mistrovská utkání 2018/19

22.9. 2018

starší dorost

7. kolo

FK Litvínov - SK Ervěnice 3:1 (1:0)

Branky: ´4 Kocúr, ´47 Kocúr, ´78 Verner

Sestava: Jonáš - Hasso, Schubada, Beran - Relich, Jansa, Khaur, Paunkovič, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Vintr, Michalko

         V důrazném utkání jsme byli fotbalovějším týmem a zaslouženě zvítězili. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, dařilo se nám rychle kombinovat a ve středu hřiště jsme dominovali. Hosté hráli zákeřně na hranici únosnosti, čímž degradovali svůj dobrý výkon za přispění hlavního sudího, který utkání nezvládl.

 

15.9. 2018

starší dorost

6. kolo

Slovan Liberec - FŠ Litvínov 4:2 (2:1)

Branky: ´5 Kocúr, ´76 Jansa

Sestava: Grund - Hasso, Dekař, Schubada, Beran - Kopal, Relich, Paunkovič, Khaur, Verner - Kocúr

Střídali: Jonáš, Vintr, Michalko, Hajník, Jansa

           Utkání hrané v obrovském tempu do poslední minuty mělo vynikající úroveň. My jsme měli výborný vstup do utkání, dobře jsme dostupovali a vysokým presinkem nepustili domácí do hry a za to jsme byli odměněni vedoucí brankou, kdy Dekař v páté minutě našel za obranu naběhnuvšího Kocúra, který parádní trefou do šibenice otevřel účet utání. Tato branka nám, ale spíše uškodila, protože jsme podvědomě povolili, přestali jsme dohrávat situace na středu hřiště a domácí začali na hřišti dominovat. V záloze jsme se nedokázali srovnat a rozebrat si hráče a tím vznikali díry, kterých domácí využívali k rychlému otáčení hry, ale s centry ze strany jsme si dokázali poradit. Bohužel po nepovedeném centru po zemi náš hráč na první tyči míč nedokázal odehrát a jenom ho tečnul do vápna, kde osamocený domácí střelec skóroval lacinou branku do středu branky.  Domácí po brance ještě přidali a my nevěděli kde nám hlava stojí, především naši mladíci nedokázali podržet míč a pro ně to byla velká škola. Domácí korunovali svůj tlak ze standartky, kdy centr ze strany poslali přímo do malého vápna na našeho brankáře, který zůstal nepochopitelně zkoprnělý a liberečtí šli zaslouženě do vedení. Pak jsme jenom přidali a hra se srovnala, ale už bez výraznějšího ohrožení branek na obou stranách.

        Do druhé půli jsme šli s tím, že přidáme na důrazu, zmenšíme hřiště a porveme se o výsledek až do konce. Kvalita domácím byla veliká, ale věřili jsme, že poctivou prací se do šancí dostaneme. Protože oba týmy hráli na doraz nahoru dolů, pořád se presovalo a nebyl čas se zklidnit na míči, tak klukům na obou stranách docházeli brzy síly a brzy se hodně prostřídávalo. Pro naše mladé byl problém se dostat rychle do brutálního tempa a naše hra byla chvíli chaotická protože se nám absolutně otevřel střed hřiště a zbytečně jsme po centru ze strany potřetí inkasovali.  Zbraně jsme nesložili a dvacet minut do konce jsme šli hrát na tři útočníky a odměna přišla rychle, když Paunkovič našel krásnou uličkou do vápna nabíhajícího Jansu, který s přehledem k tyči korigoval. Najednou domácím došel dech, my se dokázali vyždímat z posledních sil a vsadili vše na jednu kartu. Podařilo se nám zatlačit domácí tým, měli jsme několik standartek, ale bez gólového efektu.  Hřebíček do rakve jsme dostali pět minut před koncem, kdy jsme dobře na středu hřiště rozehráli standartku do strany, kde se náš hráč dostal až do vápna, ale jeho centr bohužel nenašel adresáty na dlouhé tyči a jeho nepovedený míč trefil prvního hráče domácích, který se dostal do brejku a bylo po zápase.

        Klukům chci poděkovat za předvedený výkon, že to do konce utkání nezabalili a rvali se o body až do konce.  Takovými zápasy především mladí kluci porostou a pochopí jak je fotbal na takové úrovni rychlý.

 

8.9. 2018

starší dorost

5. kolo

FŠ Litvínov - FK Varnsdorf 2:0 (1:0)

Branky: ´11 Verner, ´48 Kocúr

Sestava: Grund - Khaur, Schubada, Dekař, Beran - Kopal, Jansa, Relich, Paunkovič, Verner - Kocúr

Střídali: Hasso, Hrubý M., Jonáš, Michalko

       V dalším utkání divize dorostu jsme přivítali na domácí půdě soupeře z Varnsdorfu. Potřebovali jsme potvrdit především výkon ze Sokolova, což jsme hned od první minuty naplňovali. Do hostů jsme se zakousli a náročným stylem hry jsme ho nepustili absolutně do hry a prakticky po celý poločas jasně dominovali. Dostali jsme se zaslouženě také rychle do vedení, když se Kocúr proháčkoval ve vápně a předložil na zlatém podnose gólovku Vernerovi, který se zblízka nemýlil.  Dál jsme pokračovali v rychlé kombinaci, dobře si otvírali kraje a konečně se i výše začali dostávat krajní beci, kteří dokázali z druhíé vlny posílat centry do vápna. Tam, ale po celé utkání kraloval výborný brankář, který po celé utkání držel varnsdorfské ve hře.

       Ve druhé půli jsme chtěli navázat na první část a povedlo se nám to náramně, kdy po parádní akci na jeden dotyk, skóroval hne dza tři minuty Kocúr do prázdné branky. Záhy dostal narážečku do sóla Verner, ale jeho střela doprostřed neměla šanci. Pak ještě Kocúr nádhernou dělovkou z dálky orazítkoval tyč a poté už se do hry začali dostávat hosté, kteří se začali dostávat do rychlé kombinaci a začali nás přehrávat. V jediné velké šanci nás podržel skvělým zákrokem Grund, pak už jsme si standartky pohlídali a poctivým výkonem výsledek uhájili.


1.9. 2018

4. kolo

starší dorost

Baník Sokolov - FŠ Litvínov 1:5 (1:4)

Branky: ´12 Kocúr, ´38 Kocúr, ´39 Paunkovič, ´45 Kopal, ´59 Paunkovič

Sestava: Grund - Khaur, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Paunkovič, Relich, Jansa, Verner - Kocúr

Střídali: Michalko, Hasso

        Totožná sestava dostala příležitost, aby složila reparát za minulý nepovedený výkon a kluci se s tím popasovali náramně. 

         Od první minuty se hrálo ve výborném tempu, opět jsme začali vysoko a rychlým přístupem jsme si hned v úvodních minutách vypracovali 3 velké šance, z nichž se nám jednu podařilo proměnit a šli do zaslouženého vedení. Na těžkém terénu se nám dařilo s lehkostí rychle kombinovat a otáčet těžiště hry a tím se dostávat do zakončení. Domácí též dobře kombinovali, ale my poctivou prací do obrany je nepustili do zakončení a domácí hrozili pouze ze standartek, při kterých s přehledem ve vzduchu kraloval brankář Grund. Dobré a rychlé tempo pokračovalo, hrálo se nahoru dolů, nám se podařilo vstřelit druhou branku, ale rozhodčí nesmyslně odmával ofsajd. Ke konci poločasu domácí měli navrch a zaslouženě i vyrovnali, když po standartce ze strany nám zaspal hráč na dlouhé tyči a osamocený domácí střelec to měl jednoduché. Ihned po brance jsme opět přidali a hned za pár minut šli opět do vedení, když Kopal našel na dlouhé tyči Kocúra, který chytrou střelou skóroval. A hned za minutu se proháčkoval ve vápně Paunkovič a poslal smrtící direkt do domácí sítě. A když v poslední minutě první půle se otevřel prostor na středu hřiště Kopalovi, tak ten z dvaceti metrů poslal dělovku do branky a to bylo pro domácí tvrdé KO.

         Ve druhé půli jsme si chtěli dát pozor na nástup sokolovských, ale ten se nekonal a hned v úvodu jsme si opět vytvořili velké šance. Domácí se sice snažili a tlačili, ale pořád naráželi na naši zkoncentrovanou obranu a jejich sporadické střely končili daleko od branky. Největším nebezpečím byly jejich rohové kopy do branky, ale výborný Grund si vždycky dokázal míč ve skrumáži najít. Po hodině hry uzavřel gólový účet kapitán Paunkovič a po zbytek utkání už mělo utkání stejný obraz. My se soustředili na defenzivu a vyráželi k rychlým protiútokům, které jsme dokázali dohrát do finální fáze, ale třikrát před samotným domácím brankářem jsme situace už lajdácky přehrávali a tak výsledek je pro domácí ještě milordný.

          Výborný kolektivní výkon, podložený skvělým nasazením v soubojích a pestrou kombinační hrou.

 

 

29.8. 2018

starší dorost

3.kolo

FŠ Litvínov - Junior Děčín 4:1 (3:0)

Branky: ´10 Kopal, ´18 Paunkovič, ´29 Jansa, ´79 Verner

Sestava: Grund - Khaur, Dekař, Hrubý M., Beran - Kopal, Paunkovič, Relich, Jansa, Verner - Hrubý J.

Střídali: Michalko, Kocúr, Polívka

        I přes jasné vítězství to byl z naší strany bídný výkon, bez nasazení, bez šťávy a herní projev byl tragický. Pod dojmem rychlého vedení přišlo uspokojení, byli jsme lehkovážní, situace podceňovali a hra neměla řád. I když jsme si vytvořili spousty jasných gólovek, tak za svůj výkon nám nebylo přáno je proměnit. Raději na toto utkání musíme rychle zapomenout.

       Stínem utkání bylo ošklivé zranění Honzy Hrubého, kterému přejeme rychlou rekonvalescenci a brzký návrat na trávník, protože sou pracovitostí nám bude určitě chybět. Za odbornou pomoc děkujeme doktoru Novákovi, který zasáhl při první pomoci.


 

25.8. 2018

starší dorost

2.kolo

FŠ Litvínov - FK Litoměřicko 4:1 (1:0)

Branky: ´29 Dekař, ´63 Hrubý J., ´73 Kocúr, ´89 Kocúr

Sestava: Grund - Michalko, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Relich, Jansa, Khaur, Verner - Hrubý J.

Střídali: Polívka, Kocúr, Hajník

       V týdnu jsme hodně a dobře potrénovali a chtěli jsme se prezentovat náročným stylem hry, což jsme od první minuty dokazovali a velice aktivní a pracovitou hrou jsme dostali soupeře pod tlak. Dařilo se nám v soubojích a po zisku míče jsme dokázali rychle kombinovat a tím se dostávat do brankových příležitostí. 

        Podali jsme hodnotný, týmový výkon, kdy každý přispěl svým dílem k vítězství a doufám, že naši hru budeme dál posouvat a především ve finální fázi se dokážeme více uklidnit.


18.8. 2018

starší dorost

1. kolo

FK Ústí nad Labem - FŠ Litvínov  5:2 (3:2)

Branky: ´15 Paunkovič, ´25 Jansa

Sestava: Jonáš - Schubada, Vintr, Hrubý M., Beran - Kopal, Jansa, Khaur, Paunkovič, Verner - Hrubý J.

Střídali: Polívka, Relich, Hasso, Michalko, Hajník

       Do prvního utkání jsme šli s očekáváním, jak se naše mladá sestava dokáže prosadit a jak se nový kluci etablují ve starším dorostu.

       Úvod utkání patřil jasně nám a odvážným presinkem jsme se dostávali do jasných tutovek, ale klid v koncovce nás trápil po celé utkání. Pak nás zmrazila situace, kdy jsme doslova z ničeho inkasovali. Agilní Paunkovič po celé utkání na hřišti jasně dominoval a svým sólem dokázal rychle vyrovnat a dostat nás opět na koně. Pak se dostal do zápasu i Jansa a přišli další velké šance, ale opět nás zradila herní nevyzrálost. Když jsme byli opět nahoře, tak nás srazila další laciná branka, kdy náš stoper se nechal lehce obejít a domácí opět vedli. Zase nám nám podařilo rychle vyrovnat, kdy parádní Vernerovu nabídku, využil z voleje Jansa a utkání zremizoval. Ke konci poločasu jsme přestali stíhat uprostřed zálohy, obrana nezkracovala hřiště a velkého prostoru využili ústečtí ke kombinaci a zatlačili nás. Avšak se dostal do samostatného úniku Hrubý J., ale domácí brankář ho vychytal. V závěru poločasu domácí využili naší děravé obrany a o poločas šli s jednogólovým vedením.

        Všechny tři góly jsme dostali po laciných ztrátách  uprostřed hřiště, kluci mladí kluci dobře vystoupí a získají míč, ale pak nemají co nabídnout a hloupě ho ztratí a do naší otevřené obrany se to pak rychle valí. Ale smutným vystoupením byla hra obou krajních obránců, kteří po celé utkání nestíhali a hořeli jak papír. Vrcholem byla frustrace Schubady, který svůj trapný výkon korunoval červenou kartou v závěru poločasu, kdy neunesl verdikt rozhodčího po faulu na něj a zazdil práci celého týmu, který se ve druhém poločase statečně pral o výsledek, ale síly rychle docházeli a kluci sotva chodili.

         Utkání nám ukázalo na čem zapracovat, od nejistého brankáře po součinnost obrany až po řešení finální fáze. Je to první utkání, bude si to sedat a mladí budou získávat cenné zkušennosti.

      

Pozvánky

Program utkání:


 

sobota 20.10. 2018 FSJM Most

10:00 MFK Most - FŠ U19

12:15 MFK Most - FŠ U17

sobota  20.10. 2018 Lomská

10:00 FŠ 2004 - Karlovy Vary

12:00 FŠ 2005 - Karlovy Vary

čtvrtek 25.10. 2018 UMT Monika

16:30 Chomutov - FŠ 2006

16:30 Chomutov - FŠ 2007

 


 

Výsledky uplynulého víkendu:

 

FŠ U19 - Roudnice 5:0

branky: Verner, Kopal, Hajník, Paunkovič, Jansa

FŠ U17 - Roudnice 2:0

branky: Skurský, Vagaši

Varnsdorf - FŠ 2004  0:1

branky: Kotalík J.

Varnsdorf - FŠ 2005 1:5

branky: Vošáhlík 3, Holý 2

FŠ 2006 - Karlovy Vary 5:7

branky: Kopřiva 2, Schubada 2, Holý

FŠ 2007 - Karlovy Vary 3:9

branky: Řepa 2, Rejfek


 

Rozpis tréninků podzim 2018 Lomská

Mistrovská utkání podzim 2018

Satelity přípravky podzim 2018

Autobusy podzim 2018

Rozpis tréninků UMT a haly v zimě

Rozpis školních tréninků na SSZŠ 18/19

Termínová listina podzim 2018

Pravidla sezóna 2018/19

Výživa fotbalistů

Kompenzační cvičení a protahování fotbalistů

video    video2    video Pavel Nedvěd

Trendy ve výchově fotbalistů
 

 


 

 

Naši partneři

Město Litvínov Ústecký kraj ASAS s. r. o. EG Capital

Rychlý kontakt

Trenérské složení 2018/19

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově