Fotbalová škola hodnotí rok 2018

Hodnocení jako sportovní fotbalová škola musíme zahájit výsledky našich kategorií, které hrají své soutěže. Všechny kategorie mají své soutěže samozřejmě v polovině. Starší dorostenci ve třetí nejvyšší soutěži jsou na 5.místě a těší nás, že se snaží o atraktivní hru, přestože v jejich kádru je hodně hráčů ročníku 2002. Ti ještě věkově spadají do kategorie mladšího dorostu. Naši mladší dorostenci naopak tímto posunutím hráčů ročníku 2002 byli postaveni před úkol zapracovat do svého kádru hráče ročníku 2003, kteří v létě přešli ze žákovské kategorie a skutečnost, že zápasy mají v dorostenecké soutěži o 20 minut delší hrací dobu  je jejich páté místo milým překvapením.

V žákovské kategorii starších žáků máme v polovině soutěže jak u ročníku 2004 tak i u ročníku 2005 velmi dobrou výchozí pozici do jarních bojů, Protože obě kategorie bojují o první místo v druhé nejvyšší žákovské soutěži.

U mladších žáků kategorií 2006 a 2007 naši chlapci a děvčata dobře reprezentují v nejvyšší ligové soutěži. Ročník 2006 je nyní na 12 místě a ročník 2007 na 11 místě. Zápasy těchto ročníků jsou vždy velmi vyrovnané, proto nás mrzeli většinou těsné porážky, ale toto se povedlo napravit v posledních kolech kdy se tyto kategorie zlepšily v koncovkách a své zápasy začaly vyhrávat. Dokonce v posledním podzimním kole porazily oba ročníky Ústí nad Labem čehož si velmi ceníme.

Ročníky starších přípravek 2008 a 2009 a mladších přípravek 2010 a 2011 se pravidelně účastní krajských satelitních turnajů a jejich zápasy mají obrovské nasazení a bojovnost. Výsledky zde jsou pro hráče samozřejmě velmi důležité, ale ještě se moc neřeší.

Kategorie našich nejmladších 2012 začala hrát soutěž v okresním přeboru a to, že se kluci statečně perou o výsledky s hráči mnohdy o dva roky staršími je skvělé. Vystoupení v posledním turnaji  v Meziboří a jejich první místo kde chlapci nastoupili proti stejným ročníkům ukázalo správnost cesty. Kategorie 2013 začala v tomto roce své působení a rozrůstající se počet dětí a hlavně chuť dětí a trenérů je velkým příslibem. Pro tyto kategorie je skvělé, že se podařilo přilákat k trenérské práci naše odchovance, kteří mají vztah ke klubu a odvádí skvělou práci. Jsou to- Jiří Ducháček ml, Denis Haselberger, David Moravec a Ondřej Havlíček. Další skvělé doplnění bylo v poslední době o trenéry Josefa Kučerku a Michala Kaplana (ten výborně vede naše facebookové stránky). Všichni tito trenéři se připojili již ke zkušeným trenérům fotbalové školy. Radost nám také dělá, že stále vypomáhá s nejmenšími  dětmi náš dlouholetý trenér pan Stanislav Paš. Další dobrou zprávou je návrat našeho matadora pana Milana Mazára (Maziho). Vždy také rádi vidíme na zápasech našich mužstev pana Františka Martínka (bývalý trenér, vedoucí a sekretář) ten v letošním roce oslavil životní jubileum 70 let- gratulujeme a přejeme pevné zdraví.

Skvělá byla spolupráce hlavních trenérů s rodiči, kteří pomáhají na pozicích asistentů trenérů a vedoucích.

Co nás naopak v tomto roce velice potrápilo bylo velmi horké letní počasí. Boj našich správců v areálu Lomská o zachování travnatých ploch bylo nadlidské a skutečnost, že na Lomské neustále zápasíme s nedostatkem vody tuto práci velice stěžuje. Toto je jeden z hlavních úkolů na rok 2019, aby voda na  Lomské byla v dosahu na závlahu hřišť.

Jako každý rok jsme se starali o naše nejmenší děti v mateřských školách z Litvínova a okolí. Tradičně jsme uspořádali dva sportovní dny jeden v hale Koldům a další v areálu na Lomské. Také jsme se opět zúčastnili dobře zorganizovaného Sporťáčku (sportovní den u příležitosti Svatomichaelských slavností).

Tradičně jsme ve spolupráci se SSZŠ zorganizovali tělocviky pro mateřské školy v předvánočním období, kterého se zúčastnily děti z MŠ Gorkého a Bezručova.

V měsíci červnu byl na Lomské tradiční turnaj rodičů, kterého se s velkým zápalem zúčastnila většina kategorií FŠ. V tomto měsíci jsme se opět  také velice rádi podíleli na průběhu memoriálu pana Václava Žaloudka, který opět perfektně zorganizoval pan Roman Havlíček starší.

Jsme rádi, že jsme také zvládli opět na vysoké úrovni organizovat naše turnaje v hale Koldům, kde ve spolupráci s panem správcem Balážem a společností Sportas probíhají jedni z nejkvalitnějších turnajů v celé republice co se týče organizační stránky.

V roce 2019 v měsíci lednu zahajujeme zostra turnajem ročníku 2010 (6.1) a tříkrálovým sportovním dnem a turnajem pro mateřské školy (11.1) na tento už teď je přihlášena většina mateřských škol z Litvínova a okolí.

Na co jsme velice hrdí je to, že jsme v roce 2018 obdrželi zlatý certifikát od fotbalové asociace ČR za práci s mládeží. Je to skvělé vyznamenání pro celý Litvínov.

Co je pro nás velmi důležité, že nás podporuje stále více sponzorů a tím nám tyto společnosti pomáhají udržet vysoký standart a profesionalitu. Toto tvoří polovinu našeho rozpočtu. Tu druhou čerpáme z dotací od města Litvínov a samozřejmě od příspěvků rodičů. Všem těmto zúčastněným stranám na našem rozpočtu velice děkujeme.

Vážení sportovní přátelé závěrem nám dovolte, abychom vám všem, kteří se zajímáte o naši práci s dětmi popřáli příjemné prožití Vánočních svátků a do roku 2019 přeje vše dobré FOTBALOVÁ ŠKOLA LITVÍNOV z.s.

dne: 23.12.2018

Program :