Dobrý výkon staršího dorostu na body v Liberci nestačil

15.9. 2018

Slovan Liberec - FŠ Litvínov 4:2 (2:1)

Branky: ´5 Kocúr, ´76 Jansa

Sestava: Grund - Hasso, Dekař, Schubada, Beran - Kopal, Relich, Paunkovič, Khaur, Verner - Kocúr

Střídali: Jonáš, Vintr, Michalko, Hajník, Jansa

Utkání hrané v obrovském tempu do poslední minuty mělo vynikající úroveň. My jsme měli výborný vstup do utkání, dobře jsme dostupovali a vysokým presinkem nepustili domácí do hry a za to jsme byli odměněni vedoucí brankou, kdy Dekař v páté minutě našel za obranu naběhnuvšího Kocúra, který parádní trefou do šibenice otevřel účet utání. Tato branka nám, ale spíše uškodila, protože jsme podvědomě povolili, přestali jsme dohrávat situace na středu hřiště a domácí začali na hřišti dominovat. V záloze jsme se nedokázali srovnat a rozebrat si hráče a tím vznikali díry, kterých domácí využívali k rychlému otáčení hry, ale s centry ze strany jsme si dokázali poradit. Bohužel po nepovedeném centru po zemi náš hráč na první tyči míč nedokázal odehrát a jenom ho tečnul do vápna, kde osamocený domácí střelec skóroval lacinou branku do středu branky.  Domácí po brance ještě přidali a my nevěděli kde nám hlava stojí, především naši mladíci nedokázali podržet míč a pro ně to byla velká škola. Domácí korunovali svůj tlak ze standartky, kdy centr ze strany poslali přímo do malého vápna na našeho brankáře, který zůstal nepochopitelně zkoprnělý a liberečtí šli zaslouženě do vedení. Pak jsme jenom přidali a hra se srovnala, ale už bez výraznějšího ohrožení branek na obou stranách.

Do druhé půli jsme šli s tím, že přidáme na důrazu, zmenšíme hřiště a porveme se o výsledek až do konce. Kvalita domácím byla veliká, ale věřili jsme, že poctivou prací se do šancí dostaneme. Protože oba týmy hráli na doraz nahoru dolů, pořád se presovalo a nebyl čas se zklidnit na míči, tak klukům na obou stranách docházeli brzy síly a brzy se hodně prostřídávalo. Pro naše mladé byl problém se dostat rychle do brutálního tempa a naše hra byla chvíli chaotická protože se nám absolutně otevřel střed hřiště a zbytečně jsme po centru ze strany potřetí inkasovali.  Zbraně jsme nesložili a dvacet minut do konce jsme šli hrát na tři útočníky a odměna přišla rychle, když Paunkovič našel krásnou uličkou do vápna nabíhajícího Jansu, který s přehledem k tyči korigoval. Najednou domácím došel dech, my se dokázali vyždímat z posledních sil a vsadili vše na jednu kartu. Podařilo se nám zatlačit domácí tým, měli jsme několik standartek, ale bez gólového efektu.  Hřebíček do rakve jsme dostali pět minut před koncem, kdy jsme dobře na středu hřiště rozehráli standartku do strany, kde se náš hráč dostal až do vápna, ale jeho centr bohužel nenašel adresáty na dlouhé tyči a jeho nepovedený míč trefil prvního hráče domácích, který se dostal do brejku a bylo po zápase.

Klukům chci poděkovat za předvedený výkon, že to do konce utkání nezabalili a rvali se o body až do konce.  Takovými zápasy především mladí kluci porostou a pochopí jak je fotbal na takové úrovni rychlý.

dne: 16.09.2018

Halové turnaje Koldům: