mistrovská utkání 2018/19

 

17.11. 2018

starší dorost

15. kolo

Arsenal Česká Lípa - FŠ Litvínov 2:3 (1:2)

Branky: ´6 Verner, ´33 Dekař, ´63 Paunkovič

Sestava: Grund - Schubada, Dekař, Hrubý M., Beran - Vintr, Paunkovič, Khaur, Jansa, Verner - Hajník

Střídali: Hasso, Giuly, Skurský, Jonáš, Relich

       V posledním podzimním utkání jsme se prezentovali dobrou kombinační hrou s poctivým návratem do obrany po ztrátě míče. Po celé utkání jsme měli hru pod kontrolou a zaslouženě si odvážíme všechny body. 

       V prvním poločase jsme se dostali rychle do vedení, kdy nejdříve Jansu v samostatném nájezdu vychytal domácí brankář, ale vzápětí si na vápně hezky v přehuštěném prostoru narazil Verner a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Domácí  hrající v hlubokém bloku čekali na naše průnikové příhrávky, po jejichž zachycení se snažili o rychlé kontry. Takhle jsme si jednou naběhli a byli za to potrestáni do otevřené obrany. Pak už jsme sebevědomě kombinovali a dokázali rychlými narážečkami překonávat obraný val, čímž jsme si vytvářeli brankové příležitosti. Několikrát jsme z hranice vápna ostřelovali domácího brankáře, ale ten svůj tým držel a když jsme ho překonali, tak míč skončil na břevně. Do vedení nás poslal až Dekař, který s přehledem vykoupal brankáře do prázdné branky. Pak jsme si ještě vytvořil několik šancí, ale uklidňující branka do pauzy nepřišla. 

       Druhý poločas domácí přidali přeci jenom v nasazení a začalo se bojovat. Začalo přibývat  kontroverzních rozhodnutí sudích a rázem bylo o zápletku postaráno. Standartky proti nám byly jak na běžícím páse, ale dařilo se nám je uskákat. Rozhodujícím momentem utkání byl presink Hajníka na domácího brakáře, který mu namazal a Hajník předložil tutovici Paunkovičovi před prázdnou branku, který třetí brankou atmosféru na hřišti uklidnil. Do konce zápasu už jsme hru kontrolovali, šanci dostali mladí kluci a utkání se dohrávalo. Na konci utkání využili ještě domácí vlažnost naší obrany a korigovali, ale v závěru už jsme je na svou polovinu hřiště ani nepustili.

       Zasloužené vítězství, radost z předvedené hry, dokázali jsme přenést lehkost v kombinaci z tréninku do utkání, což je pozitivum a závazek do jarní části sezóny. Klukům za podzimní část patří velká pochvala a budeme se snažit naši hru stále posouvat.


 

10.11. 2018

starší dorost

FŠ Litvínov - FK Teplice 1:3 (1:0)

Branka: ´23 Dekař

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý M., Beran - Kopal, Jansa, Paunkovič, Vintr, Verner - Hajník

Střídali: Khaur, Kocúr, Relich, Hrubý J., Hasso

       V prvním poločase jsme podali výborný výkon, prezentovali se náročnou hrou s vysokým presinkem, který dělal teplickým obrovské problémy a donutili jsme je k laciným ztrátám. Po zisku míče se nám dařila rychlá kombinace a během první půle jsme si vytvořili pět jasných gólovek, kdy jsme si především na pravé straně dělali s teplickými co jsme si chtěli. Bohužel jsme vstřelili pouze jednu branku a zaslouženě odcházeli do kabin s vedením. Avšak jsme se nepoučili z minulého utkání, kdy jsme špatnou koncovkou málem ztratili zápas....tentokrát to dobře nedopadlo.

        Od úvodu druhé půle byli tepličtí jasně lepší, my ztratili sílu uprostřed hřiště a to nás stálo zápas. Dali jsme jim hodně prostoru ke kombinacím a jenom dobrá obrana nás držela v utkání. Střídačka, až na Khaura, nás opět nepodržela a neměli jsme po vystřídání co nabídnout. Teplice za druhou půli zaslouženě zvítězili, my jsme si utkání prohráli v první půli, kdy jsme jasné šance doslova zazdili.

 


 

3.11. 2018

starší dorost

13. kolo

FC Chomutov - FŠ Litvínov 1:2 (0:2)

Branky: ´8 Kocúr, ´36 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý M., Beran - Kopal, Vintr, Jansa, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Khaur, Hasso, Michalko, Relich, Hrubý J.

      Chvíli nám trvalo než jsme si neznámé hřiště osahali a domácí byli v úvodu lepším týmem. Pak, ale přišla naše rychlá branka a od té doby jsme měli utkání jasně pod kontrolou, dařilo se nám v kombinaci. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, ale místo jasného poločasového vedení o několik branek, jsme šli pouze s dvougolovým vedením do šaten.

        Druhá půle měla stejný obrázek, domácí byli neškodní a spoléhali se pouze na standartní situace. My si vytvořili opět převahu, bylo k vidění i několik pěkných přímočarých akcí, ale v kncovce jsme tentokrát vyhořeli. Za což nás domácí potrestali, kdy korigovali před koncem po rohovém kopu a bylo z jasného zápasu zbytečně ještě drama.

 


27.10. 2018

starší dorost

12. kolo

FŠ Litvínov - FK Louny 5:2 (1:1)

Branky: ´6 Hajník, ´50 Verner, ´52 Jansa, ´72 Kocúr, ´80 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Vintr, Paunkovič, Verner - Jansa, Hajník

Střídali: Kocúr, Relich, Khaur, Hasso, Michalko

        Poprvé letos, ač neradi,  jsme se představili na umělce. Bylo to  bojovné utkání, plné nevybíravých soubojů, ale jsem rád, že jsme ho zvládli. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou...jenom nám v první půli nevyšla koncovka, kdy jsme spálili 4 velké šance. 

        Ve druhé půli jsme rychlými brankami rozhodli a pak už se nám dařilo i více v kombinaci. Ale je potřeba si to hřiště ještě osahat, protože musíme hrát trochu jinak. 

         Na to, že jsme šli na umělku z voleje, tak kluci podali dobrý a pracovitý výkon a teď se musíme důkladně připravit na závěr podzimní části.


20.10. 2018

starší dorost

11. kolo

MFK Most - FŠ Litvínov 1:2 (0:1)

Branky: ´20 Vintr, ´53 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Paunkovič, Vintr, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Jansa, Relich, Giuly, Michalko

        Úvodní pětiminutovka patřila domácím, ale pak jsme se dostali na míč, dařila se nám kombinace a po celý první poločas jsme byli jasně lepší. Do vedení nás dostal Vintr, který využil krásné nabídky od Vernera, jež se z křídla prosadil přes dva hráče a našel naběhnuvšího Vintra, který elegantní střelou k tyči rozvlnil poprvé síť. Dál jsme pokračovali v aktivní hře a do konce poločasu jsme si vytvořili ještě 3 tutovky, které nám parádně zlikvidoval domácí brankář.

        Ve druhé půli jsme si chtěli dát pozor na začátek, ale domácí neměli krom nakopávaných míčů co nabídnout, a tak jsme to byli my, kdo předvedl akci zápasu, jejímž vyvrcholením byl z voleje střílený centr Kopalem na zadní tyč, kde našel z hlouby pole v náběhu Paunkoviče, který volejem uklízel do prázdné branky.  Pak jsme předváděli koncetrovaný výkon ve středu hřiště, vyhrávali jeden souboj za druhým a šli si týmovým výkonem za vítězstvím. Bohužel jsme po dalším dlouhém nákopu udělali v obraně minelu a domácí naprosto zadarmo korigovali. Pak to domácí otevřeli a do konce zápasu jsme si vytvořili spousty gólovek, ale zbytečně jsme situace přehrávali  nechali domácí až do konce ve hře.  V tomto čase musím pochválit celé mužstvo za precizní obranu, která nedala mosteckým ani čuchnout  a vyráželi jsme ve velkém počtu do brejkových situací. Závěr jsme si v pohodě pohlídali a zaslouženě zvítězili.

        Jsem rád, že se nám podařilo navázat na povedené domácí utkání, kluci zápas super odjezdili a hlavně se prezentovali výborným fotbalem. Dneska nás jenom potrápila koncovka, ale díku tomu jsme museli předvést až do poslední minuty koncentrovaný výkon, což se nám vrátí do dalších zápasů.

            

 


 

13.10. 2018

starší dorost

10. kolo

FŠ Litvínov - FF Roudnice 5:0 (1:0)

Branky: ´39 Verner, ´46 Kopal, ´62 Hajník, ´84 Paunkovič, ´87 Jansa

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Dekař, Khaur - Kopal, Paunkovič, Vintr, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Relich, Giuly, Jansa

        V prvním poločase byla hra celkem vyrovnaná, my jsme byli lepší v kombinaci a měli územní převahu. Ve středu hřiště se nám dařilo rychle kombinovat a využívat krajních prostorů, odkud jsme se dostávali k ohrožení branky. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí, ale buď jsme finálovku uspěchali nebo hamounili. Důležitý moment přišel před koncem poločasu, kdy hosté namazali při rozehrávce na nohu Vernera, který krásnou střelou z dálky pod víko, nás poslal do vedení. Do konce poločasu jsme si ještě vytvořili 2 obrovské příležitosti, ale bohužel je nedokázali využít.

       Do druhé půle jsme nastoupili, tak jak jsme skončili a hned po 20 vteřinách, vyplaval po rychlé akci na dlouhé tyči Kopal, který křižnou střelou skóroval. Tato branka nás uklidnila a po zbytek utkání jsme jasně dominovali, výborně kombinovali a poctivě pracovali do obrany.  Do konce utkání jsme dokázali hrát aktivně vysoko a tím nepustit hosty do hry. Přidali jsme další branky, neproměnili penaltu a ještě další velké šance volali po gólech.

       Výborný týmový výkon, radost nám dělala rychlá kombinační hra a musíme na takový výkon navázat.

       


6.10. 2018

starší dorost

FK Jablonec - FŠ Litvínov 2:0 (2:0)

Sestava: Grund - Schubada, Dekař, Beran - Kopal, Khaur, Paunkovič, Vintr, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali - Hasso, Relich, Giuly, Hrubý M.

        V prvním poločase byli domácí jasně lepší, výborně rychle kombinovali a využii prostoru, který jsme jim dávali. Nedokázali jsme se srovnat v záloze, rozebrat si hráče a obránci nám pořád odskakovali, namísto, aby dostupovali domácí útočníky. Tím měli domácí dostatek času a prostoru ke zpracování míče a dostávali se do hry. Obraz hry byl po celý poločas stejný a domácí šli zaslouženě do dvoubrankového vedení.

         Ve druhé půli jsme se zlepšili, zmenšili hřiště a hru vyrovnali. Stále jsme se prezentovali náročným stylem hry, hráli vysoko a začali získávat míče uprostřed hřiště. Bohužel jsme se po celé utkání trápili v kombinaci a po zisu míče jsme míč nedokázali udržet na našich kopačkách a jednodušše ho ztráceli. Posledních dvacet minut už jsme byli lepším týmem, hnali se za kontaktním gólem, v dostatečném množství jsme se dokázali dostat do vápna, ale domácí dobře bránili. Rozhodující moment přišel v 75. minutě, kdy Kocúr vybojoval míč v malém vápně domácích a svou super tutovici naprosto zazdil. Pak jsme si vytvořili ještě několik standartek, ale bezchybný a jistý brankář domácích vše s přehledem vyřešil.

        Zasloužené vítězství domácího týmu, který nás převyšoval v technické vyspělosti a kombinaci. Pochvala našim klukům, že se ve druhé půli dokázali zvednout a rvali se o výsledek do poslední minuty.


 

29.9. 2018

starší dorost

8. kolo

FŠ Litvínov - FC Bohemians Praha 1:8 (1:3)

Branka: ´4 Kocúr

Sestava: Grund - Khaur, Schubada, Dekař, Beran - Kopal, Relich, Paunkovič, Vintr, Verner - Kocúr

Střídali: Hasso, Jansa, Michalko, Hajník

        V dalším utkání jsme přivítali na své půdě pražskou Bohemku. Na utkání jsme se těšili, protože proti takovým soupeřům se umíme vymáčknout na maximum, ale ukázalo se, že to byl pro nás tvrdý oříšek.

        Šli jsme do utkání správně nahecovaní, ale co předvedli hosté během úvodní půlhodinky, byla naprostá fotbalová paráda a my byli na kolotoči. Naši mladí kluci utkání neunesli a rozklepali se jim nohy a s přílišným respektem nebyli schopní vymáčknout ze sebe to nejlepší. Hosté dominovali neskutečným důrazem uprostřed hřiště a po zisku míče dokázali rychle kombinovat. že jsme se dostali pod obrovský tlak a do vápna létal jeden centr za druhým. Překvapivě jsme se dostali do vedení my, kdy jsme se konečně osmělili v presinku a hned jsme za to byli odměněni vedoucím brankou Kocúra. Jestli v úvodních minutách Bohemka předváděla neskutečný fofr, tak po naší brance přepla ještě o rychlost výše a my vůbec nestíhali. Rychle a důrazně nás dostupovali, my nedokázali udržet míč a o mezihře se nedá z naší strany vůbec bavit. Takticky jsme zapomínali na postavení při rozehrávce od branky a tím otvírali díry hostům, aby se mohli dostat do kombinace. Když jsme úvodní čtvrthodinku s veškerým úsilím přečkali šance hostů, tak přišla první střela po zemi z dálky, která nám skončila v brance a po dvou minutách po totožné střele šli pražáci do vedení. Když nám po půlhodince namazal stoper osamocenému útočníkovi, tak se zdálo, že jsme na ručník. Udělali jsme změnu ve středu zálohy, s tím přišel větší důraz a nasazení. najednou jsme se dostali do hry, vyhrávali souboje uprostřed hřiště a hned přišli šance. Největší si vytvořil Paunkovič, když si poradil před vápnem jeden na jednoho a jeho střela levačkou skončila bohužel na břevně. Poločas jsme končili pozitivně, tlakem a vírou, že jsme v zápase.

        Ve druhé půli jsme navázali na závěr prvního dějství, důrazem v soubojích jsme začínali mít psychicky navrh, s tím spojené sebevědomí na míči a hned se hrálo jinak. Měli jsme několik pěkných akcí z křídelních prostorů, ale dnešní centry ze strany, to byla jedna velká katastrofa dneska. Sice jsme ještě po rohu trefili břevno, ale z následného protiútoku jsme lacině inkasovali a bylo po zápase. Pak už především morální síly docházely, měli jsme hodně ztrát při rozvíjení akcí a každou takovou ztrátu Bohemka trestala rychlým protiútokem a takový tým to umí potrestat. 

        Z pozice trenéra jsem za takového soupeře šťastný, předvedli nám fotbal na vysoké úrovni a my když chceme proti takovému soupeři uspět, tak se nám to musí sejít a všichni musí zahrát na své možnosti, protože takové týmy nepoleví a jedou do poslední minuty na bomby. Bohemka byla skvělá především ve hře jeden na jednoho, kde nám chybělo její důraz a nasazení. Když jsme se v těchto aspektech soupeři vyrovnali, tak bylo vidět, že se dá hrát, ale je to o tom, aby jsme si každý plnili svoje role při našem způsobu hry. Bohužel dnes tam byly slabé stránky v naší sestavě a to nemáme šanci. Pro mladé kluky je to super škola a zkušennosti z tohoto utkání nás musí posouvat dále.

 


22.9. 2018

starší dorost

7. kolo

FK Litvínov - SK Ervěnice 3:1 (1:0)

Branky: ´4 Kocúr, ´47 Kocúr, ´78 Verner

Sestava: Jonáš - Hasso, Schubada, Beran - Relich, Jansa, Khaur, Paunkovič, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Vintr, Michalko

         V důrazném utkání jsme byli fotbalovějším týmem a zaslouženě zvítězili. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, dařilo se nám rychle kombinovat a ve středu hřiště jsme dominovali. Hosté hráli zákeřně na hranici únosnosti, čímž degradovali svůj dobrý výkon za přispění hlavního sudího, který utkání nezvládl.

 

15.9. 2018

starší dorost

6. kolo

Slovan Liberec - FŠ Litvínov 4:2 (2:1)

Branky: ´5 Kocúr, ´76 Jansa

Sestava: Grund - Hasso, Dekař, Schubada, Beran - Kopal, Relich, Paunkovič, Khaur, Verner - Kocúr

Střídali: Jonáš, Vintr, Michalko, Hajník, Jansa

           Utkání hrané v obrovském tempu do poslední minuty mělo vynikající úroveň. My jsme měli výborný vstup do utkání, dobře jsme dostupovali a vysokým presinkem nepustili domácí do hry a za to jsme byli odměněni vedoucí brankou, kdy Dekař v páté minutě našel za obranu naběhnuvšího Kocúra, který parádní trefou do šibenice otevřel účet utání. Tato branka nám, ale spíše uškodila, protože jsme podvědomě povolili, přestali jsme dohrávat situace na středu hřiště a domácí začali na hřišti dominovat. V záloze jsme se nedokázali srovnat a rozebrat si hráče a tím vznikali díry, kterých domácí využívali k rychlému otáčení hry, ale s centry ze strany jsme si dokázali poradit. Bohužel po nepovedeném centru po zemi náš hráč na první tyči míč nedokázal odehrát a jenom ho tečnul do vápna, kde osamocený domácí střelec skóroval lacinou branku do středu branky.  Domácí po brance ještě přidali a my nevěděli kde nám hlava stojí, především naši mladíci nedokázali podržet míč a pro ně to byla velká škola. Domácí korunovali svůj tlak ze standartky, kdy centr ze strany poslali přímo do malého vápna na našeho brankáře, který zůstal nepochopitelně zkoprnělý a liberečtí šli zaslouženě do vedení. Pak jsme jenom přidali a hra se srovnala, ale už bez výraznějšího ohrožení branek na obou stranách.

        Do druhé půli jsme šli s tím, že přidáme na důrazu, zmenšíme hřiště a porveme se o výsledek až do konce. Kvalita domácím byla veliká, ale věřili jsme, že poctivou prací se do šancí dostaneme. Protože oba týmy hráli na doraz nahoru dolů, pořád se presovalo a nebyl čas se zklidnit na míči, tak klukům na obou stranách docházeli brzy síly a brzy se hodně prostřídávalo. Pro naše mladé byl problém se dostat rychle do brutálního tempa a naše hra byla chvíli chaotická protože se nám absolutně otevřel střed hřiště a zbytečně jsme po centru ze strany potřetí inkasovali.  Zbraně jsme nesložili a dvacet minut do konce jsme šli hrát na tři útočníky a odměna přišla rychle, když Paunkovič našel krásnou uličkou do vápna nabíhajícího Jansu, který s přehledem k tyči korigoval. Najednou domácím došel dech, my se dokázali vyždímat z posledních sil a vsadili vše na jednu kartu. Podařilo se nám zatlačit domácí tým, měli jsme několik standartek, ale bez gólového efektu.  Hřebíček do rakve jsme dostali pět minut před koncem, kdy jsme dobře na středu hřiště rozehráli standartku do strany, kde se náš hráč dostal až do vápna, ale jeho centr bohužel nenašel adresáty na dlouhé tyči a jeho nepovedený míč trefil prvního hráče domácích, který se dostal do brejku a bylo po zápase.

        Klukům chci poděkovat za předvedený výkon, že to do konce utkání nezabalili a rvali se o body až do konce.  Takovými zápasy především mladí kluci porostou a pochopí jak je fotbal na takové úrovni rychlý.

 

8.9. 2018

starší dorost

5. kolo

FŠ Litvínov - FK Varnsdorf 2:0 (1:0)

Branky: ´11 Verner, ´48 Kocúr

Sestava: Grund - Khaur, Schubada, Dekař, Beran - Kopal, Jansa, Relich, Paunkovič, Verner - Kocúr

Střídali: Hasso, Hrubý M., Jonáš, Michalko

       V dalším utkání divize dorostu jsme přivítali na domácí půdě soupeře z Varnsdorfu. Potřebovali jsme potvrdit především výkon ze Sokolova, což jsme hned od první minuty naplňovali. Do hostů jsme se zakousli a náročným stylem hry jsme ho nepustili absolutně do hry a prakticky po celý poločas jasně dominovali. Dostali jsme se zaslouženě také rychle do vedení, když se Kocúr proháčkoval ve vápně a předložil na zlatém podnose gólovku Vernerovi, který se zblízka nemýlil.  Dál jsme pokračovali v rychlé kombinaci, dobře si otvírali kraje a konečně se i výše začali dostávat krajní beci, kteří dokázali z druhíé vlny posílat centry do vápna. Tam, ale po celé utkání kraloval výborný brankář, který po celé utkání držel varnsdorfské ve hře.

       Ve druhé půli jsme chtěli navázat na první část a povedlo se nám to náramně, kdy po parádní akci na jeden dotyk, skóroval hne dza tři minuty Kocúr do prázdné branky. Záhy dostal narážečku do sóla Verner, ale jeho střela doprostřed neměla šanci. Pak ještě Kocúr nádhernou dělovkou z dálky orazítkoval tyč a poté už se do hry začali dostávat hosté, kteří se začali dostávat do rychlé kombinaci a začali nás přehrávat. V jediné velké šanci nás podržel skvělým zákrokem Grund, pak už jsme si standartky pohlídali a poctivým výkonem výsledek uhájili.


1.9. 2018

4. kolo

starší dorost

Baník Sokolov - FŠ Litvínov 1:5 (1:4)

Branky: ´12 Kocúr, ´38 Kocúr, ´39 Paunkovič, ´45 Kopal, ´59 Paunkovič

Sestava: Grund - Khaur, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Paunkovič, Relich, Jansa, Verner - Kocúr

Střídali: Michalko, Hasso

        Totožná sestava dostala příležitost, aby složila reparát za minulý nepovedený výkon a kluci se s tím popasovali náramně. 

         Od první minuty se hrálo ve výborném tempu, opět jsme začali vysoko a rychlým přístupem jsme si hned v úvodních minutách vypracovali 3 velké šance, z nichž se nám jednu podařilo proměnit a šli do zaslouženého vedení. Na těžkém terénu se nám dařilo s lehkostí rychle kombinovat a otáčet těžiště hry a tím se dostávat do zakončení. Domácí též dobře kombinovali, ale my poctivou prací do obrany je nepustili do zakončení a domácí hrozili pouze ze standartek, při kterých s přehledem ve vzduchu kraloval brankář Grund. Dobré a rychlé tempo pokračovalo, hrálo se nahoru dolů, nám se podařilo vstřelit druhou branku, ale rozhodčí nesmyslně odmával ofsajd. Ke konci poločasu domácí měli navrch a zaslouženě i vyrovnali, když po standartce ze strany nám zaspal hráč na dlouhé tyči a osamocený domácí střelec to měl jednoduché. Ihned po brance jsme opět přidali a hned za pár minut šli opět do vedení, když Kopal našel na dlouhé tyči Kocúra, který chytrou střelou skóroval. A hned za minutu se proháčkoval ve vápně Paunkovič a poslal smrtící direkt do domácí sítě. A když v poslední minutě první půle se otevřel prostor na středu hřiště Kopalovi, tak ten z dvaceti metrů poslal dělovku do branky a to bylo pro domácí tvrdé KO.

         Ve druhé půli jsme si chtěli dát pozor na nástup sokolovských, ale ten se nekonal a hned v úvodu jsme si opět vytvořili velké šance. Domácí se sice snažili a tlačili, ale pořád naráželi na naši zkoncentrovanou obranu a jejich sporadické střely končili daleko od branky. Největším nebezpečím byly jejich rohové kopy do branky, ale výborný Grund si vždycky dokázal míč ve skrumáži najít. Po hodině hry uzavřel gólový účet kapitán Paunkovič a po zbytek utkání už mělo utkání stejný obraz. My se soustředili na defenzivu a vyráželi k rychlým protiútokům, které jsme dokázali dohrát do finální fáze, ale třikrát před samotným domácím brankářem jsme situace už lajdácky přehrávali a tak výsledek je pro domácí ještě milordný.

          Výborný kolektivní výkon, podložený skvělým nasazením v soubojích a pestrou kombinační hrou.

 

 

29.8. 2018

starší dorost

3.kolo

FŠ Litvínov - Junior Děčín 4:1 (3:0)

Branky: ´10 Kopal, ´18 Paunkovič, ´29 Jansa, ´79 Verner

Sestava: Grund - Khaur, Dekař, Hrubý M., Beran - Kopal, Paunkovič, Relich, Jansa, Verner - Hrubý J.

Střídali: Michalko, Kocúr, Polívka

        I přes jasné vítězství to byl z naší strany bídný výkon, bez nasazení, bez šťávy a herní projev byl tragický. Pod dojmem rychlého vedení přišlo uspokojení, byli jsme lehkovážní, situace podceňovali a hra neměla řád. I když jsme si vytvořili spousty jasných gólovek, tak za svůj výkon nám nebylo přáno je proměnit. Raději na toto utkání musíme rychle zapomenout.

       Stínem utkání bylo ošklivé zranění Honzy Hrubého, kterému přejeme rychlou rekonvalescenci a brzký návrat na trávník, protože sou pracovitostí nám bude určitě chybět. Za odbornou pomoc děkujeme doktoru Novákovi, který zasáhl při první pomoci.


 

25.8. 2018

starší dorost

2.kolo

FŠ Litvínov - FK Litoměřicko 4:1 (1:0)

Branky: ´29 Dekař, ´63 Hrubý J., ´73 Kocúr, ´89 Kocúr

Sestava: Grund - Michalko, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Relich, Jansa, Khaur, Verner - Hrubý J.

Střídali: Polívka, Kocúr, Hajník

       V týdnu jsme hodně a dobře potrénovali a chtěli jsme se prezentovat náročným stylem hry, což jsme od první minuty dokazovali a velice aktivní a pracovitou hrou jsme dostali soupeře pod tlak. Dařilo se nám v soubojích a po zisku míče jsme dokázali rychle kombinovat a tím se dostávat do brankových příležitostí. 

        Podali jsme hodnotný, týmový výkon, kdy každý přispěl svým dílem k vítězství a doufám, že naši hru budeme dál posouvat a především ve finální fázi se dokážeme více uklidnit.


18.8. 2018

starší dorost

1. kolo

FK Ústí nad Labem - FŠ Litvínov  5:2 (3:2)

Branky: ´15 Paunkovič, ´25 Jansa

Sestava: Jonáš - Schubada, Vintr, Hrubý M., Beran - Kopal, Jansa, Khaur, Paunkovič, Verner - Hrubý J.

Střídali: Polívka, Relich, Hasso, Michalko, Hajník

       Do prvního utkání jsme šli s očekáváním, jak se naše mladá sestava dokáže prosadit a jak se nový kluci etablují ve starším dorostu.

       Úvod utkání patřil jasně nám a odvážným presinkem jsme se dostávali do jasných tutovek, ale klid v koncovce nás trápil po celé utkání. Pak nás zmrazila situace, kdy jsme doslova z ničeho inkasovali. Agilní Paunkovič po celé utkání na hřišti jasně dominoval a svým sólem dokázal rychle vyrovnat a dostat nás opět na koně. Pak se dostal do zápasu i Jansa a přišli další velké šance, ale opět nás zradila herní nevyzrálost. Když jsme byli opět nahoře, tak nás srazila další laciná branka, kdy náš stoper se nechal lehce obejít a domácí opět vedli. Zase nám nám podařilo rychle vyrovnat, kdy parádní Vernerovu nabídku, využil z voleje Jansa a utkání zremizoval. Ke konci poločasu jsme přestali stíhat uprostřed zálohy, obrana nezkracovala hřiště a velkého prostoru využili ústečtí ke kombinaci a zatlačili nás. Avšak se dostal do samostatného úniku Hrubý J., ale domácí brankář ho vychytal. V závěru poločasu domácí využili naší děravé obrany a o poločas šli s jednogólovým vedením.

        Všechny tři góly jsme dostali po laciných ztrátách  uprostřed hřiště, kluci mladí kluci dobře vystoupí a získají míč, ale pak nemají co nabídnout a hloupě ho ztratí a do naší otevřené obrany se to pak rychle valí. Ale smutným vystoupením byla hra obou krajních obránců, kteří po celé utkání nestíhali a hořeli jak papír. Vrcholem byla frustrace Schubady, který svůj trapný výkon korunoval červenou kartou v závěru poločasu, kdy neunesl verdikt rozhodčího po faulu na něj a zazdil práci celého týmu, který se ve druhém poločase statečně pral o výsledek, ale síly rychle docházeli a kluci sotva chodili.

         Utkání nám ukázalo na čem zapracovat, od nejistého brankáře po součinnost obrany až po řešení finální fáze. Je to první utkání, bude si to sedat a mladí budou získávat cenné zkušennosti.

      

Pozvánky

Program :


 

Halové turnaje Koldům: 

6.1. 2019 ročník 2010

20.1. 2019 ročník 2008

2.2. 2019 ročník 2006

10.2. 2019 ročník 2007

16.3. 2019 ročník 2011

30.3. 2019 ročník 2012

 


 

Výsledky uplynulého víkendu:

 

Česká Lípa - FŠ U19 2:3

branka: Verner, Dekař, Paunkovič

Česká Lípa - FŠ U17 2:3 na PK

branky: Dargaj 2

FŠ 2006 - Ústí  5:4

branky: Schubada 2, Sokol, Kopřiva, Šmejkal

FŠ 2007 - Ústí 5:3

branka: Řepa 3, Strouhal, Semelka

 


 

Rozpis haly a tělocvičny zima 2018/19

Rozpis tréninků podzim 2018 Lomská

Mistrovská utkání podzim 2018

Satelity přípravky podzim 2018

Autobusy podzim 2018

Rozpis tréninků UMT zima 2018/19

Rozpis školních tréninků na SSZŠ 18/19

Termínová listina jaro 2019

Pravidla sezóna 2018/19

Výživa fotbalistů

Kompenzační cvičení a protahování fotbalistů

video    video2    video Pavel Nedvěd

Trendy ve výchově fotbalistů
 


 

 

Naši partneři

Město Litvínov Ústecký kraj ASAS s. r. o. EG Capital SČVK

Rychlý kontakt

Zlatý certifikát FAČR

 

Trenérské složení 2018/19

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově