mistrovská utkání 2018/19

 

15.6. 2019

starší dorost

30. kolo

FŠ Litvínov - Arsenal Česká Lípa 7:1 (2:0)

Branky: ´14 Paunkovič, ´42 Hrubý, ´70 Giuly, ´74 Jonáš, ´76 Kocúr, ´79 Kocúr, ´82 Kocúr

Sestava:  Grund - Schubada, Dekař, Hasso - Kopal, Vintr, Khaur, Hrubý, Verner - Paunkovič, Giuly

Střídali: Kocúr, Jonáš, Michalko, Jansa, Chládek

        V posledním utkání sezóny jsme se chtěli loučit vítězstvím a důstojně uzavřít povedenou sezónu. Před utkáním jsme se rozloučili s tahouny mužstva, kteří tu za spousty sezón odvedli kus práce a zanechali tu nesmazatelnou stopu. Jménem klubu by jsme jim chtěli poděkovat za reprezentaci klubu a přejeme jim hodně úspěchů jak v dospělém fotbale, tak i v osobních životech. Chlapi díky!!!

Petr Paunkovič

Pavel Schubada

Lukáš Kopal

 

František Dekař

 

Michal Kocúr

      

            Samotné utkání v úmorném vedru a dusnu nemělo tempo. Hosté čekali na půlce a my dobývali obranou hráz. Podařilo se nám vstřelit dvě branky v prvním poločase a to vneslo klid na naše kopačky. Ve druhé půli úvod patřil hostům, a také dokázal snížit, ale pak jsme přeci jenom opět zapli a pěti góly utkání změnili v jasnou záležitost.

             Klukům za celou sezónu patří pochvala, protože to jádro mančaftu předvádělo výborný fotbal směrem dopředu, kde nás v klíčových zápasech ještě trápí koncovka, ale směrem dozadu kluci ukázali charakter, na kterém můžeme stavět. Je to jenom o přístupu a poctivé práci v tréninku a ti, kteří nedostávali tolik příležitostí tomu musí začít dávat více.

 

8.6. 2019

starší dorost

29. kolo

FK Teplice - FŠ Litvínov 9:3 (5:1)

Branky: ´26 vlastní, ´68 Jansa, ´79 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý - Verner, Vintr, Jansa, Khaur, Beran - Giuly, Paunkovič

Střídali: Grund, Hasso, Hajník, Kocúr, Kopal

       Do utkání jsme vstoupili aktivně a vysokým presinkem nepustili domácí k rozehrávce, ale naši aktivitu utlumila hned první střela nestřela z dálky na naši branku, která doskákala do naší sítě. Tato rychlá branka nám vzala vítr z plachet a domácí nás jasně přehrávali, neudrželi jsme míč a báli se hrát. Vysvobozením mohla být pro nás 11. minuta, kdy se po pěkné akci na jeden dotek prodral do samostatného nájezdu Paunkovič, ale nepochopitelně  z jasné šance z deseti metrů, nahrál míč teplickému brankáři do koše. Který hned rozehrál a z rychlého protiútoku jsme podruhé inkasovali. A to bylo na naše hlavy už moc. Do dvacáté minuty jsme se z toho dostávali a až potom jsme se konečně začali chytat v kombinaci. To nám dodalo  morální síly se opět vrátit k vysokému presinku a slibné příležitosti začali přicházet. Tlakem na míč jsme donutili teplickým vstřelit ukázkového vlastence a rázem jsme byli ve hře. Deseti minutový úsek, kdy jsme byli ve hře o výsledek, jsme ale i přes slibné šance nevyužili a vzávěru půle jsme přišli o celý zápas, kdy jsme inkasovali tři rychlé branky, tam už jsme tahali nohy a chyběl morál.

         Do druhé půle se těžko hledala motivace, ale šli jsme do toho s tím, že tam necháme všechno a hlavně si začneme věřit na míči a vrátíme se k naší hře.  Hrál se bezstarostný fotbal nahoru dolů, šancí na obou stranách bylo na pět zápasů, ale jsem rád, že kluci se dostali do hry a ukázali svůj potenciál.


 

1.6. 2019

starší dorost

28. kolo

FŠ Litvínov - FC Chomutov 0:1 (0:1)

Sestava: Grund - Schubada, Dekař, Hrubý - Verner, Vintr, Jansa, Giuly, Beran - Paunkovič, Hajník

Střídali: Jonáš, Khaur, Charamza

        Pro nás utkání blbec. Ačkoliv jsme v utkání jasně dominovali  a prakticky hráli po celé utkání na jednu branku, tak po náhodné brance hostí jsme odcházeli z utkání se sklopenými hlavami.

         Hráli jsme svoji klasickou nátlakovou hru, vytvořili jsme si spousty brankových příležitostí, ale občas se to stává, že zkrátka to nelepí, míče v rozhodující chvíli odskakují nebo z brankáře je hrdina.

         Klukům nelze nic vytknout co se týče přechodové fáze, kdy jsme si krásně otvíraly prostory, ale ve finální fázi kolem vápna, tam nám tentokrát chyběl větší klid, sebevědomí a kvalita v zakončení. Výborný výkon kazí jenom výsledek, ale zkrátka takový zápas jednou za sezónu přijde.

 


26.5. 2019

starší dorost

27. kolo

FK Senco Louny - FŠ Litvínov 0:4 (0:1)

Branky: ´35 Hajník, ´47 Dekař, ´65 Paunkovič, ´69 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý - Verner, Vintr, Jansa, Giuly, Beran - Hajník, Paunkovič

Střídali: Hasso, Khaur, Chládek, Charamza

       Díky velkému vedru to bylo takové utahané utkání, nám nesvědčil vysoký trávník a kombinace nám zadrhávala, proto jsme museli utkání poctivě odjezdit v soubojích. Po zisku míče se nám otevíraly strany, odkud jsme v prvním poločase nejvíce hrozili, ale zbytečně situace přehrávali, když nám chyběla ve finální části přímočarost. První  velkou šanci jsme si vypracovali po krásné rychlé akci, kdy Paunkovič dostal míč do kříla a z jedné našel v náběhu Jansu, který své sólo doslova zazdil. Pak jsme se přeci jenom dostali do vedení, kdy po standartce jsme vrátili míč do vápna, který jsme až na potřetí Hajníkem domlátili do branky.

       Do druhé půle jsme vstoupili parádně, kdy hned po rozehrávce jsme si vykoledovali pokutový kop, který s přehledem proměnil Dekař. Pak už jsme měli utkání plně pod kontrolou a Paunkovičem přidali další dvě branky. Vytvořili jsme si další šance, ale další branky už nepřidaly.

       Pochválím kluky opět za poctivý výkon, nenechali se rozhodit výroky sudích a trpělivou hrou si dokráčeli k cennému vítězství z horké půdy.


 

18.5. 2019

starší dorost

26. kolo

FŠ Litvínov - MFK Most 6:1 (2:0)

Branky: ´8 Hajník, ´13 vlastní, ´51 Schubada, ´56 Paunkovič, ´58 Giuly, ´72 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý M. - Verner, Vintr, Jansa, Giuly, Beran - Hajník, Paunkovič

Střídali: Chládek, Charamza, Michalko

         Úvod utkání patřil mosteckým, ale bez vážnější šance, za to my jsme se dostali z první povedené akce do vedení, kdy Verner poslal do vápna míč na Jansu, který  se neunáhlil  a krásnou nahrávkou našel osamoceného Hajníka, pro kterého nebyl problém uklidit míč do branky.  Tato branka nás nakopla a vysokým presinkem jsme dělali hostům problémy s rozehrávkou ... rychle jsme se dostali do dvoubrankového vedení, když Beran dobře dostoupil soupeřovu rozehrávku a jeho centr pod tlakem uklidil mostecký stoper do své branky.  Hosté nám nechávali hodně prostoru před vápnem, na což nejsme zvyklý a zbytečně zbrkle jsme řešili střely ze střední vzdálenosti. Soupeř nám dělal problémy z rychlých kontrů, když dvakrát se dostal do gólovky ze strany, ale náš brankář zasahovat nemusel. 

          Ve druhé půli jsme chtěli napálit začátek a nepustit mostecké do hry. Rozhodujícím momentem byla branka Schubady, který si z pravého beka zběhl do otevřeného prostoru a střelou k tyči zpoza vápna nedal brankáři šanci. Pak jsme přidali ještě dvě rychlé branky a za hodinu bylo po zápase. Dařilo se nám v rychlé  kombinaci... křídla posílali jeden centr do vápna za druhým a byla radost na kluky koukat. Hosté utkání nezabalili a dál se rvali o výsledek, ale naše obrana až na jednu zbytečnou penaltu opět výborně pracovala. Milosrdný půltucet gólů v hostující brance uzavřel Paunkovič, který pohodlně uklízel míč do prázdné branky.

           Kluci opět navázali na poctivou práci uprostřed hřiště z minulých utkání a svého soupeře předčili jednoznačně ve všech směrech.

 


11.5. 2019

starší dorost

25. kolo

VOŠ a SOŠ Roudnice - FŠ Litvínov 0:2 (0:1)

Branky: ´44 Vintr, ´72 Jansa

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý - Verner, Vintr, Jansa, Hasso, Beran - Giuly, Paunkovič

Střídali: Hajník, Chládek, Charamza, Čepek

        Poctivým kolektivním výkonem jsme se prezentovali na horké půdě v Roudnici. Vyrovnané utkání v první půli střídalo šance na obou stranách. Branka padla až v samém závěru poločasu, když si po rohovém kopu našel ve vápně míč Vintr a hlavou nekompromisně skóroval...korunoval tak svůj parádní výkon z první půle. 

         Ve druhé půli už jsme si pohlídali díry ve středu hřiště a poučili se z chyb a měli utkání pod kontrolou. Ač rozhodčí tlačil a připískával jak to jen šlo, tak my už jsme natolik morálně silní po tolika podobných zápasech, že nás to nerozhodí a kluci koncentrovaně umí přepínat do obrany. Rozhodující trefu prakticky udělal sám dnes opět skvělý Beran, který na půlce dobře vystoupil a zaútočil až do vápna, kde na zlatém podnose našel osamoceného Jansu na malém vápně, pro kterého nebyl problém vstřelit druhou uklidňující branku. V závěru jsme přečkali spousty obranných standrtek, ve kterých jasně kraloval v brance Jonáš, který v utkání jasně dominoval a musím jeho výkon vyzdvihnout.

         Ve druhé

 

 

 

4.5. 2019

starší dorost

24. kolo

FŠ Litvínov - FK Jablonec 3:3 (2:1) 6:7 na PK

Branky: ´11 Verner, ´44 Dekař, ´50 Giuly

Sestava: Grund - Schubada, Dekař, Hrubý - Verner, Vintr, Jansa, Hasso, Beran - Giuly, Paunkovič

Střídali: Khaur, Jonáš, Hajník

       V domácím utkání jsme chtěli navázat na předešlá povedená vystoupení a opět se prezentovat náročným, ale atraktivním herním stylem.

       Od první minuty jsme se do jabloneckých zakousli a prakticky po celý první poločas jsme v utkání dominovali. Zaslouženě jsme se dostali rychle do vedení, kdy se na vápně uvolnil Verner a v těžké pozici dokázal parádně skórovat. Dál jsme pokračovali v aktivní hře, vytvářeli jsme si šance především z křídelních prostorů, ale tentokrát nám chybělo štěstí při střelách po centrech, protože akce a zakončení měly svou kvalitu. Uklidňující druhá branka napřicházela, a tak jsme byli z ničeho nic vytrestáni my, kdy klasicky při našem útočném autu jsme hráli vybíjenou a následný protiútok dokázali hosté zúročit. Po brance jsme, ale dále pokračovali ve své hře a především standartky nám dneska lepily, ale chyběl nám větší důraz při odražených míčích a vůle domlátit míč do branky. Těsně před poločasem nám nabídli hosté nepřímý volný kop uvnitř vápna, který naši kluci parádně zahráli a Dekař neomylně skóroval. Šli jsme do kabin s jednogólovým vedením, ale bylo na daleko víc.

        Do druhé půle jsme opět nastoupili aktivně a odměnou nám byla třetí branka, kterou vstřelil Giuly, když pohodlně skóroval po námazu brankáře. Dál jsme se tlačili do zakončení, dostali se několikrát do přečíslení, ale chyběla lepší muška nebo klid v koncovce. Ale utkání jsme měli dál pod kontrolou. Zlomovým momentem byla 70. minuta, kdy jsme špatně odvrátili míč po rohu na první tyči a hosté střelou nestřelou korigovali. Tím jsme je nechali nadechnout, naopak nám ve středu zálohy těžkly nohy a utkání se překlopilo na jabloneckou stranu. Od té doby hosté nás zatlačili, dvakrát nás zachránilo břevno. My hloupě nedokončili samostatný nájezd a trest přišel chvíli před koncem, kdy parádní střelou z třiceti metrů, nám vymetl hostující borec pavučinu.

          Opět jsme podali výborný výkon, škoda maličkostí a mladické nerozvážnosti, že jsme pustili do zápasu.

         

 


 

27.4. 2019

starší dorost

23. kolo

CU Bohemians Praha - FŠ Litvínov 4:1 (3:1)

Branka: ´17 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý - Verner, Vintr, Jansa, Giuly, Beran - Hajník, Paunkovič

Střídali: Hasso, Khaur, Michalko

       Na půdě lídra soutěže jsme chtěli navázat na povedený domácí zápas s Libercem, s tím, že se poučíme z chyb z prvního vzájemného utkání. 

       Po úvodním oťukávání, kdy se bojovalo především o střed hřiště a rozhodčí kouzlil standardky pro domácí, přišla pro nás v desáté minutě studená sprcha, protože po rohovém kopu jsme lacině inkasovali. Pak jsme se více vytáhli, začali hrát hodně náročný fotbal s vysokým presinkem, což nám přineslo rychle ovoce. Po získání míče na středu hřiště, se dostal Jansa na pravé straně k centru a krásně našel ve vápně Paunkoviče, který hlavičkou do šibenice nedal domácímu brankáři šanci. To nás ještě více nakoplo, začalo se nám dařit v kombinaci a začali jsme se dovstávat do dalších šancí. Domácí neměli protihru, tak jim opět museli pomoci ve dvou našich brejkových situací rozhodčí a už to bylo k smíchu. Pak přišli ještě velké chvíle Hajníka, který se nejdříve lekl jít sám na branku a zazmatkoval  a chvíli na to ho našel centr osamoceného na malém vápně, ale svou supertutovku naprosto zazdil střelou hlavou do gólmana. Pak nám ke konci poločasu začali docházet síly a domácí  nás začali přehrávat. Dvakrát jsme do šatny zadarmo inkasovali, když nám chyběl důraz před vápnem a dávali jsme si na míči přednost.

        Do druhé půle jsme šli s tím, že hrajeme dobrý zápas, že výsledek neodpovídá, a že se porveme hned od začátku o korigující branku, aby jsme se zase dostali do zápasu. 

        Úvod se nám povedl náramně, když Beran hned  po pár vtěřinách našel ve vápně Hajníka, který míč do branky domlátit nedokázal. Pak přišel náš roh a Hrubý z otočky na malém vápně střílel osamocen, ale k naší smůle trefil pouze brankáře, který reflexivně parádním zákrokem podržel domácí v rozhodující momentu utkání. Pak už se opět hrálo nahoru dolů ve vekém tempu a rychlosti a utkání rozhodl až další roh domácích. Pak se ještě dostal do samostatného nájezdu Hrubý, ale z hranice penalty branku netefil. Síly už nám v poslední patnáctiminutovce došly, ale kluci se dál rvali o korigující branku, za což jim patří dík, že utání nezabalili.

        Z výborného utkání, plném důrazu, nasazení a rychlosti nám zkazí dojem borec s píšťalkou co se nám směje do ksichtu. Klukům velké poděkování za předvedený výkon.

 

 

13.4. 2019

starší dorost

22. kolo

FŠ Litvínov - Slovan Liberec 0:2 (0:1)

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý M., Beran - Jansa, Vintr, Paunkovič, Giuly, Verner - Kocúr

Střídali: Hajník, Hrubý J., Hasso, Khaur

        V dalším utkání jsme přivítali na své půdě lídra soutěže z Liberce. Konečně jsme se dostali na přírodní trávník, a tak jsme se na utkání těšili. 

        Bohužel jsme do utkání vstoupili velmi vlažně, bez nasazení a vůbec jsme nebyli připraveni v hlavách na utkání.  Liberečtí nás jasně v první půli přehráli a jenom díky výborné obraně, jsme soupeře nepustili do vyložených šancí. Dopředu jsme byli totálně marný, útočníka jsme na hřišti marně hledali. Liberečtí měli spoustu času na rozehrávku a kombinaci a prakticky bez ataku jsme je nechali hrát si s náma jako kočka s myší. Ještě jednou chci vyzdvihnout výkon obrany v první půli, která nás až na jedno zaváhání držela v utkání...protože směrem dopředu jsme byli fakt trapný.

         Do druhé půle jsme totálně překopali rozestavení, řekli si jak se dostat do zápasu a najednou na hřišti bylo úplně jiné mužstvo. Hned v prvních minutách jsme si vytvořili dvě velké šance, bohužel zůstaly nevyužité, ale z psychického hlediska nás dostali do zápasu. Začalo se nám dařit na míči....důrazem a nasazením v soubojích jsme najednou ovládli střed hřiště... a hned byla radost se na kluky dívat. Náš úvodní tlak na chvíli otupil samolibý unfair zákrok Kocúra, po kterém naše mužstvo oslabil a korunoval tak svůj ostudný výkon. Rychle jsme se z tohoto úderu oklepali a dál i v deseti byli jasně lepším týmem. Kluci ve druhé půli podali doslova heroický výkon, lítali po hřišti nahoru dolů, přehrávali liberecké rychlou kombinací, obránci i ve třech rozjížděli jeden útok za druhým. Druhý gól jsme dostali až ke konci, kdy jsme už hru totálně otevřeli a nechali liberecké na dlouhé tyči osamocené skórovat.

          Byla radost sledovat kluky jakým způsobem se dokázali dostat do utkání, jak se vypořádali se čtyřicetiminutovým oslabením a jaký fotbal dokázali předvádět až do posledních minut. Ve druhé půli jsem byl hrdý na své mužstvo a věřím, že v plném počtu by jsme utkání otočili.

       

        


6.4. 2019

starší dorost

21. kolo

FK Varnsdorf - FŠ Litvínov 1:2 (1:1)

Branky: ´17 Kocúr, ´47 Paunkovič

Sestava: Grund - Schubada, Hasso, Hrubý M., Beran - Kopal, Jansa, Vintr, Paunkovič, Verner - Kocúr

Střídali: Hrubý J., Giuly, Jonáš, Khaur, Michalko

         Úvodní čtvrthodinka patřila jednoznačně domácím, byli jasně lepším týmem ve všech směrech a jasně nás přehrávali. My se prali sami se sebou na umělce, která měla vlastnosti na kterých jsme hráli poprvé. Nenahráli jsme si na dva metry, prohrávali jeden souboj za druhým a při zpracování míče jsme byli jako přípravka. Domácí se dostali po třech minutách po našem námazu na středu hřiště rychle do vedení a dál se po našich ztrátách valil jeden útok na naši bránu za druhým. Trvalo nám dost dlouho než jsme si hřiště osahali a postupně se začali dostávat do hry. Důležitým momentem byla naše vyrovnávající branka, kdy se Kocúr krásně uvolnil na vápně a parádní střelou pod víko vyrovnal.  Od této chvíle jsme začali v utkání tahat za nitky a vytvořili si územní převahu. Získali jsme střed hřiště a to byl rozhodující moment utkání. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, ale pořád se potýkáme se špatným řešením situací uvnitř vápna.

             Druhý poločas jsme začali bleskově, když se dostal do samostatného úniku Jansa, který svou šanci zazdil, ale se štěstím se míč odrazil k Paunkovičovi, který nás poslal do vedení. Byli jsme nadále lepším týmem, periodicky jsme si vytvářeli šance, ale jejich řešení je pořád k pláči, a proto až do poslední minuty jsme se museli strachovat o výsledek, ale enormním nasazením jsme domácí do šance nepustili a zaslouženě zvítězili. 


 

30.3. 2019

starší dorost

20. kolo 

FŠ Litvínov - Baník Sokolov 2:2 (1:2) 2:4 PK

Branky: ´37 Kopal, ´73 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Beran - Kopal, Jansa, Giuly, Paunkovič, Verner - Kocúr,

Hrubý J.

Střídali: Vintr, Hasso, Michalko

       Do utkání jsme nastoupili velmi aktivně, sebevědomí na míči jsme přenesli k územní převaze. V úvodní čtvrthodince jsme si vytvořili po parádních akcích tři velké brankové příležitosti, ale skvělý hostující brankář nás ve vyložených šancích vychytával.  Jak už to bývá, tak jsme z prvního ohrožení naší branky inkasovali, když na rohový kop skrz naše malé vápno nezareagoval náš brankář a hosté se snadno po vráceném míči dostali z ničeho do vedení. To nás neodradilo od našeho aktivního pojetí a vytvořili jsme si další dvě velké šance, ale klid a rozvaha v koncovce nás nenechali se radovat.  Pak hosté využili chybného postavení  naší obrany, kdy po autovém vhazování na soupeřově půlce jsme přišli rychle o míč a hosté jednoduchým křížem za naší obranu nachytali našeho brankáře a velmi lacině šli do dvoubrankového vedení. Hned po rozehrávce jsme předvedli  parádní akci na pár doteků, kterou zakončoval po centru ze strany Kopal přesnou střelou k tyči. Do konce půle jsme sahali po vyrovnání, ale slibné příležitosti uvnitř vápna, jsme nedokázali dotáhnout do konce a zbytečně je přehrávali.

        Ve druhé půli už to byla z naší strany totální ofenziva, měli jsme hru jasně pod kontrolou a dobývali hostující tvrz. Do vápna jsme posílali skvělé centry, kluci se dostávali do zakončení, ale opět hostující brankář v brance čaroval.  Odměnou za náš tlak nám bylo vyrovnání Kocúra, který se prodral přes stopera a lobem přehodil brankáře hostí. Tato branka nás ještě více nabudila v ofenzivním snažení, kombinace byly skvělé, ale ve zhuštěném prostoru jsme nedokázali přesně mířit. Hru jsme totálně otevřeli, protože remízu jsme zkrátka po takovém výkonu brát nechtěli. Hosté se dostali dvakrát do nebezpečných brejků, ale se štěstím jsme je přežili. Vrcholem našeho střeleckého zmaru byla v posledních minutách naše šance po rohovém kopu, kdy střela z hranice penalty mířila za přeonaného brankáře, ale před ním jí tečnul náš hráč mimo branku. O jasné penaltě v úplném závěru utkání se už můžeme jenom bavit.

            Naše nejlepší utkání na jaře, kluci do jednoho vypustili na hřišti duši. Krasné akce, skvělé kombinace, přesné centry...zkrátka takový fotbal jsme ještě nehráli. Jenom ten výsledek bohužel...

 


  

23.3. 2019

starší dorost

19. kolo

FK Litoměřicko - FŠ Litvínov 0:4 (0:0)

Branky: ´52 Kocúr, ´54 Dekař, ´78 Jansa, ´83 Verner

Sestava: Grund - Hrubý M., Paunkovič, Beran - Kopal, Jansa, Giuly, Vintr, Verner - Hrubý J., Kocúr

Střídali: Schubada, Dekař, Hajník, Jonáš, Michalko

         Starší dorostenci zajížděli na půdu Litoměřicka, který hraje svá domácí utkání na přírodní trávě v pěkném areálu v Travčicích. Trávník vypadal na první pohled krásně, ale už na rozcvičce jsme zjistili, že terén bude dneska rozhodovat, protože míč na hřišti skákal jak hopsakoule.

         Po  celý první poločas jsme marně dobývali domácí obraný val, naše kombinační hra byla k ničemu, a tak domácím stačil odhodlaný až zákeřný výkon v soubojích, protože nám míče ve slibných šancích skákali po kolenou. Uznání patří našim klukům, že se nenechali otrávit a makali nadoraz.

         Ve druhé půli jsme vstřelili rychlé dvě branky a jasně ve hře dominovali. Domácí to neustáli a naše kluky nesmyslně dohrávali a sudí rozdával jednu kartu za druhou, za co ho musíme pochváli, protože nás dokázal ochránit, až na Giulyho, který to odnesl po hrubém zákroku už v prvním poločase a věříme, že se dá rychle do kupy.

           Kluky musíme pochválit, protože to nebylo jednoduché utkání a než se to zlomilo, tak to bylo především o hlavě, pracovitosti do obrany a trpělovosti.

 


 

16.3. 2019

starší dorost

FŠ Litvínov z.s. - FK Ústí nad Labem 1:1 (1:1) pen. 2:4

Branka: ´6 Giuly

Sestava: Jonáš - Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Khaur, Jansa, Giuly, Verner - Paunkovič, Kocúr

Střídali: Vintr, Hrubý J., Hajník

        Úvodní půlhodinka patřila nám, rychle jsme se po rychle rozehrané standardce dostali do vedení a dál jsme svojí aktivitou dostávali ústecké pod tlak. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, aby jsme  více ve výsledku odskočili, ale branku soupeře jsme o kousek minuli nebo nás vychytal brankář. Po půlhodiny hry nás začali hosté přehrávat a odměnou jim byla vyrovnávající branka, kterou jsme jim doslova darovali. Po obdržené brance jsme opět dokázali zvýšit aktivitu a vytvořit si velké šance, ale naše střely buď postrádaly razanci nebo přesnost. Vrcholem našeho střeleckého zmaru byl neproměněný pokutový kop.

       Do druhé půle jsme přeskupili řady a naše aktivita ještě více přidala na obrátkách. Hosté se spoléhali na brejkové situace, které naše obrana po celé utkání dokázala eliminovat a za to kluky v obraně musíme pochválit, protože pro mančaft odvedli kus skvělé práce. Bohužel směrem dopředu jsme se už do konce utkání střelecky neprosadili, ačkoliv šancí bylo dostatek. V poslední čtvrthodince jsme hráli už na 5 útočníků, vrhli všechny síly dopředu, protože bod byl po průběhu utkání pro nás málo.

      Tentokrát nám to moc nešlo v přechodové fázi, kdy jsme ztráceli na půli hodně míčů, pozdě dávali míč od nohy, chyběla lehkost ve finální fázi, kdy jsme situace moc přehrávali. Důležitým aspektem ale bylo, že jsme po ztrátě dokázali poctivě to odmakat dozadu ...... až na jednoho.


9.3. 2019

starší dorost

17. kolo

Junior Děčín - FŠ Litvínov z.s. 1:6 (0:2)

Branky: ´9 Kocúr, ´38 Paunkovič, ´49 Jansa, ´71 Jansa, ´78 Verner, ´88 Kopal

Sestava: Grund - Khaur, Hrubý M., Beran - Kopal, Jansa, Giuly, Vintr, Verner - Paunkovič, Kocúr

Střídali: Jonáš, Hrubý J., Skurský

        Utkání jsme odehráli s pokorou a s maximálním nasazením, nechtěli jsme nic podcenit. Zápas jsme měli plně pod kontrolou a jenom smůla a naše neumění v koncovce, držela domácí tým dlouho ve hře.  Soupeře musíme pochválit protože předvedl také svou kvalitu na míči, ale naše pracovitost jeho snažení otupila.

 


 

3.3. 2019

starší dorost

16. kolo divize dorostu

Ervěnice - FŠ Litvínov z.s. 1:3 (1:1)

Branky: ´9 Paunkovič, ´85 Khaur, ´87 Paunkovič

Sestava: Grund - Schubada, Hrubý M., Beran - Kopal, Jansa, Giuly, Vintr, Verner - Kocúr, Paunkovič

Střídali: Khaur, Dekař, Michalko, Hrubý J.

         V prvním utkání jarní části nás čekal tuhý boj o každý metr na mini hřišti v Ervěnicích. Začátek se nám povedl a rychle jsme se dostali do hry povedenými kombinacemi, ale ve finální fázi se musíme uklidnit. Do vedení nás poslal Paunkovič střelou z dálky a dál jsme měli utkání pod kontrolou. Domácím malé hřiště vyhovovalo, hráli jednodušše nakopávané míče do naší obrany a důrazem v soubojích se dostávali do hry. My jsme si kombinací vytvořili dostatek brankových příležitostí a mohlo být rychle rozhodnuto, ale v koncovce jsme byli zbytečně zbrklý. Chvíli před koncem první půle jsme lacině inkasovali po autovém vhazování a dostali domácí tým na koně.

         Ve druhé půli důrazný a nepohledný fotbal pokračoval, domácí hrozili ze standartek a my postupným útokem dobývali domácí obranu. Šance jsme si opět vytvořili, ale buď jsme vyloženou šanci prováhali nebo branku netrefili. Až pět minut před koncem rozhodl zpoza vápna střelou Khaur a když se po chvilce trefil z přímého kopu Paunkovič, tak bylo hotovo a jsme rádi, že toto utkání máme za sebou.

 


17.11. 2018

starší dorost

15. kolo

Arsenal Česká Lípa - FŠ Litvínov 2:3 (1:2)

Branky: ´6 Verner, ´33 Dekař, ´63 Paunkovič

Sestava: Grund - Schubada, Dekař, Hrubý M., Beran - Vintr, Paunkovič, Khaur, Jansa, Verner - Hajník

Střídali: Hasso, Giuly, Skurský, Jonáš, Relich

       V posledním podzimním utkání jsme se prezentovali dobrou kombinační hrou s poctivým návratem do obrany po ztrátě míče. Po celé utkání jsme měli hru pod kontrolou a zaslouženě si odvážíme všechny body. 

       V prvním poločase jsme se dostali rychle do vedení, kdy nejdříve Jansu v samostatném nájezdu vychytal domácí brankář, ale vzápětí si na vápně hezky v přehuštěném prostoru narazil Verner a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Domácí  hrající v hlubokém bloku čekali na naše průnikové příhrávky, po jejichž zachycení se snažili o rychlé kontry. Takhle jsme si jednou naběhli a byli za to potrestáni do otevřené obrany. Pak už jsme sebevědomě kombinovali a dokázali rychlými narážečkami překonávat obraný val, čímž jsme si vytvářeli brankové příležitosti. Několikrát jsme z hranice vápna ostřelovali domácího brankáře, ale ten svůj tým držel a když jsme ho překonali, tak míč skončil na břevně. Do vedení nás poslal až Dekař, který s přehledem vykoupal brankáře do prázdné branky. Pak jsme si ještě vytvořil několik šancí, ale uklidňující branka do pauzy nepřišla. 

       Druhý poločas domácí přidali přeci jenom v nasazení a začalo se bojovat. Začalo přibývat  kontroverzních rozhodnutí sudích a rázem bylo o zápletku postaráno. Standartky proti nám byly jak na běžícím páse, ale dařilo se nám je uskákat. Rozhodujícím momentem utkání byl presink Hajníka na domácího brakáře, který mu namazal a Hajník předložil tutovici Paunkovičovi před prázdnou branku, který třetí brankou atmosféru na hřišti uklidnil. Do konce zápasu už jsme hru kontrolovali, šanci dostali mladí kluci a utkání se dohrávalo. Na konci utkání využili ještě domácí vlažnost naší obrany a korigovali, ale v závěru už jsme je na svou polovinu hřiště ani nepustili.

       Zasloužené vítězství, radost z předvedené hry, dokázali jsme přenést lehkost v kombinaci z tréninku do utkání, což je pozitivum a závazek do jarní části sezóny. Klukům za podzimní část patří velká pochvala a budeme se snažit naši hru stále posouvat.


 

10.11. 2018

starší dorost

FŠ Litvínov - FK Teplice 1:3 (1:0)

Branka: ´23 Dekař

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý M., Beran - Kopal, Jansa, Paunkovič, Vintr, Verner - Hajník

Střídali: Khaur, Kocúr, Relich, Hrubý J., Hasso

       V prvním poločase jsme podali výborný výkon, prezentovali se náročnou hrou s vysokým presinkem, který dělal teplickým obrovské problémy a donutili jsme je k laciným ztrátám. Po zisku míče se nám dařila rychlá kombinace a během první půle jsme si vytvořili pět jasných gólovek, kdy jsme si především na pravé straně dělali s teplickými co jsme si chtěli. Bohužel jsme vstřelili pouze jednu branku a zaslouženě odcházeli do kabin s vedením. Avšak jsme se nepoučili z minulého utkání, kdy jsme špatnou koncovkou málem ztratili zápas....tentokrát to dobře nedopadlo.

        Od úvodu druhé půle byli tepličtí jasně lepší, my ztratili sílu uprostřed hřiště a to nás stálo zápas. Dali jsme jim hodně prostoru ke kombinacím a jenom dobrá obrana nás držela v utkání. Střídačka, až na Khaura, nás opět nepodržela a neměli jsme po vystřídání co nabídnout. Teplice za druhou půli zaslouženě zvítězili, my jsme si utkání prohráli v první půli, kdy jsme jasné šance doslova zazdili.

 


 

3.11. 2018

starší dorost

13. kolo

FC Chomutov - FŠ Litvínov 1:2 (0:2)

Branky: ´8 Kocúr, ´36 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Dekař, Hrubý M., Beran - Kopal, Vintr, Jansa, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Khaur, Hasso, Michalko, Relich, Hrubý J.

      Chvíli nám trvalo než jsme si neznámé hřiště osahali a domácí byli v úvodu lepším týmem. Pak, ale přišla naše rychlá branka a od té doby jsme měli utkání jasně pod kontrolou, dařilo se nám v kombinaci. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, ale místo jasného poločasového vedení o několik branek, jsme šli pouze s dvougolovým vedením do šaten.

        Druhá půle měla stejný obrázek, domácí byli neškodní a spoléhali se pouze na standartní situace. My si vytvořili opět převahu, bylo k vidění i několik pěkných přímočarých akcí, ale v kncovce jsme tentokrát vyhořeli. Za což nás domácí potrestali, kdy korigovali před koncem po rohovém kopu a bylo z jasného zápasu zbytečně ještě drama.

 


27.10. 2018

starší dorost

12. kolo

FŠ Litvínov - FK Louny 5:2 (1:1)

Branky: ´6 Hajník, ´50 Verner, ´52 Jansa, ´72 Kocúr, ´80 Kocúr

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Vintr, Paunkovič, Verner - Jansa, Hajník

Střídali: Kocúr, Relich, Khaur, Hasso, Michalko

        Poprvé letos, ač neradi,  jsme se představili na umělce. Bylo to  bojovné utkání, plné nevybíravých soubojů, ale jsem rád, že jsme ho zvládli. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou...jenom nám v první půli nevyšla koncovka, kdy jsme spálili 4 velké šance. 

        Ve druhé půli jsme rychlými brankami rozhodli a pak už se nám dařilo i více v kombinaci. Ale je potřeba si to hřiště ještě osahat, protože musíme hrát trochu jinak. 

         Na to, že jsme šli na umělku z voleje, tak kluci podali dobrý a pracovitý výkon a teď se musíme důkladně připravit na závěr podzimní části.


20.10. 2018

starší dorost

11. kolo

MFK Most - FŠ Litvínov 1:2 (0:1)

Branky: ´20 Vintr, ´53 Paunkovič

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Paunkovič, Vintr, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Jansa, Relich, Giuly, Michalko

        Úvodní pětiminutovka patřila domácím, ale pak jsme se dostali na míč, dařila se nám kombinace a po celý první poločas jsme byli jasně lepší. Do vedení nás dostal Vintr, který využil krásné nabídky od Vernera, jež se z křídla prosadil přes dva hráče a našel naběhnuvšího Vintra, který elegantní střelou k tyči rozvlnil poprvé síť. Dál jsme pokračovali v aktivní hře a do konce poločasu jsme si vytvořili ještě 3 tutovky, které nám parádně zlikvidoval domácí brankář.

        Ve druhé půli jsme si chtěli dát pozor na začátek, ale domácí neměli krom nakopávaných míčů co nabídnout, a tak jsme to byli my, kdo předvedl akci zápasu, jejímž vyvrcholením byl z voleje střílený centr Kopalem na zadní tyč, kde našel z hlouby pole v náběhu Paunkoviče, který volejem uklízel do prázdné branky.  Pak jsme předváděli koncetrovaný výkon ve středu hřiště, vyhrávali jeden souboj za druhým a šli si týmovým výkonem za vítězstvím. Bohužel jsme po dalším dlouhém nákopu udělali v obraně minelu a domácí naprosto zadarmo korigovali. Pak to domácí otevřeli a do konce zápasu jsme si vytvořili spousty gólovek, ale zbytečně jsme situace přehrávali  nechali domácí až do konce ve hře.  V tomto čase musím pochválit celé mužstvo za precizní obranu, která nedala mosteckým ani čuchnout  a vyráželi jsme ve velkém počtu do brejkových situací. Závěr jsme si v pohodě pohlídali a zaslouženě zvítězili.

        Jsem rád, že se nám podařilo navázat na povedené domácí utkání, kluci zápas super odjezdili a hlavně se prezentovali výborným fotbalem. Dneska nás jenom potrápila koncovka, ale díku tomu jsme museli předvést až do poslední minuty koncentrovaný výkon, což se nám vrátí do dalších zápasů.

            

 


 

13.10. 2018

starší dorost

10. kolo

FŠ Litvínov - FF Roudnice 5:0 (1:0)

Branky: ´39 Verner, ´46 Kopal, ´62 Hajník, ´84 Paunkovič, ´87 Jansa

Sestava: Jonáš - Schubada, Hrubý M., Dekař, Khaur - Kopal, Paunkovič, Vintr, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Relich, Giuly, Jansa

        V prvním poločase byla hra celkem vyrovnaná, my jsme byli lepší v kombinaci a měli územní převahu. Ve středu hřiště se nám dařilo rychle kombinovat a využívat krajních prostorů, odkud jsme se dostávali k ohrožení branky. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí, ale buď jsme finálovku uspěchali nebo hamounili. Důležitý moment přišel před koncem poločasu, kdy hosté namazali při rozehrávce na nohu Vernera, který krásnou střelou z dálky pod víko, nás poslal do vedení. Do konce poločasu jsme si ještě vytvořili 2 obrovské příležitosti, ale bohužel je nedokázali využít.

       Do druhé půle jsme nastoupili, tak jak jsme skončili a hned po 20 vteřinách, vyplaval po rychlé akci na dlouhé tyči Kopal, který křižnou střelou skóroval. Tato branka nás uklidnila a po zbytek utkání jsme jasně dominovali, výborně kombinovali a poctivě pracovali do obrany.  Do konce utkání jsme dokázali hrát aktivně vysoko a tím nepustit hosty do hry. Přidali jsme další branky, neproměnili penaltu a ještě další velké šance volali po gólech.

       Výborný týmový výkon, radost nám dělala rychlá kombinační hra a musíme na takový výkon navázat.

       


6.10. 2018

starší dorost

FK Jablonec - FŠ Litvínov 2:0 (2:0)

Sestava: Grund - Schubada, Dekař, Beran - Kopal, Khaur, Paunkovič, Vintr, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali - Hasso, Relich, Giuly, Hrubý M.

        V prvním poločase byli domácí jasně lepší, výborně rychle kombinovali a využii prostoru, který jsme jim dávali. Nedokázali jsme se srovnat v záloze, rozebrat si hráče a obránci nám pořád odskakovali, namísto, aby dostupovali domácí útočníky. Tím měli domácí dostatek času a prostoru ke zpracování míče a dostávali se do hry. Obraz hry byl po celý poločas stejný a domácí šli zaslouženě do dvoubrankového vedení.

         Ve druhé půli jsme se zlepšili, zmenšili hřiště a hru vyrovnali. Stále jsme se prezentovali náročným stylem hry, hráli vysoko a začali získávat míče uprostřed hřiště. Bohužel jsme se po celé utkání trápili v kombinaci a po zisu míče jsme míč nedokázali udržet na našich kopačkách a jednodušše ho ztráceli. Posledních dvacet minut už jsme byli lepším týmem, hnali se za kontaktním gólem, v dostatečném množství jsme se dokázali dostat do vápna, ale domácí dobře bránili. Rozhodující moment přišel v 75. minutě, kdy Kocúr vybojoval míč v malém vápně domácích a svou super tutovici naprosto zazdil. Pak jsme si vytvořili ještě několik standartek, ale bezchybný a jistý brankář domácích vše s přehledem vyřešil.

        Zasloužené vítězství domácího týmu, který nás převyšoval v technické vyspělosti a kombinaci. Pochvala našim klukům, že se ve druhé půli dokázali zvednout a rvali se o výsledek do poslední minuty.


 

29.9. 2018

starší dorost

8. kolo

FŠ Litvínov - FC Bohemians Praha 1:8 (1:3)

Branka: ´4 Kocúr

Sestava: Grund - Khaur, Schubada, Dekař, Beran - Kopal, Relich, Paunkovič, Vintr, Verner - Kocúr

Střídali: Hasso, Jansa, Michalko, Hajník

        V dalším utkání jsme přivítali na své půdě pražskou Bohemku. Na utkání jsme se těšili, protože proti takovým soupeřům se umíme vymáčknout na maximum, ale ukázalo se, že to byl pro nás tvrdý oříšek.

        Šli jsme do utkání správně nahecovaní, ale co předvedli hosté během úvodní půlhodinky, byla naprostá fotbalová paráda a my byli na kolotoči. Naši mladí kluci utkání neunesli a rozklepali se jim nohy a s přílišným respektem nebyli schopní vymáčknout ze sebe to nejlepší. Hosté dominovali neskutečným důrazem uprostřed hřiště a po zisku míče dokázali rychle kombinovat. že jsme se dostali pod obrovský tlak a do vápna létal jeden centr za druhým. Překvapivě jsme se dostali do vedení my, kdy jsme se konečně osmělili v presinku a hned jsme za to byli odměněni vedoucím brankou Kocúra. Jestli v úvodních minutách Bohemka předváděla neskutečný fofr, tak po naší brance přepla ještě o rychlost výše a my vůbec nestíhali. Rychle a důrazně nás dostupovali, my nedokázali udržet míč a o mezihře se nedá z naší strany vůbec bavit. Takticky jsme zapomínali na postavení při rozehrávce od branky a tím otvírali díry hostům, aby se mohli dostat do kombinace. Když jsme úvodní čtvrthodinku s veškerým úsilím přečkali šance hostů, tak přišla první střela po zemi z dálky, která nám skončila v brance a po dvou minutách po totožné střele šli pražáci do vedení. Když nám po půlhodince namazal stoper osamocenému útočníkovi, tak se zdálo, že jsme na ručník. Udělali jsme změnu ve středu zálohy, s tím přišel větší důraz a nasazení. najednou jsme se dostali do hry, vyhrávali souboje uprostřed hřiště a hned přišli šance. Největší si vytvořil Paunkovič, když si poradil před vápnem jeden na jednoho a jeho střela levačkou skončila bohužel na břevně. Poločas jsme končili pozitivně, tlakem a vírou, že jsme v zápase.

        Ve druhé půli jsme navázali na závěr prvního dějství, důrazem v soubojích jsme začínali mít psychicky navrh, s tím spojené sebevědomí na míči a hned se hrálo jinak. Měli jsme několik pěkných akcí z křídelních prostorů, ale dnešní centry ze strany, to byla jedna velká katastrofa dneska. Sice jsme ještě po rohu trefili břevno, ale z následného protiútoku jsme lacině inkasovali a bylo po zápase. Pak už především morální síly docházely, měli jsme hodně ztrát při rozvíjení akcí a každou takovou ztrátu Bohemka trestala rychlým protiútokem a takový tým to umí potrestat. 

        Z pozice trenéra jsem za takového soupeře šťastný, předvedli nám fotbal na vysoké úrovni a my když chceme proti takovému soupeři uspět, tak se nám to musí sejít a všichni musí zahrát na své možnosti, protože takové týmy nepoleví a jedou do poslední minuty na bomby. Bohemka byla skvělá především ve hře jeden na jednoho, kde nám chybělo její důraz a nasazení. Když jsme se v těchto aspektech soupeři vyrovnali, tak bylo vidět, že se dá hrát, ale je to o tom, aby jsme si každý plnili svoje role při našem způsobu hry. Bohužel dnes tam byly slabé stránky v naší sestavě a to nemáme šanci. Pro mladé kluky je to super škola a zkušennosti z tohoto utkání nás musí posouvat dále.

 


22.9. 2018

starší dorost

7. kolo

FK Litvínov - SK Ervěnice 3:1 (1:0)

Branky: ´4 Kocúr, ´47 Kocúr, ´78 Verner

Sestava: Jonáš - Hasso, Schubada, Beran - Relich, Jansa, Khaur, Paunkovič, Verner - Hajník, Kocúr

Střídali: Vintr, Michalko

         V důrazném utkání jsme byli fotbalovějším týmem a zaslouženě zvítězili. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, dařilo se nám rychle kombinovat a ve středu hřiště jsme dominovali. Hosté hráli zákeřně na hranici únosnosti, čímž degradovali svůj dobrý výkon za přispění hlavního sudího, který utkání nezvládl.

 

15.9. 2018

starší dorost

6. kolo

Slovan Liberec - FŠ Litvínov 4:2 (2:1)

Branky: ´5 Kocúr, ´76 Jansa

Sestava: Grund - Hasso, Dekař, Schubada, Beran - Kopal, Relich, Paunkovič, Khaur, Verner - Kocúr

Střídali: Jonáš, Vintr, Michalko, Hajník, Jansa

           Utkání hrané v obrovském tempu do poslední minuty mělo vynikající úroveň. My jsme měli výborný vstup do utkání, dobře jsme dostupovali a vysokým presinkem nepustili domácí do hry a za to jsme byli odměněni vedoucí brankou, kdy Dekař v páté minutě našel za obranu naběhnuvšího Kocúra, který parádní trefou do šibenice otevřel účet utání. Tato branka nám, ale spíše uškodila, protože jsme podvědomě povolili, přestali jsme dohrávat situace na středu hřiště a domácí začali na hřišti dominovat. V záloze jsme se nedokázali srovnat a rozebrat si hráče a tím vznikali díry, kterých domácí využívali k rychlému otáčení hry, ale s centry ze strany jsme si dokázali poradit. Bohužel po nepovedeném centru po zemi náš hráč na první tyči míč nedokázal odehrát a jenom ho tečnul do vápna, kde osamocený domácí střelec skóroval lacinou branku do středu branky.  Domácí po brance ještě přidali a my nevěděli kde nám hlava stojí, především naši mladíci nedokázali podržet míč a pro ně to byla velká škola. Domácí korunovali svůj tlak ze standartky, kdy centr ze strany poslali přímo do malého vápna na našeho brankáře, který zůstal nepochopitelně zkoprnělý a liberečtí šli zaslouženě do vedení. Pak jsme jenom přidali a hra se srovnala, ale už bez výraznějšího ohrožení branek na obou stranách.

        Do druhé půli jsme šli s tím, že přidáme na důrazu, zmenšíme hřiště a porveme se o výsledek až do konce. Kvalita domácím byla veliká, ale věřili jsme, že poctivou prací se do šancí dostaneme. Protože oba týmy hráli na doraz nahoru dolů, pořád se presovalo a nebyl čas se zklidnit na míči, tak klukům na obou stranách docházeli brzy síly a brzy se hodně prostřídávalo. Pro naše mladé byl problém se dostat rychle do brutálního tempa a naše hra byla chvíli chaotická protože se nám absolutně otevřel střed hřiště a zbytečně jsme po centru ze strany potřetí inkasovali.  Zbraně jsme nesložili a dvacet minut do konce jsme šli hrát na tři útočníky a odměna přišla rychle, když Paunkovič našel krásnou uličkou do vápna nabíhajícího Jansu, který s přehledem k tyči korigoval. Najednou domácím došel dech, my se dokázali vyždímat z posledních sil a vsadili vše na jednu kartu. Podařilo se nám zatlačit domácí tým, měli jsme několik standartek, ale bez gólového efektu.  Hřebíček do rakve jsme dostali pět minut před koncem, kdy jsme dobře na středu hřiště rozehráli standartku do strany, kde se náš hráč dostal až do vápna, ale jeho centr bohužel nenašel adresáty na dlouhé tyči a jeho nepovedený míč trefil prvního hráče domácích, který se dostal do brejku a bylo po zápase.

        Klukům chci poděkovat za předvedený výkon, že to do konce utkání nezabalili a rvali se o body až do konce.  Takovými zápasy především mladí kluci porostou a pochopí jak je fotbal na takové úrovni rychlý.

 

8.9. 2018

starší dorost

5. kolo

FŠ Litvínov - FK Varnsdorf 2:0 (1:0)

Branky: ´11 Verner, ´48 Kocúr

Sestava: Grund - Khaur, Schubada, Dekař, Beran - Kopal, Jansa, Relich, Paunkovič, Verner - Kocúr

Střídali: Hasso, Hrubý M., Jonáš, Michalko

       V dalším utkání divize dorostu jsme přivítali na domácí půdě soupeře z Varnsdorfu. Potřebovali jsme potvrdit především výkon ze Sokolova, což jsme hned od první minuty naplňovali. Do hostů jsme se zakousli a náročným stylem hry jsme ho nepustili absolutně do hry a prakticky po celý poločas jasně dominovali. Dostali jsme se zaslouženě také rychle do vedení, když se Kocúr proháčkoval ve vápně a předložil na zlatém podnose gólovku Vernerovi, který se zblízka nemýlil.  Dál jsme pokračovali v rychlé kombinaci, dobře si otvírali kraje a konečně se i výše začali dostávat krajní beci, kteří dokázali z druhíé vlny posílat centry do vápna. Tam, ale po celé utkání kraloval výborný brankář, který po celé utkání držel varnsdorfské ve hře.

       Ve druhé půli jsme chtěli navázat na první část a povedlo se nám to náramně, kdy po parádní akci na jeden dotyk, skóroval hne dza tři minuty Kocúr do prázdné branky. Záhy dostal narážečku do sóla Verner, ale jeho střela doprostřed neměla šanci. Pak ještě Kocúr nádhernou dělovkou z dálky orazítkoval tyč a poté už se do hry začali dostávat hosté, kteří se začali dostávat do rychlé kombinaci a začali nás přehrávat. V jediné velké šanci nás podržel skvělým zákrokem Grund, pak už jsme si standartky pohlídali a poctivým výkonem výsledek uhájili.


1.9. 2018

4. kolo

starší dorost

Baník Sokolov - FŠ Litvínov 1:5 (1:4)

Branky: ´12 Kocúr, ´38 Kocúr, ´39 Paunkovič, ´45 Kopal, ´59 Paunkovič

Sestava: Grund - Khaur, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Paunkovič, Relich, Jansa, Verner - Kocúr

Střídali: Michalko, Hasso

        Totožná sestava dostala příležitost, aby složila reparát za minulý nepovedený výkon a kluci se s tím popasovali náramně. 

         Od první minuty se hrálo ve výborném tempu, opět jsme začali vysoko a rychlým přístupem jsme si hned v úvodních minutách vypracovali 3 velké šance, z nichž se nám jednu podařilo proměnit a šli do zaslouženého vedení. Na těžkém terénu se nám dařilo s lehkostí rychle kombinovat a otáčet těžiště hry a tím se dostávat do zakončení. Domácí též dobře kombinovali, ale my poctivou prací do obrany je nepustili do zakončení a domácí hrozili pouze ze standartek, při kterých s přehledem ve vzduchu kraloval brankář Grund. Dobré a rychlé tempo pokračovalo, hrálo se nahoru dolů, nám se podařilo vstřelit druhou branku, ale rozhodčí nesmyslně odmával ofsajd. Ke konci poločasu domácí měli navrch a zaslouženě i vyrovnali, když po standartce ze strany nám zaspal hráč na dlouhé tyči a osamocený domácí střelec to měl jednoduché. Ihned po brance jsme opět přidali a hned za pár minut šli opět do vedení, když Kopal našel na dlouhé tyči Kocúra, který chytrou střelou skóroval. A hned za minutu se proháčkoval ve vápně Paunkovič a poslal smrtící direkt do domácí sítě. A když v poslední minutě první půle se otevřel prostor na středu hřiště Kopalovi, tak ten z dvaceti metrů poslal dělovku do branky a to bylo pro domácí tvrdé KO.

         Ve druhé půli jsme si chtěli dát pozor na nástup sokolovských, ale ten se nekonal a hned v úvodu jsme si opět vytvořili velké šance. Domácí se sice snažili a tlačili, ale pořád naráželi na naši zkoncentrovanou obranu a jejich sporadické střely končili daleko od branky. Největším nebezpečím byly jejich rohové kopy do branky, ale výborný Grund si vždycky dokázal míč ve skrumáži najít. Po hodině hry uzavřel gólový účet kapitán Paunkovič a po zbytek utkání už mělo utkání stejný obraz. My se soustředili na defenzivu a vyráželi k rychlým protiútokům, které jsme dokázali dohrát do finální fáze, ale třikrát před samotným domácím brankářem jsme situace už lajdácky přehrávali a tak výsledek je pro domácí ještě milordný.

          Výborný kolektivní výkon, podložený skvělým nasazením v soubojích a pestrou kombinační hrou.

 

 

29.8. 2018

starší dorost

3.kolo

FŠ Litvínov - Junior Děčín 4:1 (3:0)

Branky: ´10 Kopal, ´18 Paunkovič, ´29 Jansa, ´79 Verner

Sestava: Grund - Khaur, Dekař, Hrubý M., Beran - Kopal, Paunkovič, Relich, Jansa, Verner - Hrubý J.

Střídali: Michalko, Kocúr, Polívka

        I přes jasné vítězství to byl z naší strany bídný výkon, bez nasazení, bez šťávy a herní projev byl tragický. Pod dojmem rychlého vedení přišlo uspokojení, byli jsme lehkovážní, situace podceňovali a hra neměla řád. I když jsme si vytvořili spousty jasných gólovek, tak za svůj výkon nám nebylo přáno je proměnit. Raději na toto utkání musíme rychle zapomenout.

       Stínem utkání bylo ošklivé zranění Honzy Hrubého, kterému přejeme rychlou rekonvalescenci a brzký návrat na trávník, protože sou pracovitostí nám bude určitě chybět. Za odbornou pomoc děkujeme doktoru Novákovi, který zasáhl při první pomoci.


 

25.8. 2018

starší dorost

2.kolo

FŠ Litvínov - FK Litoměřicko 4:1 (1:0)

Branky: ´29 Dekař, ´63 Hrubý J., ´73 Kocúr, ´89 Kocúr

Sestava: Grund - Michalko, Hrubý M., Dekař, Beran - Kopal, Relich, Jansa, Khaur, Verner - Hrubý J.

Střídali: Polívka, Kocúr, Hajník

       V týdnu jsme hodně a dobře potrénovali a chtěli jsme se prezentovat náročným stylem hry, což jsme od první minuty dokazovali a velice aktivní a pracovitou hrou jsme dostali soupeře pod tlak. Dařilo se nám v soubojích a po zisku míče jsme dokázali rychle kombinovat a tím se dostávat do brankových příležitostí. 

        Podali jsme hodnotný, týmový výkon, kdy každý přispěl svým dílem k vítězství a doufám, že naši hru budeme dál posouvat a především ve finální fázi se dokážeme více uklidnit.


18.8. 2018

starší dorost

1. kolo

FK Ústí nad Labem - FŠ Litvínov  5:2 (3:2)

Branky: ´15 Paunkovič, ´25 Jansa

Sestava: Jonáš - Schubada, Vintr, Hrubý M., Beran - Kopal, Jansa, Khaur, Paunkovič, Verner - Hrubý J.

Střídali: Polívka, Relich, Hasso, Michalko, Hajník

       Do prvního utkání jsme šli s očekáváním, jak se naše mladá sestava dokáže prosadit a jak se nový kluci etablují ve starším dorostu.

       Úvod utkání patřil jasně nám a odvážným presinkem jsme se dostávali do jasných tutovek, ale klid v koncovce nás trápil po celé utkání. Pak nás zmrazila situace, kdy jsme doslova z ničeho inkasovali. Agilní Paunkovič po celé utkání na hřišti jasně dominoval a svým sólem dokázal rychle vyrovnat a dostat nás opět na koně. Pak se dostal do zápasu i Jansa a přišli další velké šance, ale opět nás zradila herní nevyzrálost. Když jsme byli opět nahoře, tak nás srazila další laciná branka, kdy náš stoper se nechal lehce obejít a domácí opět vedli. Zase nám nám podařilo rychle vyrovnat, kdy parádní Vernerovu nabídku, využil z voleje Jansa a utkání zremizoval. Ke konci poločasu jsme přestali stíhat uprostřed zálohy, obrana nezkracovala hřiště a velkého prostoru využili ústečtí ke kombinaci a zatlačili nás. Avšak se dostal do samostatného úniku Hrubý J., ale domácí brankář ho vychytal. V závěru poločasu domácí využili naší děravé obrany a o poločas šli s jednogólovým vedením.

        Všechny tři góly jsme dostali po laciných ztrátách  uprostřed hřiště, kluci mladí kluci dobře vystoupí a získají míč, ale pak nemají co nabídnout a hloupě ho ztratí a do naší otevřené obrany se to pak rychle valí. Ale smutným vystoupením byla hra obou krajních obránců, kteří po celé utkání nestíhali a hořeli jak papír. Vrcholem byla frustrace Schubady, který svůj trapný výkon korunoval červenou kartou v závěru poločasu, kdy neunesl verdikt rozhodčího po faulu na něj a zazdil práci celého týmu, který se ve druhém poločase statečně pral o výsledek, ale síly rychle docházeli a kluci sotva chodili.

         Utkání nám ukázalo na čem zapracovat, od nejistého brankáře po součinnost obrany až po řešení finální fáze. Je to první utkání, bude si to sedat a mladí budou získávat cenné zkušennosti.

      

Naši partneři

Město Litvínov Ústecký kraj ASAS s. r. o. EG Capital SČVK

Rychlý kontakt

 

Zlatý certifikát FAČR

 

Trenérské složení 2018/19

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově