ČDŽ U14 (r.2005) - cenná výhra z Prahy

FC Háje - FŠ Litvínov

3:5  (2:1)

Branky: 19. Tyutin (Červený), 38. Johana (Vošahlík), 39. Kučerka (Johana), 47. Vošahlík (Fialka L.), 60. Tyutin (Johana)

Sestava: FIalka L. - Antol, Fialka T. (65. ČK), Bauer - Tyutin, Vrba, Fiala, Červený (65. Fedoriška), Kučerka (55.Navrátil)  - Johana, Vošahlík

Utkání druhého ze třetím jsme začali velice aktivně a v prvních 10ti minutách jsme měli 3 vyložené šance, které jsme však neproměnili. Pak přišel trest, domácí zahrávali rohový kop, který se nám nepodařilo odehrát z vápna a hráč Hájí pěknou střelou na zadní tyč otevřel skore - 1:0. I po brance jsme stále hráli aktovně a odměnou nám byl vyrovnávací gól. Červený předložil míč na vápno Tyutinovi, který střelou zprvní srovnalskóre - 1:1. Zanedlouho jsme mohli strhnout vedení na naší stranu, ale hlavičče a později i střele Vošahlíka chyběla přesnost. Pět minut před koncem poločasu se do rozhozené obrany Litvínova dostal útočník domácích a střelou k tyči nedal brankáři šanci - 2:1. Tak skončil i poločas utkání.

O přestávce jsme si řekli, že tady nemůžeme prohrát a že na soupeře vlétneme. A byl to pořádný uragán. Ve 4. (29.) minutě vysunul Vošahlík Johanu, který blafákem vyrovnal skóre - 2:2. O minutu později sehráli "ťukes" Johana s Kučerkou a druhý jmenovaný střelou z 25ti metrů pod břevno strhnul vedení na naší stranu - 2:3. O chvilku později ještě v šanci selhal Johana. Ve 12.minutě (47.) rychle vykopl brankář Fialka, souboj na polovině hřiště vyhrál Vošahlík, předběhl dalšího obránce a na dvakrát překonal brankáře domácích - 2:4. Hra se na chvilku uklidnila a šance se nevytvářeli. Až ve 25. (60.) minutě našel Johana Tyutina, ten se prodral skrz obranu a padáčkem zvýšil vedení - 2:5. Ve 30 (65.) minutě po druhé žluté kartě musel hřiště opustit Fialka T., čehož domácí využili ke vstřelení branky. Nakrátko rozehraný roh našel hráče domácích, který na dlouhou nohu tečoval míč do branky - 3:5. Naštěstí to bylo již v poslední minutě a tím pádem si odvážíme cenné 3 body z Prahy.

Hodnocení trenéra : V utkání jsme měli více ze hry a jen díky neproměněným šancím jsme drželi domácí ve hře. Naštěstí jsme druhý poločas své šance začali proměňovat, což se projevilo i na konečném výsledku. Musím opět kluky pochválit za předvedený výkon a za neskutečné nasazení, protože jsme mohli v klidu vstřelit i 10 branek a nikdo by nemohl vůbec nic říct....