FOTBALOVÁ ŠKOLA HODNOTÍ ROK 2019

 

         Rok 2019 byl naplněn sportovními akcemi, které Fotbalová škola Litvínov pořádala, ale také těch, kterých se účastnila.

         Jako již tradičně byl sportovní rok zahájen sportovním dnem MŠ, kterého se na Tři krále účastnilo 8 mateřských škol z Litvínova a okolí a 100 dětí odcházelo z haly Koldům spokojených. Druhý sportovní den se konal v červnu na Lomské kde 9 mateřských škol a 125 dětí mělo opět od fotbalové školy připraven sportovní den tradičně doprovázen pohádkovou hudbou. Tato akce je skvělá i z důvodu, že jako pořadatelé zde působí žáci sportovní školy a mnohým z nich upoutá trenérská práce natolik, že začínají působit jako asistenti našich již zkušených trenérů. Musíme zmínit, že rok 2020 začne v hale Koldům opět sportovním dnem mateřských škol, na který je v současné době přihlášeno 8 MŠ.

        Na těchto akcích je vždy výborná spolupráce s hlavním správcem naší Litvínovské haly panem Balážem. Ta vždy pokračuje na našich tradičních turnajích pro naše přípravkové a žákovské kategorie. V roce 2019 se tyto akce velmi vydařily a jako potvrzení kvality a dobrého zvuku svědčí přihlášená mužstva na letošní rok. K již tradičním účastníkům přibyly i týmy, které v Litvínově ještě nebyly ( Bohemians Praha, Slavia Praha, FC Cheb, Valašské Meziříčí, Rokycany) a skutečnost, že na některých turnajích musíme účastníky odmítat je potvrzení dobrého zvuku naší organizace. Turnaje budou zahájeny 19.1.2020 a skončí 21.3 2020. Těší nás také stále zvětšující se návštěvnost v hledišti a zveme nejen rodiče a příbuzné účastníků, ale i litvínovskou veřejnost. Je na co se dívat!

Po sportovní stránce co se týče účasti v mistrovských soutěžích jsme prožili historický rok co se týče úspěšnosti našich týmů, protože poprvé v historii se naši dorostenci probojovat do ČLD         ( česká liga dorostu) pro ročníky U 19 a U 17! A poprvé v historii se našim žákům U 15 podařilo vyhrát soutěž ČDŽ (česká divize žáků). Tyto úspěchy se podařily v sezóně 2018/9. V současném probíhajícím ročníku naše družstva bojují v těchto soutěžích:

Dorostenci – ČLD pro kategorie U 19 a U 17

Žáci – ČDŽ pro kategorie U 15 a 14

Mladší žáci – ČLŽ (česká liga žáků) pro kategorie U 13 a 12

Krajské soutěže – pro kategorie U 11,10,9 a8

Okresní soutěže – pro kategorie U 7 a 6

         Na závěr našeho hodnocení účasti v mistrovských soutěží zmiňujeme jeden velice úspěšný výsledek a to našich starších dorostenců, kteří, i když ve své soutěži tvrdě bojují o záchranu tak v posledním mistrovském utkání dokázali porazit tým AC Sparta Praha v poměru 3 : 1 což nás všechny potěšilo a také se zřejmě zasloužilo o historický zápis do historie našeho klubu. Naši svěřenci mají také individuální úspěchy. Ať už to je zájem velkých klubů nebo nominace do širšího kádru mládežnických reprezentací ČR. Co velice pomáhá k rozvoji našich svěřenců je skutečnost, že náš areál na Lomské má parametry jednoho z nejlepších v republice co se týče stavu a počtu hřišť a zázemí kabin (všechny ročníky mají svoji kabinu) a sociálního zařízení je též na vysoké úrovni.

       Další akce, kterých se rádi účastníme a pořádáme jsou letní a zimní soustředění, Michaelské slavnosti, tělocviky pro mateřské školy spolupracující se SSZŠ, příměstský prázdninový kemp v areálu na Lomské, memoriál Václava Žaloudka.

      Aby všechny tyto akce mohly probíhat je potřeba nadšených lidí, kteří pracují mnohdy i ve svém volném čase jako jsou spolupracující rodiče, správci, manželé Personovi a další a další. Všem patří velké poděkování.

       Rádi konstatujeme, že v roce 2019 byly za podpory sponzorů, města Litvínov a samozřejmě příspěvků rodičů naplněny všechny finanční závazky , které se díky našim úspěchům zvedly hlavně v oblasti dopravy k venkovním zápasům . Letošní rok začínáme již s vědomím, že Sportovní škola ukončila finanční podporu sportovním klubům toto nás samozřejmě mrzí, ale musíme se s touto skutečností vyrovnat. Za podporu všem subjektům děkujeme a doufáme, že jejich podpory opět využijeme pro profesionální přípravu našich svěřenců.

Zdeněk Kotalík

« Zpět
dne: 05.01.2020

Naši partneři

Město Litvínov Ústecký kraj ASAS s. r. o. EG Capital SČVK Altisport

Rychlý kontakt

 

Zlatý certifikát FAČR

 

Trenérské složení na sezónu 2023/24

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FŠ Litvínov z.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov z.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově