy to konečně vzal na sebe Kocúr, který se dostal přes dva hráče a nabídl tutovku pro Dekaře, který míč domlátil do branky. To nám ještě více pomohlo, více jsme si veřili a potřebovali vstřelit druhou branku, kdy zejména Walter měl dvakrát na vápně nabito, ale ze své parkety míč nedokázal dobře trefit. Pak přišel pro nás trest, kdy hosté využili dnes naší slabší levou stranu, kde nám propadnul obránce a hosté pohodlně srovnali. Pak jsme si vytvořili ještě tři dobré šance náběhem za obranu, ale místo aby jsme to řešili přímočaře, tak jsme to zbytečně přehrávali. A byli jsme v poslední minutě poločasu vytrestáni, kdy sudí písknul nesmyslnou penaltu proti nám a hosté šli do šatny s vedením.

         Do druhé jsme šli s věděmomím, že jsme lepší a pro vítěztví na hřišti vypustíme duši. Skvělým nástupem jsme hned za minutu srovnali, kdy Kocúr vybojoval v rohu hřiště míč a naservíroval ho pro Kopala na dlouhou tyč, který srovnal. Pak se změnilo utkání ve festival zahozených tutovek, Jonáš nás skvěle podržel po další penaltě proti nám, ale bohužel nakonec jsme to byli m, kdo tahal za kratší konec. Deset minut před koncem byl vyloučen frustrovaný Hochel, ale protože remíza z tohoto utkání by byla pro nás málo, tak jsme pořád i v oslabení útočili, ale v závěru z protiútoku rozhodli hosté o šťastném vítězství.

7.4. 2018

starší dorost

20. kolo divize dorostu

Mostecký FK - FK Litvínov a.s. 1:0 (1:0)

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel - Kopal, Dekař, Iliev, Stejskal, Walter - Kocúr, Karlík

Střídali: Verner, Beran

       Za krásného počasí a v pěkné divácké kulise se odehrálo na mosteckém Baníku okresní derby starších dorostenců.

       Úvodní dvacetiminutovka patřila domácím, kteří nás kombinačně jasně přehrávali a my se na hřišti hledali. Dlouho nám trvalo než jsme se po přechodu z umělky dokázalí na hřišti srovnat. Mostečtí z úvodního tlaku se dostali do vedení, když Stejskal vyrobil na středu hřiště neskutečnou minelu a domácí se řítili sami na branku. Po úvodním náporu jsme začali hru vyrovnávat a získávat herní jistotu a v druhé půlce poločasu jsme už byli lepším týmem, ale bez brankového vyjádření. Vytvořili jsme si dostatek standartních situací, které výborně zahrával Schubada, ale v malém vápně nám chyběl větší důraz a štěstí, aby jsme míč do branky dopravili.

       Ve druhé půli  opět domácí měli v úvodu navrh, ale po pár minutách jsme převzali pevně otěže utkání my a do konce utkání jsme měli jasně navrch. Domácím brzy došly síly, my přeskupili řady a vsadili vše na útok. Domácí pouze odkopávali a my bušili do domácí obrany. Vytvořili jsme si dostatek nebezpečných situací kolem vápna, ale na nerovném terénu jsme si nedoázali ve finální fázi poradit a v klíčových momentech nám míč odskakoval od nohy nebo naše střely blokovala domácí obrana.

        Kluci podali dobrý výkon a nemají se za co stydět, bohužel v takových utkáních rozhodují maličkosti.

 

 

31.3. 2018

starší dorost

19. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FK Baník Sokolov a.s. 5:1 (3:1)

Branky: ´24 Polívka, ´27 Walter, ´41 Stejskal, ´47 Polívka, ´51 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel - Kopal, Stejskal, Iliev, Dekař, Walter - Polívka, Kocúr

Střídali: Verner, Khaur

        Celý týden jsme poctivě odmakali, kluky mrzel prospaný poločas v minulém utkání a na všech bylo znát, že chtějí pro úspěch v tomto utkání udělat  v tréninku maximum. Ovšem nás čekal těžký soupeř, který je na jaře v laufu a bylo jasné, že to bude z obou stran parádní zápas.

        Od začátku jsme se chtěli prezentovat vysokým presinkem a tím eliminovat hostující rozehrávku, z které pak mají dobrý a rychlý přechod z křídelních prostorů. Toto se nám dařilo střídavě, protože když útočníci hrábli, tak jsme se dostávali do brankových příležitostí, když se jim nechtělo, tak sokolovští nás dokázali přehrát až do šance. Hrál se vyrovnaný, rychlý, důrazný a na obou stranách kombinační fotbal, kdy se čekalo na první branku. Té jsme se dočkali my, když Iliev našel na vrcholu vápna stříleným centrem Polívku, který neskutečným volejem poslal  míč pod víko. Za tři minuty se na svém křídle prosadil dnes velmi agilní Walter a individuální akcí se proháčkoval až do vápna a střelou na dlouhou tyč nedal brankáři šanci. Stále jsme hráli aktivně a donutili sokolovské k dlouhým nákopům, což evidentně nebyla jejich hra. V obraně jsme pracovali precizně, ale opět jsme se nevyvarovali zbytečným minelám, kdy jsme dvakrát zadarmo hostům namazali. Jednou se hostjící útočník své šance lekl a z druhé kopali hosté roh, který nám spadl přímo do šibenice a zkoprnělým hostům jsme darovali lacinou branku a tím je dostali zase na koně. Těm se pak podařili dvě křídelní akce, které hořeli gólem, ale v klíčovém zákroku utkání nás podržel brankář Jonáš. Před koncem poločasu jsme přidali opět na obrátkách, vytvořili si velký tlak ve vápně, kdy létaly centry z jedné a druhé strany a za své nasazení jsme byli odměnění třetím brankou, kdy Schubada poslal za obranu několikátý centr v řadě a přetížená hostující obrana už nedokázala reagovat a tři naši hráči šli do souboje s brankářem, který míč pouze vyrazil na Stejskala, který míč umístil hlavou k tyči.

        V poločasové pauze bylo vidět, že kluky prozatimní vítězství stálo spousty sil a bylo jasné, že to bude ještě těžká šichta, protože hosté se dle reakcí na hřišti vzdávat nebudou. Proto jsme chtěli do úvodních minut dát vše a tím eliminovat nápor hostí, kteří se na nás chystali.

        Hned po hvizdu jsme na hosty vlétli a dočkali se rychlé odměny, kdy hned v první minutě dostal po zisku míče centr na vápno Polívka a akrobaticky se z otočky položil do míče a uklidil ho k tyči. Tím jsme absolutně vzali hostům vítr z plachet a chtěli jsme více. Za další tři minuty se proháčkoval do vápna Kocúr a jeho nahrávku na dlouhou tyč si srazili hosté do branky a bylo hotovo. Další šance přicházeli jak na běžícím páse, ale už jsme situace přehrávali nebo ve vyložených šancích jsme vyhořeli. Pochvala pro hosty, že se rvali o výsledek až do poslední minuty, i když debakl těžce kousali. My jsme opět ukázali charakter a poctivě pracovali do obrany a hosty do šance už nepustili a po parádním výkonu zvítězili.

       Pochvala všem klukům za přístup v tréninku, že chtěli odčinit výpadek z minulého utkání. Vyzdvhnout musím kolektivní výkon a výborně se nám dařilo jeden na jednoho. Do utkání nastoupili maximálně koncentrovaní a s odhodláním to odjezdit na 150% a pak musí zákonitě přijít odměna.

 

 

25.3. 2018

starší dorost

18. kolo divize dorostu

Arsenal Česká Lípa - FK Litvínov a.s. 5:2 (3:0)

Branky: ´71 Polívka, ´74 Dekař

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Dekař, Beran - Kopal, Stejskal, Karlík, Walter - Iliev, Kocúr

Střídali: Polívka, Hochel, Khaur, Vintr

       Do utkání jsme nastoupili hodně ospalým dojmem, byli jsme líní na krok, nechtělo se nám do soubojů a tím pádem jsme se vůbec nedostali do hry. V přípravě jsme si řekli, kde je síla domácích, kde je v tomto utkání síla naše....ale zkrátka bylo všechno naopak. Chtěli jsme hrát po stranách hřiště, ale 90% akcí jsme rozvíjeli nesmyslně středem hřiště, kde jsme naráželi na domácí důraz a na naší nemohoucnost. Naštěstí jsme do obrany stále pracovali poctivě a domácí si velkou šanci nevytvořili. Paradoxně jsme to byli my, kteří si vytvořili dvě gólovky, kdy po centrech ze strany jsme hrozili nebezpečnými hlavičkami, kterým chyběla pouze větší razance, aby jsme šli do vedení. Ale domácí v první půli byli jasně lepším mužstvem a pro nás byl jasný úkol do první půle neinkasovat, protože proti větru jsme se zkrátka nechytali. Zlomový a smolný moment přišel pro nás pár minut před koncem první půle, kdy vysoký padáček se snažil odhlavičkovat Kopal, ale spadl mu na ruku a rozhodčí pískal penaltu, kterou domácí s přehledem proměnili. Tento moment nás dostal do kolen, protože ač jsme nehráli dobře, tak jsme se stáli drželi v zápase. Za tři minuty jsme se nedokázali již ponikalikáté srovnat uprostřed zálohy a nechali lehce vyjed na střed hřiště domácí hřiště, který krásným centrem našel na dlouhé tyči domácího záložníka, který využil Kopalovo nedůsledného bránění a z jedničky uklidil míč do prázdné branky.  To nebylo vše, v poslední minutě Schubada šel ledabyle do centrovaného míče a doslova namazal domácím do brejku, který domácí útočník chladnokrevně umístil pod víko a pískal se konec půle.

        V poločasové přestávce jsme ani nemuseli zvyšovat hlas, všem bylo jasné, že je to průser.... že musíme všichni přidat a hlavně zvýšit důraz, a že v tomto nepřátelském prostředí nenecháme domácím body zadarmo. Bylo otázkou jestli toto mužstvo má charakter a dokáže hrábnout nebo jestli s ostudou budeme odjíždět domů.

        Do druhé půle nastoupilo úplně jiné mužstvo, plné odhodlání s cílem zlomit utkání. Na klukách bylo znát zdravé naštvání na sebe za první poločas, ale taky za unfair chování domácí střídačky. To je správně nabudilo, že se na hřišti vyždímali  a dokázali se dostat do zápasu. Potřebovali jsme dát rychlou korigující branku, ale tyčky Waltera a Karlíka nám daly naději, ale důležitý psychický moment nepřicházel. Domácí se spokojili pouze se zdržováním hry a poleháváním. Po jednom takovém skokanském představení, daroval rozhodčí standardku domácím z 30 metrů,  Jonáš si bohužel vybral slabou chvilku a střela nám zapadla k tyči a domácí vedli o 4 branky. Jsem rád, že to kluky nepoložilo a dál rubali a odměnou jim byla rychlá korigující branka po standardce ze strany, kdy se prosadil v malém vápně Polívka. Vrhli jsme všechny síly do útoku, protože jsme cítili, že na zvrat pořád máme. Dali jsme to na tři útočníky. Vzápětí poslal Schubada míč za obranu na Kopala, který se ocitl v malém vápně úplně sám, ale své tutovky se doslova lekl. Po té se nám podařila rychlá narážečka středem hřiště, kdy Khaur našel ve vápně Dekaře, který si poradil s domácím stoperem a s přehledem uklidil míč k tyči a bylo to 15 minut před koncem už jenom o dvě branky. Domácí zdržovali jak to šlo, ale my pořád dřeli a rychle jsme se dostali do parádní tutovky, kdy Polívky se řítil středem hřiště sám na branku, ale trefil pouze nohy vyběhnuvšího brankáře a to nás hodně mrzelo, protože po chvilce přišel opět centr do našeho vápna a Schubadovi chyběl důraz v souboji a nechal domácího hráče se kolem něho lehce obtočit a střelou na dlouhou tyč rozhodl. Konec utkání jsme dohráli na plno s cílem přidat ještě branky a toho si ceníme.

         Utkání jsme si prohráli v první půli za svůj přístup, špatné individuální výkony a svou lehkovážností v osobních soubojích. Tato prohra nám musí pomoci v tom, že když do toho nepůjdeme naplno a nevydáme ze sebe maximum, tak jako tým pak nemáme šanci. Vážím si výkonu ve druhé půli, že jsme dokázali zápas ne výsledkově, ale na hřišti otočit a doufám, že se od toho odpíchneme do dalších utkání.

17.3. 2018

starší dorost

17. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FC Chomutov 6:0 (4:0)

Branky: ´20 Walter, ´22 Polívka, ´24 Kocúr, ´38 Kocúr, ´50 Kocúr, ´61 Stejskal, 

Sestava: Jonáš - Verner, Paunkovič, Dekař, Beran - Kopal, Stejskal, Karlík, Walter - Polívka, Kocúr

Střídali: Iliev, Hochel, Schubada

        V domácím utkání jsme chtěli potvrdit vítězství z Liberce, ale úvod utkání se nám příliš nepovedl. Prohrávali jsme souboje nebo se nám do nich spíše vůbec nechtělo a ve studeném počasí se nám běhat příliš nechtělo. Impuls ke změně dali opět pracovité včeličky ve středu zálohy, kteří několika vyhranými souboji převážili misky vah na naši stranu a hned se nám lépe dýchalo. K nim se přidali další a hned jsme byli odměněni vedoucí brankou, když Walter s přehledem skóroval. Za minutu hned se dostal do sóla Polívka a situaci s přehledem vyřešil střelou do prázdné branky. Za dvě minuty otevřel svůj střelecký účet nenápadnou střelou Pišta Kocúr a utkání jsme jasně dominovali. Před koncem první půle jsme vyšachovali zcela hostující obranu a Polívka našel na dlouhé tyči Kocúra, pro kterého nebyl problém donést míč na své m pupku do prázdné branky.

         Do druhé půle jsme šli s tím, že elimunujeme aktivní  hrou případný nápor hostí, který se nekonal a naopak Kocúr nádhernou střelou do šibenice završil svůj hattrick. Debakl hostů završil Stejskal, který se ve vápně výborně zorientoval. Pak už jsme vymýšleli v koncovce hlouposti a další branky nepřidali.

         Opět musím pochválit celé mužstvo za nasazení a pracovitost. Vyzdvihnout musím návrat do obrany celého mužstva i za rozhodnutého stavu. V hlavě nám musí zůstat úvodní patnáctiminutovka, kdy se nám nechtělo zkrátka zapnout a hosté byli lepším týmem.

       

 

10.3. 2018

starší dorost

16. kolo divize dorostu

FC Slovan Liberec - FK Litvínov a.s. 3:4 (1:2) na PK

Branky: ´28 Stejskal, ´42 Paunkovič,´58 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Dekař, Beran - Kopal, Stejskal, Karlík, Verner - Polívka, Kocúr

Střídali: Walter, Khaur, Vintr

       K prvnímu jarnímu zápasu jsme zajížděli na půdu lídra soutěže do Liberce. Po nepříliš povedené zimní přípravě, která byla narušená dlouhou chřipkovou epidemií a do toho dvoje jarní prázdniny, jsme jeli na utkání s obavami, protože jsme toho moc přes zimu nenatrénovali a nenahráli a šli jsme na jasného favorita tzv. z voleje. Ale zároveň jsme nechtěli hrát žádného zaďoura a čekat jestli přežijeme. Na podzim se nám utkání povedlo a z toho jsme vycházeli a na liberecké si věřili.

       Utkání začalo v obrovském tempu, souboj střídal souboj, nebyl čas ani prostor na individuální dovednosti. Oba týmy vysoko presovali a jezdilo se pořád ve sprintu nahoru dolů. Šance dlouho nepřicházeli až jsme hloupě před vlastním vápnem ztratili míč a domácí vytáhlý útočník uklidil míč nenápadnou střelou na první tyč. Tato branka nás nahlodala, protože jsme působili dobrým dojmem na hřišti a přidali jsme v nasazení. Odměnou nám byl zisk středu pole, kde jsme odváděli penzum práce a z toho pramenila územní převaha. Vyrovnání přišlo záhy, když Polívka rozehrál rychle na krátko rohový kop na Schubadu, který našel ve vápně Stejskala, který střelou k tyči překvapil domácí obranu, která se nestačila zorganizovat.  Chvíli na to se řítil sám na branku Kocúr, ale jeho střelu zneškodnil domácí brankář. Pak přišla další velká naše šance, kdy ve vápně byl po dobrém presinku faulován Kocůr, ale rozhodčí to vytáhl na hranici vápna a Schubada ze své parkety zklamal. Nakonec jsme se dočkali chvíli před koncem poločasu, kdy se dostal k odraženému míči před vápnem Paunkovič, který nejdříve naznačením vyřadil dva hráče ze hry a pak si míč posunul na střed a bombou prostřelil brankáře a šli jsme do zaslouženého poločasového vedení.

         V kabině bylo vidět, že nás utkání stojí hodně sil, byli jsme pokopaní, ale odhodláni se rvát až do konce o vítězství. Taktiku jsme neměnili, chtěli jsme hrát pořád hodně vysoko a aktivně, zkrátka nepustit liberecké do hry. Stále jsme výborně pracovali ve středu hřiště a tím nepustili domácí do šance. Naopak jsme to byli my, kdo opět skóroval, když se prosadil neúnavný Kocúr, který dostal pod tlak domácího brankáře, jenž chyboval a střelou do prázdné branky nás uklidnil. Domácí už hodně znervózněli, vsadili všechno na jednu kartu, rozhodčí tlačil jak to šlo a nám síly rychle docházeli. Klíčovým momentem bylo stažení naprosto vyčerpaného Karlíka ze tředu zálohy, který odvedl penzum práce a nepovedlo se nám ho nahradit. Od sedmedesáté minuty nám viditelně docházeli síly, ale s přehledem jsme před vápnem odvraceli domácí útoky a nemuseli jsme řešit vážnější problém. Stále jsme se snažili o kombinační přechod po zisku míče a to byl asi kámen úrazu, protože jsme v 75. minutě zratili na lajně jasný míč, domácí hráč ho rovnou odcentroval a domácí lacině korigovali a samozřejmě nastartovali své motory. Pak jsme se dostali pod obrovský tlak, nohy už nám vůbec nešly a domácí pět minut před koncem vyrovnali po dalším centru. Konec utkání už jsme si pohlídali, následné pokutové kopy bravurně všechny s přehledem proměnili, ale na konci je stále pachuť ztraceného utkání.

      Klukům patří díky za heroický výkon a skvělý úspěch. A hlavně se máme do dalších utkání z čeho odrazit a musíme to hned potvrdit v dalším utkání na domácí půdě.

 

25.11. 2017

starší dorost

15. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FC Slovan Liberec 2:2 (2:2) 3:4 na PK

Branky: ´20 Polívka, ´21 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Iliev, Karlík, Walter - Polívka, Kocúr

Střídali: Zadina, Verner

          V posledním utkání podzimu jsme přivítali na domácí půdě nejsilnějšího možného soupeře. Tým Liberce svými výsledky i jménem budí respekt, ale my jsme chtěli potvrdit stoupající tendenci našich výkonů a toto utkání byl pro nás vrchol podzimní části. Chtěli jsme si to rozdat na férovku, nehrát žádného zaďoura a čekat, že to utkání nějak přežijeme. Celou sezónu se prezentujeme náročným stylem hry a jsme úspěšní, tudíž nebyl důvod cokoliv měnit a ze soupeře se pos...

         Vstup do utkání se nám povedl a začali jsme aktivně, ale pak nás zmrazil úvodní roh hostí, z kterého jsme strašně lacino inkasovali. Po brance hosté dominovali, my se snažili poctivě pracovat, ale po zisku míče jsme byli směrem dopředu nulový, protože útočníci pracovali na půl plynu. Dostali jsme se pod tlak, liberečtí rychle pracovali na míči a my byli všude o krok později. Vše se ale zlomilo, když se nechal zdravě naštvat na hrotu Polívku, který se začal rvát o každý míč a svým nasazením strhnul i Kocúra a najednou jsme se začali dostávat na koně.  Útočníci svou aktivitou strhli ostatní kluky k heroickému výkonu, začali jsme si věřit na míči a rázem jsme to byli my, kdo na hřišti kraloval. Odměnou nám byli dvě branky v rychlém sledu, kdy se nejprve trefil právě Polívka a hned po rozhrávce jsme dostali libercké pod obrovský tlak a resultovala z toho vedoucí branka, kdy vyraženou střelu ukklízel do branky Kocúr. Létali jsme po hřišti jak motorové myši, po zisku míče jsme se dostávali do rychlých protiútoků, kdy útočníci se dokázali prosazovat přes jinak výbornou libereckou obranu. Škoda, že nás z laufu dostal zbytečný námaz v obraně, po kterém hosté opět zadarmo skórovali. A tak se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.

        Do druhé půle jsme šli s tím, že zkrátka toto utkání chceme vyhrát a s remízou se nespokojíme. Proto jsme opět nastoupili velmi aktivně a liberecké naháněli už od jejich branky. S postupem času nám síly docházeli, liberečtí měli optickou převahu, ale naše návraty po ztrátě míče do obrany byly skvělé a až na jednu vyloženou šanci, kdy odražený míč se dostal náhodně přímo útočníkovi do běhu za naši obranu, ale Jonáš v naší brance nás super podržel, jsmehosty do ničeho nepustili. My jsme si vytvořili několik náznaků šancí, ale před vápnem se nám zase nechtělo střílet a hledali jsme ještě cestu do přehuštěného vápna. Pár minut před koncem jsme měli vítězství na kopačkách, když Hochel se ocitl po odraženém míči sám na malém vápně, ale své tutovice se zalekl.

        Podali jsme vynikající výkon, před klukama klobouk dolů a velký respekt před soupeřem, který ukázal svou sílu a charakter. Ukázali jsme i vnitřní sílu mužstva, kdy jsme se po mizerném začátku nesesypali a dokázali se dostat parádně do zápasu. Jako trenér jsem rád, že křivka našich výkonů každým zápasem roste, že jdeme dobrou cestou, možná můžeme litovat, že už je konec, ale zase s pokorou si uvědomujeme, že jaro bude hrozně těžké a kždé utkání opět bude bitva.

      Díky klukům za parádní podzim....ale teprve jsme v polovině!!!

17.11. 2017

starší dorost

14. kolo divize dorostu

Senco Louny - FK Litvínov a.s. 0:2 (0:1)

Branky: ´41 Zadina, ´85 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran, Kopal, Zadina, Karlík, Iliev, Walter, Kocúr

Střídali: Dekař, Hořejší, Hájek

      O sváteční den jsem zajížděli na horkou půdu do Loun, kde jsme se utkali s místními borci na malé umělce. 

        Chvíli nám trvalo než jsme si hřiště osahali, ale postupem času jsme se dostali do zápasu. Na malém hřišti souboj střídal souboj, ve kterých jsme dominovali a tím se dostávali do hry. V první půli jsme si vytvořili tři velké šance, z nichž jsme aspoň jednu dokázali Zadinou proměnit, který si nádherně pohrál s domácím obráncem.

        Ve druhé půli jsme dlouho nemohli přidat potvrzující branku, šancí jsme si vytvořili dostatek, ale až pět minut před koncem se odhodlal kapitán Paunkovič ke sprintu přes celé hřiště a svoji šanci s přehledem proměnil. 

        Opět jsme podali výborný kolektivní výkon, nepustili jsme domácí do jediné šance. Lounští hrozili pouze ze standardek, které s přehledem odvracela naše obrana v čele s bezchybným Jonášem.

11.11 2017

starší dorost

13.kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - SK Kladno 4:0 (1:0)

Branky: ´31 Stejskal, ´53 Kocúr, ´59 Kocúr, ´63 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel, Verner - Kopal, Karlík, Zadina, Stejskal, Walter - Kocúr

Střídali: Dekař, Hájek, Cafourek

         Na domácí půdě jsme přivítali kladenské fotbalisty, kteří mají v posledních utkáních formu, což dokázali i u nás. Patřila jim úvodní půlhodinka utkání, kdy nás jasně přehrávali v kombinaci a my jsme se po většinu času bránili a hrozili pouze z brejkových situací a ze standartek. Postupem času jsme se začali více osmělovat, začali jsme hlouběji napadat rozehrávku hostí a to nám začalo přinášet ovoce. Kladenští začali nakopávat dlouhé míče, které jsme sbírali a dostávali se do hry. Po půl hodině hry přišel totální zlom v utkání, kdy jsme se prosadili Stejskalem po rohovém kopu, jehož hlavička skončila v rohu branky. Ještě více jsme vystrčili růžky v napadání, sice nás to stálo hodně sil, ale účel svědčil prostředky. V závěru půle si hosté vytvořili tlak,který jsme přežili a do vyložené šance ho nepustili.

         Do druhé půle jsme nastoupili naprosto koncentrovaně s odhodláním nechat na hřišti vše a eliminovat snahu kladenských dostat se do zápasu. Odměnou nám byli rychlé tři branky, které utkání rozhodli a další šance jsme si vytvářeli jak na běžícím pásu. Hosté utkání nezabalili a dál se snažili o zkorigování výsledku, ale dneska jsme zkrátka pracovali po celé utkání na jedničku a soupeře do šance nepustili.

         Velmi cenné vítězství proti výbornému soupeři, podpořené skvělým týmovým výkonem.

 


 

4.11. 2017

Starší dorost

12. kolo divize dorostu

FF Roudnice – FK Litvínov a.s. 2:4 (0:4)

Branky: ´9 Kocúr, ´31 Kocúr, ´43 Kocúr, ´45 Kocúr

Sestava: Jonáš – Schubada, Hochel, Paunkovič – Karlík, Iliev, Stejskal, Zadina, Walter – Kocúr, Kopal

Střídali: Verner, Hájek

           V Roudnici nás v dalším utkání soutěže čekala místní fotbalová farma, která hraje svá utkání na krásném trávníku ve Vědomicích.

           Úvodní patnáctiminutovka patřila domácím, kteří nás přehrávali, ale byli jsme to my, kdo se dostal po rychlé akci ze strany do vedení, kdy na pěknou nahrávku za obranu si naběhl Kocúr a parádně trefil do domácí šibenice.  Pak už jsme přebrali otěže hry my, dobře jsme kombinovali a vytvářeli si brankové příležitosti. Ty jsme začali proměňovat až v poslední čtvrthodince, kdy to střelecky vzal na sebe agilní Kocúr, který dalšími třemi góly proměnil utkání ve vlastní show.

        Ve druhé půli jsme si vytvořili ještě více brankových situací, ale zbytečně jsme vyložené šance přehrávali a další branky nepřidali. V závěru jsme dvakrát inkasovali, kdy nám došly síly, čehož domácí využili a za to, že utkání nezabalili za rozhodnutého stavu, si to i zasloužili.

      Pochvala celému mančaftu především za poctivou práci dozadu, kdy zejména Kocúr, kromě branek, odvedl penzum práce pro mančaft a vybojoval spousty míčů. Směrem dopředu jsme předvedli několik pěkných akcí a zaslouženě zvítězili.


28.10. 2017

Starší dorost

11. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. – Junior Děčín

Branky: ´5 Karlík, ´48 Walter, ´70 Paunkovič, ´75 Karlík, ´77 Kocúr

Sestava – Jonáš – Verner, Hořejší, Paunkovič, Beran – Kopal, Karlík, Stejskal, Walter – Dekař, Schubada

Střídali: Kocúr, Iliev, Zadina

            V nepříznivých klimatických podmínkách jsme přivítali na umělé trávě soupeře z Děčína.  Rychle jsme se po pěkné kombinaci dostali do vedení, ale to nám ublížilo. Mysleli jsme si, že to půjde pak samo, chyběl nám pohyb, soubojů jsme se vůbec nezúčastňovali a děčínští nás celou první půli přehrávali.

          Do druhé půle už jsme nastoupili mnohem aktivněji, rychle zvýšili své vedení a už jsme utkání dominovali a vstřelili další branky a ještě spousty šancí zahodili. V naší brance nás několikrát podržel Jonáš, který svůj parádní výkon korunoval chyceným pokutovým kopem v závěrečných minutách.

 


 

23.10. 2017

starší dorost

10. kolo divize

FK Neratovice - FK Litvínov a.s. 2:2 (1:0) 4:3 na PK 

Branky: ´57 Dekař, ´73 Schubada

Sestava: Cafourek - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Iliev, Stejskal, Karlík, Walter - Polívka

Střídali: Dekař, Verner, Kocúr

       K dalšímu utkání jsme zajížděli na horkou půdu do Neratovic, týmu, který je na druhém místě tabulky. Hraje svá domácí utkání na velmi specifickém hřišti, na které jsme si v úvodu utkání zvykali. Dále jsme si museli zvyknout na tendenčním řízení utkání sudího, který si s námi po celé utkání hrál. 

        V první polovině úvodní půle jsme si museli zvykat a hlavně zkousávat nerovný metr sudího a skoro jsme se vůbec nedostali do hry, protože i vedení míče po cizím hřišti bylo proti pravidlům. Postupně jsme přestali reagovat na komické výroky sudího a začali se více koncentrovat na hru. Bohužel v momentě, kdy jsme se dostali do hry, tak domácí se dostali ke střele z dálky, kterou Cafourek vyrazil pouze před sebe a dobíhající hráč dostal domácí lacině do vedení. Pak už jsme přidali i směrem dopředu, ale slibnš rozvíjející akce končili většinou u Ilieva, kterému se vůbec nedařilo. Prim hrál v útoku opět Polívka, který dokázal domácí obraně zatápět, ale k vážnějšímu ohrožení branky se nedostal.

       Ale s dobrým pocitem, že jsme v zápase, šli jsme do kabin. Do druhé půle jsme poslali do hry Dekaře a hned to bylo znát. Od úvodních minut jsme utkání dominovali, hráli jsme vysoko a nenechali domácí tým dostat do hry. Rychle jsme se také dostali do šance, kdy Polívka poslal do běhu míč právě Dekařovi, který z 25 metrů vypálil neskutečnou pumelici, která orazítkovala domácí břevno. Tato akce nám dodala ještě více sebevědomí a dočkali jsme se vyrovnání, když si Walter pohrál na straně s bekem a našel na dlouhé tyči samotného Dekaře, který neměl problém uklidit míč do branky.  Dál jsme zůstali aktivní a po odvrácené standardce dostal míč za obranu Kopal, na kterého vyběhl domácí gólman, náš hráč si míč kolem něho píchnul a jel by sám na branku, ale domácí gólman ho sestřelil. Sudí udělil pooze žlutý kartonek a v kontextu průběhu utkání jsme se ani nedivili. V přesilovce jsme si vytvořili tlak, ale bez vyložené šance. Pak došlo k ošklivému zranění hráčů na obou stranách, když se střetli v hlavičkovém souboji a oba dva to odnesli několika stehy na hlavě. Oběma přejeme rychlý návrat na trávníky. Vlivem zranění Hochyho jsme museli přeskupit řady a Schubada se dostal na hrot. To se nám hned vyplatilo, protože hned po minutě právě Schubadu našel opět Walter, který znovu vykoupal domácího beka a Schuby uklízí míč do branky.  Byli jsme v laufu, utkání jsme měli pod kontrolou, domácí byli neškodní, ale vše zlomil neskutečný zářez našeho gólmana, který domácím z ničeho nic daroval branku. Zůstali jsme opařeni, protože to nešlo ani komentovat a bylo jen na nás jestli se z toho šoku vyhrabeme. Hned začal sudí opět přitápět pod kotel a vyloučil nám Polívku, který ač v držení míče a jasně faulován, dostává žlutou kartu za faul a za následný protesty hned červenou. Sudí vymýšlel pro domácí jednu standardku za druhou a když to domácím nešlo, tak vyloučil nám Kocúra, který po odpískání vystřelil na branku a šli jsme do 8. Kluci, ale už závěrečnou desetiminutovku i s dlouhým nastavením ustáli a aspoň vybojovali cennou remízu, i když po  průběhu utkání je to pro nás ztráta.                                                                                                                                      

14.10. 2017

starší dorost

9. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - SK Roudnice 3:2 (2:1)

Branky: ´21 Polívka, ´27 Polívka, ´72 Polívka

Sestava: Jonáš - Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran - Kopal, Zadina, Stejskal, Iliev, Walter - Polívka

Střídali: Verner, Karlík, Hájek

         Do utkání jsme nastoupili bohorově, absolutně bez nasazení, bez důrazu a hosté nás 20 minut jasně přehrávali. Pak Polívka konečně vyhrál souboj na polovině hřiště, míč jsme dostali do křídla a nahrávku na vrchol vápna uklidil Polívka nekompromisně do šibenice. Od této chvíle jsme utkání jasně dominovali, začali si vytvářet tlak, dařila se nám kombinace, ze které opět těžil Polívka, který si pohrál s 2 obránci a střelou k tyči nás poslal so dvoubrankového vedení. Záhy jsme si vytvořili další tři tutovky, které jsme už přehrávali a zbytečně zahodili, za což jsme byli potrestáni v závěru půle, kdy jsme v obraně zaváhali a nechali hosty lacině skórovat a tím je dostat zadarmo do zápasu.

        V poločasové přestávce jsme se soustředili na úvod druhé půle, do které jsme chtěli nastoupit mnohem aktivněji a tím eliminovat předpokládané úsilí hostí. Vlétli jsme do druhé části jako uragán a během úvodní pětiminutovky jssme si vytvořili drtivý tlak a hlavně 4 jasné brankové příležitosti, které jsme trestuhodně zahodili, když jednou roudnického brankáře zachránila tyč. Pak se zase hra vyrovnala, bojovalo se o střed hřiště, pomohlo nám střídání Karlíka, který do utkání vlétnul jako vichr a hned si vytvořil svou důsledností velikou brankovou příležitost. Pak jsme bohužel byli potrestáni za svou laxnost v koncovce, protože hosté po pokutovém kopu srovnali, když náš obránce odehrával centr, ale zároveň trefil smolně nohu hostujícího hráče, který ho předskočil. Hosté se dostali na koně, my jsme začali propadat ve středu hřiště, ale naše obrana pracovala před naším vápnem na výbornou. Po zisku míče jsme se snažili o rychlé kontry, na které čekal hráč utkání Polívka, který také jeden využil, když si pohrál s obráncem a chladnokrevně potřetí zavěsil. Pak už jsme se soustředili pouze na obranu a hosty do vyložené šance nepustili.

        Zajímavé utkání, kdy si obě mužstva střídali otěže zápasu, kdy byl nahoře jeden a záhy druhý. My jsme si vytvořili více a hlavně hodně brankových příležitostí, proto beru vítězství jako zasloužené.

 

7.10. 2017

starší dorost

8. kolo divize

FK Jablonec - FK Litvínov a.s. 2:0 (1:0)

Sestava: Cafourek - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Karlík, Iliev, Stejskal, Walter - Polívka

Střídali: Zadina, Hořejší, Kocúr

        Domácí vlétli do utkání jak uragán,hned v úvodním souboji neskutečně sestřelili Stejskala, který odehrál míč, ale bez povšimnutí sudího. My absolutně nestíhali a nevěděli jsme kde nám hlava stojí.  Jablonečtí byli výborní na míči, dařila se jim rychlá kombinace, výborně otáčeli hru a my jsme se jenom bránili. Především útočná hra v křídlech byla u domácích parádní, ale postupem času jsme náběhy a tandemy přečetli a dařilo se nám je důrazným přístupem eliminovat. Střed hřiště jsme měli dá se říci pod kontrolou, ale naším největším problémem bylo udržet míč na našich kopačkách po zisku míče. Chybělo nám sebevědomí, určitě i umění, a tak nás domácí jasně přehrávali.  Odměnou jim byla i branka, kterou jsme jim lacině nabídli, když náš stoper netrefil míč a domácí útočník jel sám na branku a s přehledem zavěsil. Po inkasované brance jsme si začali více dovolovat, dostali se do hry a když domácí přišli o vyloučeného hráče, tak jsme si začali i vytvářet šance, ale zbytečně jsme ve vápně domácích plašili a dvě velké příležitosti jsme zazdili zbytečnou nahrávkou.

        Do druhé půle jsme šli zkrátka s tím, že musíme začít hrát více na míči, vysunout presink, protože bojovnost zkrátka už ve starším dorostu pouze nestačí a musíme něco předvést dopředu. Bohužel někteří kluci mají  technické nedostatky a tím jsme v ofenzivě utlumeni. Tím přicházíme zbytečně už v zárodku akce o míč.

        Hned od úvodu druhé půle jsme na domácí vlétli, beci včas dostupovali a domácí lehce ztráceli míče. Karta se začala obracet, my jsme si více dovolovali a začali se rodit šance. Začali jsme si vytvářet standardní situace a hlavně ta Polívkova volala po vyrovnání. Pak na dlouhé tyči vyplaval po rohovém signálu Stejskal, ale jeho slabá střela z malého vápna sotva doletěla k brankář. Naše aktivita se stupňovala a dodalší vyložené šance se dostala uvnitř vápna Polívka, který při střele na branku v souboji spadnul a rozhodčí ho úplně nesmyslně vyloučil, za to, že simuloval na penaltu (přitom jsme se ničeho takového nedožadovali). Tím rozhodčí otupil náš tlak, domácí měli zase více prostoru a my čekali v obraně, až  se zase dostaneme do plných. V závěrečné dvacetiminutovce jsme vrhli všechny síly do útoku, vytvořili jsme si převahu, křídelním hráčům se otevírali prostory, ale do zakončení jsme se pořádně nedostali. Až přišla ´88 minuta a po našem centru ze strany, odvrátili domácí míč, my jsme ho hned vrátili do otevřené obrany, kam vlétnul z hloubky pole Kocúr, který se řítil sám na branku, ale jeho tutová šance byla zastavena pomezním sudím, který se musel hodně stydět, jelikož náš hráč měl před sebou celou obranu domácích. Hned na hřišti vzpláli emoce, sudí nám vyloučil další hráče a bylo po zápase. Kocúr ještě po pár vteřinách hlavičkoval sám na malém vápně, ale jeho slabá hlavička nám  branku nepřinesla. Pak jsme frustrovaní nechali domácí vstřelit lacině branku a rozhodčí raději utkání ukončil, protože by to nedopadlo dobře.

        Pochvala domácímu týmu za první poločas, lepší mančaft jsme zatím nepotkali. Poděkování klukům, že se dokázali ve druhé půli zvednout. Ztráta kreditu vůči jabloneckým, oni ví...

fotogalerie z utkání

30.9. 2017

starší dorost

7. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FK Litoměřicko 4:0 (2:0)

Branky: ´14 Karlík,´33 Iliev, ´60 Iliev, ´74 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Verner, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Stejskal, Iliev, Karlík, Walter - Dekař

Střídali: Zadina, Schubada, Hořejší

        Před utkáním jsme si museli vyříkat pár věcí, které od začátku sezóny leží na našem týmu, protože bylo cítit, že netáhneme za jeden provaz a jsme rád, že slova padla na úrodnou půdu. Od první minuty jsme šli jako celek za jasným cílem, všichni pracovali na 100%  nahoru i dolů a odměnou nám bylo vítězství po kolektivním výkonu, kdy bylo cítít, že mužstvo má svůj řád a charakter. Dobře jsme dostupovali, uprostřed zálohy sbírali míče a dokázali se dostávat do zakončení. Křídla nám konečně pracovala oběma směry a právě Kopal, připravil první gól hned v úvodu pro Karlíka, když se dokázal prosadit v křídle 1 na 1 a nahrávkou do vápna našel zmiňovaného Karlíka, který s klidem uklidil míč do branky. Pak se probojoval do úniku Dekař, ale brankář ho v samostatném úniku vychytal. Když se po půlhodině hosté začali dostávat do utkání, tak je zmrazil Iliev individuální akcí, když si poradil před vápnem s dvěma bránícími hráči a střelou na první tyč nás poslal do dvoubrankového vedení.

           Ve druhé půli jsme si pohlídali začátek a dál měli utkání pod kontrolou a když agilní Iliev přidal třetí branku, tak hosté už byli odevzdaní a my hráli uvolněně, plni sil a vytvářeli sijendu šanci za druhou. Účet utkání uzavřel Paunkovič, který se dokázal prosadit krásnou střelou pod víko ze své parkety.

            Kluky musím pochválit, že si má slova vzali za své a do poslední minuty jezdili po zadku i za rozhodnutého stavu a každý svým dílem (včetně střídajících hráčů a Josefa) přispěl k vítězství.

 

23.9. 2017

Starší dorost

6. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. – FC Mělník 2:2 (2:2) na pen. 4:5

Branka: ´1 vlastní, ´35 Schubada

Sestava: Cafourek – Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran – Kopal, Iliev, Stejskal, Zadina, Walter - Dekař

Střídali:  Karlík (Zadina), Polívka (Stejskal), Verner (Kopal)

         Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned po dvaceti vteřinách jsme se dostali k střílenému centru ze strany, který si v malém vápně srazil hostující bek do branky a šli jsme rychle do vedení. Dál jsme byli aktivní, plný chuti a za pár minut si řítil z poloviny hřiště sám na branku Dekař, ale jasnou šanci zazdil střelou do gólmana.  Za chvíli se opět dostal do jasné šance ze strany Kopal, ale v zakončení napodobil našeho útočníka. Po patnácti minutách hry, kdy jsme jasně dominovali se začali hosté dostávat více do hry a především z pravé strany hrozili. My jsme začali propadat uprostřed hřiště a když se nechal hloupě vyloučit Stejskal, tak jsme hosty poslali na koně a ti nás zatlačili. Dostali se do herní pohody, Zadina s Ilievem uprostřed zálohy se hlídali navzájem  a nedokázali vybojovat míč a my v obraně na poslední chvíli hasili průnikové přihrávky do otevřené obrany. Velké problémy nám dělal hostující útočník, který si s naší obranou dělal co chtěl a my mu dávali zbytečně velký prostor. Když se nám vrátil vyloučený hráč do hry, tak jsme podlehli dojmu, že to opět půjde a rychle lacině inkasovali. Pořád jsme měli problémy s prací ofenzivních středních záložníků, kteří pořád prohrávali souboje a nedokázali dostat do hry odražené druhé míče. Na koně nás mohly dostat standardky, ale chyběla nám dneska kvalita. Co nešlo Ilievovi, napravil Schubada, který výstavní šibenicí, po trestném kopu, nás poslal opět do vedení. Pak jsme si opět vytvořili sérii rohů a standardek a mírný tlak, ale jejich exekuce byla dneska tristní. V závěru půle pak předvedli hosté parádní akci po pravé straně na jeden dotyk a nadýchaný oblouček na dlouhé tyči uklízel hostující záložník hlavou do prázdné branky, kdy se na jeho bránění vykašlal Kopal.

         Se smíšenými pocity jsme šli tudíž do kabin, protože v úvodu utkání mohlo být hotovo, ale svým neumem v zakončení jsme dostali hosty do hry, kteří nás v postupem času začali přehrávat a byli lepší.

         Do druhé půle jsme přeskupili řady, zesílili jsme útok. Bohužel se nedokázal probudit Zadina, který formu a odhodlání nechal na pátečním tréninku a nedostal se vůbec do zápasu. Druhá půle byla nahoru dolů. Obě mužstva šla za vítězstvím, ale vyložená šance ve druhé půli už k vidění nebyla. My jsme se dostali do několika slibných situací, především ze stran, ale opět nám chyběla na hřišti osobnost, která by to v klíčových momentech jako v Ústí vzala na sebe a pokusila se rozhodnout. Alibisticky jsme se kolem vápna zbavili míče na hůře postavené spoluhráče a naše výhoda tím byl otupena. Nakonec je remíza po průběhu utkání spravedlivá, musíme uznat sílu  a kvalitu soupeře, ale nás bude hlodat promrhaný začátek utkání.

16.9. 2017

starší dorost

5. kolo divize dorostu

FK Ústí nad Labem - FK Litvínov a.s. - 1:2 (1:1)

Branky: ´45 Iliev, ´67 Walter

Sestava: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Zadina, Stejskal, Iliev, Walter - Cafourek

Střídali: ´68 Verner (Kopal), ´78 Hájek (Cafourek)

        V dalším kole jsme zajížděli na ústeckou umělku, na které nám to nikdy nesedělo. Když nám během týden odpadával jeden hráč za druhým, tak naše předzápasové vyhlídky nevypadaly dobře. Někteří kluci nastoupili se sebezapřením a když nám ještě těsně před utkáním odpadl Karlík, tak šel na hrot brankář Cafourek, který odpracoval na hřišti penzum práce.

        Úvod utkání patřil domácím, my jsme si v úvodu hledali místo na hřišti a snažili se přečíst hru domácích. Ačkoliv jsme nechtěli napadat, tak po pár miutách jsme zjistili, že bez toho to nepůjde a začali hrát více nahoře. Domácí museli začít nakopávatdlouhé míče pod tlakem, které jsme museli vzadu odsoubojovat. Bohužel jsme dostali minelou domácí rychle na koně, když Hochel dával malou domů, ale domácí hráč jeho slabou nahrávku uklidil do prázdné branky a domácí šli lacině do vedení. Pak přišla pasáž, kdy jsme dobře vypresovali domácí, ale vždy nám po zisku míče chybělo zakončení. Domácí hrozili pouze z rohových kopů, které jsme dobře bránili. V poslední patnáctiminutovce jsme začali mít navrch, dařila se nám mezihra a postandardce jsme se  i radovali, když Cafourek dorážel střelu Ilieva, ale postraní vykouzlil ofsajd. Záhy opět Cafourek dorážel, ale o kousek z bezprostřední blízkosti přestřelil. Pak se nechal vyloučit Zadina za vzájemnou potyčku na deset minut a na hřišti bylo více místa. Rázem jsme měli navrch v křídelních prostorech, ale dobré centry ze stran jsme nedokázali využít. Těsně před koncem poločasu, nám postraní (domácí hráč) nechtěl v pustit po odpykání trestu Zadinu na hřiště, ale karma ho potrestala, protože chvíli před poločasem právě na hřiště vpuštěný Zadina projel středem domácí obrany a vykoledoval si poutový kop, který Iliev s přehledem proměnil a šlo se do šaten.

           Do druhé půle jsme šli s tím, že tu chceme vyhrát, protože domácí si šanci pořádnou nevytvořili. Druhý poločas se konečně povedl Walterovi směrem dopředu, který si dělal s domácí obranou co chtěl a zaslouženě po pěkné individuální akci, také utkání rozhodl, když bombou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci. Obrana nám pracovala opět na výbornou a jedinou šanci domácích po rohovém kopu zneškodnil Jonáš. Posledních patnáct minut jsme dohrávali o desíti, jelikož Zadinu dostal druhou, ale kluci se vyždímali, pochvalu dostanou náhradníci, kteří odpracovali svůj part výborně a pomohli k vítězství. 

          Pochvalu si zaslouží i hlavní sudí (asistenti domácí tlačili jak to šlo, protože borec hraje za tým, který soudcuje...paráda), který pískal rovinu, na což nejsou evidentně domácí zvyklý a tuto skutečnost nelibě nesl hlavně domácí trenér, který utkání vůbec neunesl a častoval naše hráče urážkama. Pokoru to chce ty blbe jeden.

 

9.9. 2017

starší dorost

4. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - MFK Most 1:3 (0:1)

Branka: ´72 Walter

Sestava: Cafourek - Schubada, Hochel, Polívka - Kopal, Zadina, Karlík, Stejskal, Beran - Dekař, Walter

Střídali: ´57 Iliev (Karlík), ´66 Kocúr (Beran), ´84 Verner (Schubada)

       Na domácí půdě jsme v pozdním odpoledni přivítali na svém hřišti sousedy z Mostu. Těsně před utkáním jsme řešili kvůli zdravotním problémům 2 změny v sestavě a nevěděli jsme jak se to projeví na naší hře. 

       Do utkání jsme nastoupili velmi aktivně, vysokým presinkem jsme hosty zatlačili a v úvodní pětiminutovce jsme se dostali na koně a do pohody. Ale rázem jsme proháli první souboj na půlce a zbyytečně jsme hasili situaci rohovým kopem. Naše klasika...opět jsme nebyli důrazní na dlouhé tyči, kde hostující hráč v poklidu hlavičkoval nazpět před naši branku, kde nám utekli hráči z první tyče a hostující hráč pohodlně skóroval do odryté branky. V ten moment, jakobychom přestali věřit v sebe sama, jsme odevzdali mosteckým úplně zadarmo. Nedokázali jsme se porvat o odražené míče, nechtělo se nám obsolvovat souboje a hlavně jsme byli líný na krok a čekali co soupeř  námi udělá. Proto až do konce půle mostečtí jasně dominovali a my se pouze bránili a čekali na vlastní smrt. V závěru první půle jsme byli ještě vyloučeni, tak jsme dohrávali první půlky pod velkou dekou.

       V poločasové přestávce byla v kabině bouřka a byli jsme zvědavý jestli mužstvo má charakter a dokáže se správně nas...

       Najednou na hřišti bylo úplně jiné mužstvo, karty se naprosto obrátili a my, ačkoliv oslabeni, jsme najednou měli navrch, vyhrávali a dohrávali souboje a mostečtí nestíhali. Byl na hřišti tým, který táhne za jeden provaz a dokáže jeden za druhého hrábnout. Rázem jsme si začali věřit na míči a dokázali se prokombinovat celým hřištěm a jenom kvůli tomu, že jsme měli psychicky rázem navrch. Asi klíčový moment utkání přišel v ´61 minutě, kdy nám hostující obrana nabídla zadarmo míč na penaltu...před Zadinou prázdná branka, ale ten svou šanci ještě přehrál a místo střely chtěl vykoupat gólmana, ale bohužel to ..... zkazil.Tato šance nám pomohla v tom, že jsme si ještě více věřili, stáhli obranu na tři beky a poslali do hry další útočné hráče.  Za pět minut nám z hranice vápna vymetl šibenici hostující útočník a nevypadalo to s námi dobře. Bylo dobré, že jsme nesložili zbraně a dál se rvali a odměnou náb byl rychlá korigující branka Waltera, kdy mu černou práci odvedl ve vápně Kocúr. Svůj tlak jsme ještě zvýšili, začali si vytvářet standardní situace a zejména série tří rohů volala po brance...ale v této chvíli zachraňoval mostecké rozhodčí.  V závěru utkání po dalším rohu nám utekl do otevřené obrany hostující útočník a střelou k tyči rozhodl o vítězství mosteckých.

        Za první ochrápanou půli se musíme stydět, ve druhé půli už to byl parádní výkon, podložený týmovým duchem a maximálním nasazením.

2.9. 2017

starší dorost

3. kolo divize dorostu

FK Baník Sokolov - FK Litvínov a.s. 0:2 (0:1)

Branky: ´10 Karlík, ´69 Stejskal

Sestava: Cafourek - Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran - Kopal, Stejskal, Iliev, Karlík, Walter - Dekař

Střídali: Zadina, Verner, Hájek

        Starší dorostenci odehráli  utkání na umělé trávě v Sokolově a po poctivém a pracovitém výkonu si odvezli všechny tři body.

        Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si během úvodní dvacetiminutovky 4 tutové šance, když nejdříve hned v úvodu vysunul Dekař do šance Kopala, který svou jasnou šanci zazdil, záhy pak Dekař opět udržel na středu míč a našel z hlouby pole naběhnuvšího Karlíka, který už proměnil. Pak jsme ještě zazdili dvě supertutovky z bezprostřední blízkosti. Domácí tým se snažil dobývat náš kompaktní blok, ale jedinou šanci si vytvořil po rohovém kopu, kdy koníčkem hlavičkoval domácí hráč nad naši branku. V závěru půle hasil rychlý protiútok Hochel a byl vyloučen na deset minut a domácí nás přišpendlili k našemu vápnu, ale šanci si pořádnou nevytvořili.

         Ve druhé půli oboum soupeřům docházely síly a tempo hry upadalo. Domácí měli více v držení míč, ale v obraně jsme pracovali parádně. Rozhodující moment přišel dvacet minut před koncem, kdy si Iliev poradil se dvěma hráči ve vápně a nahrávkou pod sebe našel na penaltě Stejskala, který míč uklidil do sítě a pojistil naše vedení. Pak už jsme si vedení hlídali, domácí nás v poslední pětiminutovce zatlačili a vytvořili si tlak v našem vápně, z čehož resultovala jejich největší šance utkání, kdy trefili břevno.

         Utkání nás stálo hodně sil, na umělé trávě taky hodně bolelo, ale kluci to odmakali a zaslouženě vyhráli.

fotogalerie z utkání

 

26.8. 2017

starší dorost

2. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FC Arsenal Česká Lípa 2:0 (1:0)

Branky: ´39 Walter, ´60 Stejskal

Sestava - Jonáš - Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran - Kopal, Karlík, Iliev, Stejskal, Walter - Dekař

Střídali: ´67 Knobloch (Walter), ´ 76 Verner (Kopal), ´84 Hájek (Dekař)

         V nevlídném propršeném počasí, jsme přivítali na domácí půdě českolipský Arsenal.  Do utkání jsme měli dobrý vstup a zatlačili hosty před jejich vápno, ale první šanci jsme zazdili. Postupem času přebírali otěže utkání hosté, kteří až do konce půle měli jasně navrch a přehrávali nás.  Zatlačili nás na naši polovinu hřiště a my pouze bránili. Naštěstí jsme soupeře nepustili do vyložené šance, ale obraz hry byl jasně v režii hostí. My jsme se do hry dostávali pouze ze stran, kde Kopal s Walterem si vytvářeli dobré příležitosti k průnikům do vápna, ale stále jim chybí drive z minulé sezóny. Tato dvojice nám ale pár minut před koncem první půle přinesla první úspěch...když se Kopal proháčkoval na křídle a nadýchaným centrem našel na dlouhé tyči Waltera, který nás křižnou hlavičkou dostal do vedení.

        S pocitem, že jsme horším mužstvem, jsme v poločasové přestávce přistupovali s pokorou k výsledku a věděli jsme, že pokud chceme uspět, tak musíme přidat v důrazu a nasazení.

       Opět se nám povedl nástup a po rohovém kopu se předvedl hostující brankář, který míč směřující do prázdné branky vyrazil a z následného protiútoku do otevřené obrany, jsme málem inkasovali, dyž jsme vykopávali míč z brankové čáry. Vzápětí jsme vypresovali hostující rozehrávku a Walter střílel přes vyběhnuvšího brankáře z třiceti metrů do prázdné branky, ale míč se na poslední chvíli stočil centimetry vedle. Ale druhá půle z naší strany už byla lepší a zaslouženě jsme přidali druhou branku, kdy Iliev se dokázal prosadit na křídle, našel na malém vápně zády ke hře Dekaře, který zachoval přehled a klid, když posunul pouze míč do běhu Stejskalovi, který míč donesl do branky. Pak už jsme hru kontrolovali, vytvořili si ještě dvě velké šance, ale výborný hostující brankář nás vychytal. Hosté už měli jenom jednu šanci, kdy po dlouhém míči propadl Schubada a hostující hráč se z křídla řítil sám na Jonáše, který parádním zákrokem nás podržel.

        Respekt před soupeřem, který podal opravdu velmi dobrý výkon, my jsme byli lepší v nasazení a organizaci hry. Směrem dozadu jsme podali velmi dobrý kolektivní a obětavý výkon, ale směrem dopředu musíme přidat a více se nutit i v defenzvní sestavě do mezihry. Líbí se mi, že kluci berou výsledek s pokorou a uznali výkon soupeře.

 

19.8. 2017

starší dorost

1. kolo divize dorostu

FC Chomutov - FK Litvínov a.s.  1:1 (1:0) 4:3 PK

Branka: ´52 Dekař

Sestava: Cafourek - Verner, Paunkovič, Hochel, Beran - Kopal, Polívka, Stejskal, Walter - Dekař, Schubada

Střídali: ´30 Karlík (Verner), ´50 Iliev ( Schubada), ´67 Knobloch (Kopal)

          V prvním poločase byla hra vyrovnaná, my jsme si připravili hned v úvodu dvě velké šance, ale do vedení se dostali domácí, kdy po odraženém míči přehodil domácí hráč našeho brankáře z dvaceti metrů. Pak už jsme měli herní převahu, vytvořili si i brankové příležitosti, ale když se neujala ani Polívkova trefa do břevna, šli jsme do kabin s jednogólovým mankem.

        S vědomím, že máme navrch jsme nastoupili do druhé půle a chomutovské přitlačili před jejich branku. Rychle se nám podařilo Dekařem srovnat, když chytře na první tyč rozehrál standardku Iliev. Hrála se jasná partie na jednu branku, vytvářeli jsme si brankové příležitosti, ale i ty nejvyloženější jsme zazdili a bod je pro nás z tohoto zápasu zklamáním.

Naši partneři

Město Litvínov Ústecký kraj ASAS s. r. o. EG Capital SČVK

Rychlý kontakt

 

Zlatý certifikát FAČR

 

Trenérské složení 2018/19

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově